Výborný zápas dorostenců AZetu a Vítkovic přinesl dělbu bodů v poměru 1:3

Tomáš Vlček | 19.02.2019

Dnes se v Gascontrol Aréně odehrál odložený zápas dorostenecké extraligy mezi AZetem a Vítkovicemi. Zápas měl vysoké tempo a výbornou úroveň. Havířovští dokázali odpovědět na vedoucí branku hostů dvěma zářezy, ale nakonec to byli Vítkovičtí, kdo dovedl zápas k těsné výhře 3:2. AZeťáci pak vybojovali alespoň bod v nadstavbě. Další zápas sehrají dorostenci v sobotu v Brně.

ELIOD Extraliga dorostu - 30.kolo út 19.2.17:30
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
2:3
(1:1, 1:2, 0:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Horváth (Kubíček, Pavlačka), 32. Kolat (Puzoň), 64. Urbančík (Zmarzlák) – 6. Přibyl (Bialy), 38. Přibyl (Juříček, Rajčan), 38. Petr (Kotásek, Krejsa). Rozhodčí: V. Fiala – Bartek, Stonavský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 27:40 (9:12, 10:14, 6:13, 2:1). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Fluksa, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Belan, Horváth
HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Vítek) – Bystroň, Cubo, Machů, Bialy, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Brada, Schauer, Juříček, Kubík

Zápas třetího celku tabulky s lídrem nabízel hned od začátku kvalitní a zajímavou podívanou. První šanci měl AZ v přesilovce ve 4. minutě, ale Bartošák si s atakem Žáka a Urbančíka na svém brankovišti poradil. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Vítkovický Matěj Přibyl napřáhl v 6. minutě na pravém kruhu a jeho bomba skončila přesně u vzdálenější tyče – 0:1. Havířovští srovnali v 16. minutě ve své druhé přesilovce, když se Kevin Horváth střelou z levého kruhu trefil přesně do bližší Bartošákovy šibenice – 1:1. V 19. minutě se dostal do samostatného úniku na Bartošáka Ondřej Becher, roztáhl si ho, ale zakončil do boční sítě.

Parádní hokej byl k vidění i ve druhé třetině. Nejprve Zlatnický podržel svůj tým při šanci Kotáska. Pak na druhé straně zahrozil jedovatou střelou Pavlačka, zatímco hosté ohrozili havířovskou branku Přibylem a Holaníkem. Skóre se tak pohnulo až po polovině zápasu. Puzoňovu střelu z mezikruží ještě Bartošák stihl vyrazit, ale na dorážku Dominika Kolata mezi betony už nestihl zareagovat – 2:1.

AZ byl i následujících minutách lepší, ale hosté přesto skóre dvěma slepenými góly otočili. Nejprve se v 38. minutě puk po několika odrazech dostal na havířovské brankoviště k Matěji Přibylovi a ten bekhendem srovnal na 2:2. A neuplynula ani půlminuta a po dorážce z hrany brankoviště poslal Rideru zpět do vedení Dominik Petr – 2:3.

Ve třetí třetině nejprve Zlatnický zvládl střelu Krejsy i dorážku Juříčka. Pak se na druhé straně Makovec dostal během krátké chvíle hned ke třem nebezpečným zakončením, ale puk do vítkovické branky se mu dostat nepodařilo. Rozhodnutí na své hokejce měl hostující Brada, ale v situaci 2 na 1 svou střelu z první poslal mimo. V úplném závěru to zkusili havířovští i bez brankáře, ale na výhře Vítkovic 3:2 už se nic nezměnilo.

Nadstavba se hrála jen tři minuty. Pak zavezl puk do útočné třetiny obránce Zmarzlák, zatáhl jej až k brance, nahrál bekhendem Jakubu Urbančíkovi, a ten střelou z první propálil Bartošáka. AZ si tak z výborného utkání odnáší alespoň bod.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Měli jsme dobrý vstup do zápasu, odehráli jsme slušnou první třetinu, byli jsme Vítkovicím vyrovnaným soupeřem. Díky přesilovkové brance jsme vyrovnali na 1:1. Ve druhé třetině se 15 minut hrál vyrovnaný hokej, nám se podařilo jít do vedení, ale bohužel takovým nedůrazem a individuálním selháním jsme inkasovali vyrovnávací gól. Pak nám na chvíli opadla koncentrace, dostali jsme druhý gól a tím jsme ztratili zápas. Soupeř už si to ve třetí třetině zkušeně a aktivní hrou pohlídal. Měl výborně pokryté obranné pásmo a my už jsme se moc do šancí nedostávali. My jsme rádi za bod z nadstavby, protože prodloužení nám letos moc nejde a každý bod proti Vítkovicím je pro nás cenný.

Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera): První dvě třetiny byly z mého pohledu vyrovnané, oba týmy v nich měly několik šancí, ale my jsme po nich vedli 3:2. Ve třetí třetině už nepadl gól, ale my jsme myslím hráli velmi slušně. Hráli jsme aktivně, vytvářeli jsme si šance a výhru jsme si podrželi. Řekl bych, že jsme v tom zápase byli o ten jeden gól lepší. Hodně nás podržel i gólman. Takže, za mě s výsledkem a hrou ve třetí třetině spokojenost.