Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu zamíří AZ na Slavii. Proti bráchovi to bude hodně prestižní zápas, hlásí Ondra Procházka

29.01.2019 | Tomáš Vlček

Po pondělním sestřelení prvoligového lídra z Jihlavy 5:1, zamíří AZeťáci už ve středu na led 11. týmu tabulky pražské Slavie. Utkání 52. kola Chance ligy mezi Slavií Praha a AZ Residomo Havířov začne v Edenu ve středu v 18:00.

HC Slavia Praha

Slávisté nezažívají sezonu, jakou si předem plánovali. V první čtvrtině soutěže sice ještě nasbírali 8 výher a jen 6 porážek, díky čemuž se pohybovali docela vysoko, ale v dalším průběhu Chance ligy už to bylo výrazně horší. Zejména série porážek na konci prosince a v první polovině ledna znamenala sešup tabulkou dolů. V posledních čtyřech kolech si sice připsali Pražané tři výhry, ale i tak jsou momentálně se 70 body až na 11. příčce tabulky a na pozici zajišťující play-off ztrácejí 6 bodů.

Tabulka Chance ligy po 51. kolech

V posledním utkání vyhráli svěřenci trenéra Miloše Říhy ml. na Kladně 4:3p. Tento výsledek je zajímavý hned ze dvou důvodů. Jednak poprvé v sezoně, a celkem až na dvanáctý pokus (!), vyhrála v prodloužení nebo na nájezdy. A za druhé, střelcem vítězné branky se stal Martin Procházka – bratr Ondřeje Procházky hrajícího za AZ. A právě rýsující se bratrský souboj Procházků bude jedním z témat rozhovoru s Ondrou v další části tohoto článku.

AZ Residomo Havířov

To havířovští hokejisté si díky pondělní výhře 5:1 nad Jihlavou v tabulce podrželi skvělou 5. příčku. Tabulka je však kolem své poloviny extrémně vyrovnaná a hned tři týmy jsou AZetu doslova na dosah. I proto je pro havířovské hokejisty důležité v Praze bodovat a nejlépe přivézt všechny tři body.

Manažer Patrik Rimmel to řekl v pondělí v pozápasovém rozhovoru jasně. „Body ze Slavie určitě potřebujeme, ale to soupeř taky, pokud chce do play-off. Bude to vyrovnaný, těžký zápas. Pokud potvrdíme výkony z posledních utkání, tak máme šanci. Naopak, pokud budeme hrát jako před pár zápasy, tak to bude horší. Všichni ale věříme, že ten zápas zvládneme.“

Ondřej Procházka: Proti bráchovi to pro mě bude hodně prestižní zápas

Zápas na Slavii je samozřejmě důležitý pro všechny jeho účastníky, ale něco víc bude pro rodinu Procházkových z Roudnice nad Labem. Zatímco na straně AZetu bude bojovat 21 letý Ondřej, za Slavii velmi pravděpodobně nastoupí 24 letý Martin. A v hledišti budou oběma držet pěsti jejich rodiče.

„Není to sice úplně jisté, ale myslím, že tak na 95% bychom měli proti sobě nastoupit,“ hlásí mladší z bratrské dvojice. „Určitě to bude těžký zápas a věřím, že pro nás vítězný. Slavia nemá špatný tým. Mají zkušené hráče a teď si navíc přivedli pár dobrých hráčů z Boleslavi,“ říká k pondělnímu soupeři AZetu Ondra Procházka.

AZetu se v posledních zápasech daří. Připsal si i skalpy první Jihlavy a druhého Vsetína, takže proč si nevěřit na Slavii. „ Platit by na ně měla naše hra. Rychlé napadání a tlak do brány. To nemá žádný tým rád. A když to budeme plnit, tak je obereme o body,“ míní Ondra a popisuje i své rozpoložení před zápasem, v němž poprvé bude stát proti svému bratrovi.

„Pro mě to bude hodně prestižní zápas. Spolu za jeden tým jsme s bráchou, ještě ve Spartě, párkrát nastoupili, ale proti sobě ještě nikdy ne. A stejné to určitě bude i pro bráchu i rodiče, kteří se přijedou podívat. Už jsme si psali a hecovali se. Kromě prestiže zatím ještě není vypsána žádná prémie, ale i na to ještě možná dojde,“ usmívá se.

A jak vnímá, jako odchovanec sparťanské mládeže, zápas proti Slavii? „Je to pro mě trochu větší rivalita, ale neberu to nijak extrémně.“

Vzhledem k tomu, že sestava AZetu by měla být stejná jako při výhře na d Jihlavou, mohla by opět zafungovat výborná spolupráce a efektivita trojice Pawliczek-Veselý-Procházka z posledního utkání, v němž zařídila hned tři branky z pěti. „Tak my především bojujeme jako tým, sice jsou samozřejmě vyzdvihováni střelci branek a tak, ale důležité je, že vyhráváme jako tým a kdo dá gól, je už něco navíc,“ hlásí skromně 21 letý útočník.

Ondrovi se v AZetu daří (33 zápasů, 20 bodů) a pokračování v klubu by si prý určitě dovedl představit. „Jo jsem spokojený, ty poslední dva měsíce se mi daří herně i bodově a doufám, že na to navážu v AZetu i v budoucnu. Ale teď se soustředím na současnost a především na to, abychom se dostali do play-off. Co bude v budoucnu, se teprve bude řešit později.“

Sestavy týmů v posledním utkání

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Ryzák, Štibingr, Barák, Valík, Steinocher – Vrdlovec, Najman, Procházka – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Furch, Šagát, Vlček – Všetečka, Šteiner, Šmerha.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, R. Veselý, O. Procházka

Vzájemné zápasy AZetu a Slavie v sezoně 2018/19

7. kolo: AZ – Slavia 2:3