Ve vyrovnané bitvě brali body junioři AZetu

David Motloch | 16.01.2012

Havířovští junioři si připsali cenné tři body proti soupeři z Frýdku-Místku. Zápas sice počátku vypadal jako jasná záležitost pro hostující tým, jelikož už po 7 minutách vedl AZet prostřednictvím Barnošáka a Lešigy 2:0. Domácí ale ještě do třetiny vyrovnali. Od této doby vyrovnaný zápas strhl na svou stranu havířovský Putniorz, jenž ve druhé třetině dorazil puk do branky. Po velké příležitosti, při které Frýdek-Místek nevyužil trestné střílení, se prosadil Matějek. Domácí tým sice později dokázal snížit, na nevyužitou šanci z třetí třetiny však stejně nakonec doplatil. Barnošákův druhý gól pak uzavřel konečné skóre zápasu na 5:3 pro Havířov.

Liga juniorů - 27.kolo ne 15.1.10:30
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
3:5
(2:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Mičulka (Fiala), 15. Majola (Vacula), 56. Mach (Gančarčík) - 3. Barnošák (Szewieczek, Ovčáří), 8. Lešiga (Putniorz), 28. Putniorz (Szewieczek), 51. Matějek (Ovčáří, Lešiga), 60. Barnošák (Matějíček). Rozhodčí: Koliba, Barteček, Mrákava. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5 .
HC Frýdek-Místek: Carbol, Baldík, Golasovský, Gančarčík, Kurajský, Kočko, Hamhalter, Kocurek, Mach, Bartek, Beinstein, Fiala, Mičulka, Pokorný, Králík, Vacula, Majola, Rykala, Alina, Blahuta
AZ Havířov: Matoušek, Dohnal, Patrman, Lešiga, Ovčáří, Čintala, Jaroch, Mráz, Kostelník, Szewieczek, Smuž, Glos, Matějíček, Putniorz, Matějek, Barnošák, Divoký, Kopún, Brezani, Dýrr, Přívara

Havířov vlétl do zápasu jako uragán, úvodní minuty patřily jasně jemu. Už ve 3. minutě se tak měnilo skóre. Střela Dominika Barnošáka skončila v síti brankáře jako první. Tlak ale neustál a brzy se stav zápasu měnil podruhé. Stalo se tak, když se nádhernou střelou od modré čáry prosadil Daniel Lešiga. ve 12. minutě mohli hosté vést dokonce o tři branky, ale zcela volný Mráz zkulinku za zády brankáře Carbola nenašel.

Od této situace se hra daleko více vyrovnala a kousat začal i Frýdek-Místek. Ve 14. minutě se navíc domácí na svého soupeře dotáhli. Zasloužil se o to Tomáš Mičulka. Drobného zaváhání Havířova využili frýdeckomístečtí dokonale a po pouhé minutě a půl už bylo srovnáno. Richard Majola si sjel pro dorážku po střele Vaculy, Matoušek tak s tímto gólem moc dělat nemohl.

Po sérii vyloučení na obou stranách se po sedmi minutách druhé třetiny opět měnilo skóre. Nerozhodný stav zrušil svou dorážkou Jan Putniorz a poslal Havířov do vedení. Při následném vyloučení hostů měli domácí velkou šanci vyrovnat. Ondřej Fiala ale nedokázal takřka prázdnou klec AZetu trefit. Další kritická situace nastala v 49. minutě. Poté, co si Jakub Mach obhodil havířovského brankáře, bylo nařízeno trestné střílení, jelikož Matoušek svého protivníka podrazil. Exekutor Mach však svoji šanci ani napodruhé nevyužil.

Třetí třetina byla ve znamení přesilových her. Hned první možnost ve třetím dějství využil za AZet Tomáš Matějek, jenž tečoval střelu od modré čáry za záda Carbola. Po následném vyloučení Kopúna se ovšem opět měnil stav utkání. Frýdek-Místek totiž za pomoci Jakuba Macha rovněž využil přesilovou hru. Konečné slovo si však ale vzal Dominik Barnošák, jenž završil svou druhou branku v zápase, využil další početní výhodu a uzavřel stav zápasu na konečných 5:3 pro Havířov.