VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Věřím, že uděláme super sezonu, hlásí Radek Veselý

15.08.2018 | Tomáš Vlček

22 letý útočník Radek Veselý je jednou z letních nových tváří v dresu AZetu. K týmu se připojil na konci července a za čtyři přípravné zápasy se stihl prezentovat slušnou bilancí dvou gólů a jedné přihrávky. V úterním duelu v Popradu zvyšoval svou přesilovkovou brankou na konečných 3:1 pro Havířov a tak jsme jej pozvali k pozápasovému rozhovoru.

Radku, jak jsi viděl první zápas AZetu na ledě soupeře?

Byl to těžký zápas, protože se hrál na úplně novém ledě. Ale myslím, že jsme to zvládli. Byla tam místa ve hře, kdy nás soupeř přehrával, ale taky kdy jsme je zase přehrávali my. Ale nakonec to dopadlo vítězně pro nás, takže super.

Co podle tebe rozhodlo o výhře Havířova?

Myslím, že jsme dodrželi systém, který jsme chtěli hrát a byli jsme produktivnější.

Ty ses podílel na výhře jednou brankou. Jak bys popsal tu situaci?

Bylo to v přesilovce. Braňo (Rehuš) mi přenechal v rohu puk, pak zaclonil brankáři výhled, takže ten nic neviděl a moje střela z kruhu tam spadla.

Mířil jsi nad lapačku pod horní tyčku, kam nakonec střela zamířila?

Jo jo, tam někam a trefil jsem to myslím dobře :-).

Máte za sebou tři vítězné zápasy v řadě proti slovenským extraligovým týmům. To vás jistě musí těšit a taky je to asi i důkaz, že jste v náročném tréninku na dobré cestě, že?

Samozřejmě. Je lepší vyhrávat, než prohrávat. A taky to bude určitě plus do sezony, když se naučíme v létě vyhrávat.

Vašim dalším soupeřem bude polský Krakov. Co od tohoto soupeře a utkání čekáš?

Vůbec nevím. Nemám s polským hokejem žádnou zkušenost. Ale je to soupeř z nedaleka, takže to bude zpestření.

Jak velká je podle tebe pravděpodobnost, že odehraješ tuto sezonu v dresu AZetu? (Rozhovor vznikl před oznámením klubu, že s Radkem Veselým uzavřel smlouvu).

Ta to záleží na mě a vedení. Na tom jak mi vyjdou přípravné zápasy – jak se osvědčím, jak budu produktivní, a jak se mnou budou spokojeni trenéři a vedení klubu. Věřím, že to dopadne dobře a uděláme super sezonu.

Ty jsi zatím v Havířově spokojen? Líbilo by se ti odehrát sezonu za AZ?

Jo. Do party jsem myslím zapadl, kluci v kabině jsou super, na město si zvykám, ale i to je v pohodě.

Jak se zrodil tvůj příchod do Havířova. Ty jsi loni působil v Benátkách a předtím v ještě v jiných klubech v Čechách. Jak ses dostal do Slezska?

Můj agent komunikoval s klubem a pak mě seznámil s touto nabídkou a já jsem ji přijal.

Můžeš fanouškům poodhalit své hokejové kořeny?

Pocházím z Vlašimi, tam jsem udělal první hokejové kroky. Pak jsem se v dorostu přesunul na tři roky do Slavie Praha dalších pět let jsem působil v Chomutově. Tam jsem si zahrál extraligu i první ligu. Následně jsem zkusil angažmá ve Finsku v druholigovém klubu, ale to nevyšlo, tak jsem se vrátil do Česka. No a loni jsem hrál v Benátkách.

Znal jsi někoho v kádru AZetu před svým příchodem?

Jo, znal jsem dobře Kubu Kotalu. Byli jsme spolu v mládežnických reprezentačních výběrech. Ostatní kluky jsem znal od vidění, ale myslím, že seznámení proběhlo v pohodě.

Nějaké přání do sezony?

O cílech se asi ještě budeme bavit, ale za sebe bych si chtěl určitě zahrát play-off. A hlavně aby se nám dařilo jako týmu.

Radku, děkuji za rozhovor a přeji tobě i týmu úspěšnou sezonu.