Vítězství v Jihlavě juniorům vystřelil v prodloužení Pawliczek

David Motloch | 05.01.2019

V 9. kole nadstavby DHL Extraligy juniorů, kde se hraje o konečné pořadí v soutěži, naši junioři vyválčili těsnou výhru v prodloužení. Po polovině zápasu sice svěřenci trenéra Tomáše Potěšila prohrávali kvůli brance ve dvojnásobném oslabení, ale v závěrečné pasáži využil velkého tlaku hostí Ernest Bochnak, díky jehož trefě dospěl zápas do prodloužení. V něm se po povedené individuální akci prosadil kapitán Dominik Pawliczek, čímž rozhodl o bodu navíc na kontě Havířova. Další utkání sehrají naši junioři v pátek 11.1. doma proti Karlovým Varům.

DHL Extraliga juniorů - 29.kolo so 5.1.12:00
HC Dukla Jihlava - AZ Residomo Havířov
1:2p
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Vála (Brož, Chlubna) – 48. Bochnak (Revaj, Pindel), 63. Pawliczek (Zdeněk, Bambula). Rozhodčí: Reich – Polák, Kotrba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 88. Střely na branku: 26:32 (13:8, 9:10, 3:12, 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek – Vála, Moravec, Rašín, Veleba, Chvátal, Smolko – Brož, Juda, Kardoš – Chlubna, Čermák, Pigl – Barák, Krajíček, Menšík – Doležal, Adam, Trávník
AZ Residomo Havířov: Matoušek – Koubek, Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Thiel, Grygar – Bambula, Mastič, Pawliczek, E. Bochnak, Pindel, Janeček, Dufek, Juhász, Béreš, Revaj

Do zápasu oba týmy vstoupily v rychlém tempu, jenže trochu na úkor přesnosti a šancí. Jihlava dostala první přesilovku na konci 9. minuty, kdy Ernest Bochnak šel na dvě minuty za sekání na trestnou lavici. Paradoxně větší šanci na skórování ale měl Havířov, když Juhász s Dufkem ujeli do brejku 2 na 1, který Chaloupek po chvilce zmatku před domácí brankou vychytal.

Za zmínku stojí také individuální akce Bambuly po nedorozumění domácí obrany, kdy si Bambula prohodil puk mezi nohama, tím se zbavil obránce, jenže nedokázal zblízka zakončit. Následující minuty zápasu pak nabídly problémy s hostující brankou, která vyskočila ze svého postavení hned třikrát. V samotném závěru třetiny byl ještě vyloučen Kardoš, Havířov ale do konce třetiny přesilovku nevyužil.

Jihlava ve druhé třetině ubránila zbytek přesilovky a sama se dostala do první vážné šance třetiny. Ve 26. minutě Juda získal odražený puk a z levého kruhu našel Kardoše před brankou, Matoušek ale proti Kardošově střele výborně zasáhl. Zápas se pak rozdrobil do několika vyloučení, klasické početní výhody na obou stranách vyšly naprázdno.

Klíčový moment přišel v čase 34:21. Havířov, v té době hrající v oslabení po vyloučení Béreše, šel do dvojnásobného oslabení, neboť Matouškovi opět vyskočila klec z postavení. Tentokrát už však sudí Reich hostujícího gólmana vyloučil, čímž vůbec nepotěšil havířovské rodiče. Osm sekund před koncem 5 na 3 se na modré po nahrávce od Brože napřáhl Matěj Vála a vymetl levý horní roh.

AZ ale mohl bleskově srovnat, do hry z trestné naskočil Ernest Bochnak a šel sám na branku, Chaloupka ale nepřekonal. Na druhé straně dvě minuty před koncem propadla hostující obrana a domácí šli tři na nikoho, střela Adama ale gólem neskončila.

Do třetí třetiny oba týmy vstupovaly v herním počtu 4 na 4, což následně přešlo do přesilovky hostí. Havířov přesilovku neproměnil a gólová ani nebyla situace ze 45. minuty, když na středové čáře upadl jeden z domácích hráčů a hosté jeli tři na jednoho, šanci ale značně překombinovali a Chaloupek si nevýraznou střelu již pohlídal.

V polovině 45. minuty se v přesilovce ke střele z mezikruží dostal volný Bambula a domácího gólmana i prostřelil, avšak puk se přes brankovou čáru nedostal. Havířovu narostla ohromně křídla a dočkal se zaslouženého vyrovnání v čase 47:09. Zpoza branky si Revaj našel volného Ernesta Bochnaka před brankou, který z první přesně trefil vrchní část branky. Ke konci třetiny ubylo hokejové krásy, naopak šly nahoru emoce. Zápas ale již žádný další gól ani šanci nenabídl a šlo se do prodloužení.

Prodloužení bylo taktéž otevřené na obě strany, více ze hry měl ale přece jenom Havířov, který i v čase 62:40 otočil utkání. Na levé straně dostal prostor Dominik Pawliczek, který bekhendovou střelou pod víko ukončil zápas. Havířov vyhrál 2:1 po prodloužení a navázal na vítězné páteční utkání ve Žďáru nad Sázavou.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Určitě lepší utkání než ve čtvrtek. Bohužel držet vedení 1:0 celou dobu je složité. Potom jsme tam udělali chybu, kdy jsme dva propadli za naší brankou a zůstal před ní nepokrytý hráč. Prodloužení bohužel, souboj 1 na 1 vyhráli oni a to rozhodlo.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): My jsme včera sehráli docela slušné utkání a byli jsme tím docela povzbuzeni. Určitě ale v dnešním zápase hrál svou roli náš druhý zápas za sebou, zatímco některá mužstva si to předehrávají nějakým způsobem, což nevím, zda je úplně správné. První třetinu jsme určitě nepodali takový výkon, jaký jsme chtěli. Ve druhé třetině jsme byli velice nedisciplinovaní a myslím si, že rozhodčí byl příliš úzkostlivý, poslal nás do třech a inkasovali jsme gól. Poslední třetinu kluci zabrali a byli jsme dle mého lepší tým. Prodloužení je vždycky štěstí, my ale máme individuality, takže individuální průnik rozhodl o tom, že si odtud vezeme dva body, což byl nás cíl, přivézt si z tohoto tripu šest bodů. Podařilo se nám to a musím pochválit celé mužstvo za oba dva zápasy a za dnešní poslední třetinu. Všichni tam nechali všechno a to byl asi rozhodující faktor toho, proč máme dnes dva body.