VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Věřím, že naše hra půjde jen nahoru, hlásí Antonín Pechanec

27.10.2016 | Jozef Valenčík

Po vítězném zápase s Třebíči jsme vyzpovídali Antonína Pechance, střelce úvodního gólu zápasu, který se ohlédnul za vítězným duelem a také mimo jiné hodnotil současnou situaci v týmu a také své starty v extraligovém Zlíně.

Náš rozhovor vzniká krátce po vítězném zápase s Třebíči, kdy jste po dlouhé době získali ze zápasu všechny tři body. Jaké bylo toto utkání z tvého pohledu?

Jsem samozřejmě hrozně rád, konečně to z nás snad všechno spadne. Dokonce si myslím, že to z nás už po příchodu nového trenéra spadlo. Snažíme se teď hrát více na puku a více si při té hře věřit. Jdeme zápas od zápasu a doufám, že budeme tabulkou stoupat a nezůstaneme tam, kde aktuálně jsme.

V první třetině jste měli dost šancí, ale nakonec první branka padla s přispěním velké dávky štěstí. Ty sám jsi byl autorem tohoto gólu, můžeš nám celou situaci přiblížit ze svého pohledu?

Při této akci Bahno (David Bahounek pozn. redakce) výborně zavezl puk, ten se odrazil za bránu a já to zkusil od zad brankáře a zaplať pánbůh to tam spadlo.

I druhý gól těsně před první sirénou padl s přispěním štěstíčka, bylo to právě to, co tým tak moc potřeboval?

Určitě. Při tom druhém gólu dobře zapracoval Marek Kalus, když vybojoval puk a pak ho zkusil poslat na branku a nějakých deset sekund před koncem třetiny nás poslal do dvougólového náskoku. Myslím si, že to byl možná i rozhodující moment celého zápasu.

V samotném závěru však Třebíč zazlobila a dokázala snížit, co jste si říkali v tento moment. Nehrozilo, že na tým padne nějaká deka?

Ne, ne. Říkali jsme si, že musíme hrát dál stejně a hlavně se z toho nezbláznit. Obratem jsme dali krásný třetí gól a dotáhli tak celý zápas k vítěznému konci.

Po změně trenéra jste posbírali už čtyři body, z toho bodík z těžkého jihlavského ledu a nyní tři cenné body doma s Třebíči. Je něco, co se výrazně změnilo po výměně trenéra, kterou ty osobně nějak pociťuješ?

Nějakou změnu to samozřejmě přineslo, ať se to týká taktiky či celkového přístupu. Navíc před novým trenérem se chce každý ukázat, aby dokázal co v něm je. Věřím, že naše hra půjde dále jen nahoru.

Když se podíváme ještě konkrétně na tebe, tak ty ses už v letošní sezóně už podíval i do extraligy, kde si za Zlín odehrál dva zápasy. Jak se díváš na tuto možnost nastoupit v nejvyšší soutěži?

Já jsem rád za každou vteřinu v extralize, takže jsem rád, že mě povolávají. Ve Zlíně mám za úkol hlavně bránit, nastupoval jsem jako defenzivní centr a tak bylo hlavním cílem nedostávat góly.

Máš nějaké indicie, zda by sis měl ve Zlíně ještě v nejbližší době zahrát?

Vůbec nevím, tyto informace dostáváme až před zápasy a tak nemám žádnou představu.

Podívejme se v závěru ještě na nejbližší program ve WSM lize. V sobotu jedete do Mostu, co od toho očekáváš?

Zatím jsme Most vůbec neřešili, na to bude prostor až nyní. Musíme tam jet jednoznačně vyhrát, je to soupeř z našich pater tabulky a tak jde o hodně. My potřebujeme sbírat body a dotáhnout se na desítku. Od toho se odpíchnout a ukázat, že družstvo patří úplně jinde, než momentálně je.

Tondo, já ti děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech!