Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Věřím, že vstup do sezony zvládneme, hlásí Raszka. Po hráčích chce agresivní hokej

22.09.2022 | Jan Šimek

Už v sobotu jdou havířovští hokejisté poprvé do ostré akce. Druholigovou sezonu odstartují v sobotní podvečer na ledě domácí Gascontrol Arény, kde vyzvou nováčka soutěže z Vyškova. Co před zápasem říká kouč AZetu Jiří Raszka?

Ten má za sebou úspěšné roky v třinecké organizaci, kde pracoval nejen u mládeže, ale také v extraligovém áčku coby asistent trenéra Václava Varadi. Poslední sezonu strávil ve Frýdku-Místku a teď má před sebou premiérový soutěžní duel coby hlavní trenér havířovského mužstva.

O tom se ostatně rozpovídal i během předsezónní tiskové konference. „Vždycky jsem chtěl pracovat u dospělého mužstva. A musím říct, že když přišla nabídka AZetu, velice mě potěšila. Chtěl jsem zkrátka vést mužský tým a vůbec jsem se neohlížel, zda to bude Tipsport extraliga, Chance liga nebo druhá liga. Nejdůležitější pro mě bylo, kdo s nabídkou přišel,“ vrací se k prvnímu kontaktu s novým vedením havířovského klubu.

V kádru není nikdo, koho bych nechtěl

„Důležitá je pro mě spolupráce s Milanem Mikulíkem. Známe se už dlouho, představuje pro mě profesionalitu a charakter. Když přišlo potvrzení havířovské nabídky, měl jsem velkou radost. Fakt si toho vážím, je pro mě kariérní výzva,“ neskrývá.

Právě se sportovním manažerem Milanem Mikulíkem se naladili na stejnou vlnu, což je zásadní. „Shodli jsme se na vizi. A to byla jedna z důležitých podmínek, proč jsem tady šel,“ vysvětluje.

„Kádr jsme skládali společně s Milanem, což je možná „nestandard“, ale samozřejmě v dobrém slova smyslu. Je pro mě dobrá zkušenost a zároveň velký přínos, protože v týmu není nikdo, koho bychom Milan nebo já nechtěli,“ zdůrazňuje ambiciózní kouč.

„V Havířově pracujeme tak, jako bychom hráli jakoukoliv vyšší soutěž. V létě jsme s hráči nabírali kondici, pak už jsme se soustředili hlavně na prvky herního systému a pracujeme na tom doteď. Kádr je tady úplně nový, takže tato práce nikdy nekončí. Potřebujeme do kluků postupně nacpat věci, které od nich budeme vyžadovat na ledě,“ pokračuje.

Recept na úspěch? Agresivní a útočný hokej!

Právě způsob a rychlost, jakým si hráči navyknou na nový herní systém, který hodlají praktikovat trenéři Jiří Raszka s jeho asistentem, budou důležité pro úspěch týmu v sezoně.

„V přípravě byly fáze zápasu, kdy to třeba nebylo úplně stoprocentní, ale z osmi přípravných jsme vyhráli pět. A porážky, kromě té poslední, přišly s týmy ze zahraničí, které hrají v tamních nejvyšších soutěžích. Herně jsme přesto vypadali velmi dobře. Myslím si, že naše bilance v přípravě byla solidní,“ hodnotí blok osmi přípravných duelů.

Příprava je ale pryč, teď už bude hrát o body. „V sobotu nás čeká první mistrovský zápas a věřím, že vstup do sezony zvládneme. Tréninky vypadají dobře, hráči jsou v dobré kondici a natěšení,“ líčí.

„Kluci celý srpen tvrdě pracovali a teď to chtějí zužitkovat. Cítím, že už se startu nemohou dočkat. Chceme hrát agresivní, bruslivý a útočný hokej s dohráváním soubojů. Pro všechny v klubu je to nový začátek, takže věřím, že to v sobotu vykopneme a začneme úspěšně,“ uzavírá havířovský trenér Jiří Raszka.

Sobotní duel s Vyškovem je na programu od 17 hodin, přijďte podpořit AZ!

#myjsmeazet