Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

WSM liga po pauze pokračuje, do Havířova přijede Kadaň

17.12.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po týdenní přestávce vstupuje nyní druhá nejvyšší česká hokejová soutěž do své předvánoční fáze. Na všechny týmy čekají tři zápasy během pěti dnů. Havířovští hokejisté se nejprve střetnou v pondělí 18. prosince od 18:00 doma s kadaňskými Trhači.

SK Trhači Kadaň

Kadaňští hokejisté letos zažívají jednoznačně nejhorší sezonu za poslední roky. Vstoupili do ní osmi porážkami v řadě a po celou dobu jim patří poslední příčku tabulky. Po trenérských i hráčských změnách (na střídačce nahradil Roberta Kašeho Jiří Čelanský) si sice v dalším průběhu sezony připsali 16 bodů, ale na předposlední Benátky jim stále chybí 8 bodů.

Mužstvo se sice zlepšilo v defenzívě a dostává výrazně méně gólů než v úvodu sezony, ale na druhou stranu je trápí nízká střelecká produktivita. V posledních pěti zápasech dali Trhači sedm branek a to jim proti silným týmům (K. Vary, Frýdek-Místek, Kladno, Přerov), na body nestačilo. Radovali se až v posledním kole, když porazili 3:2p Slavii.

SK Trhači Kadaň - HC Slavia Praha 3:2p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Blaha (Hejcman, Havlíček), 52. Hlava (Chlouba, Chrpa), 61. Trefný z trestného střílení – 35. Nedvídek (Z. Doležal, Ryzák), 53. Krejčík (Kasík, Jankovský). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 412. Střely na branku: 34:43. Zblokované střely: 8:7. Vhazování: 24:36.

Sestava SK Trhači Kadaň: Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Šefl, Kadeřávek, Szathmáry – Krejčiřík, Kůs, Hlava – Chrpa, Chlouba, Müller – Wágner, Rindoš, O. Procházka – Havlíček, Hejcman, Šťovíček.

Asistent trenéra Miroslav Buchal byl po zápase spokojen: „Pěkné, bojovné utkání. Slavia je silný soupeř, ale dá se říci, že kluci splnili, co měli. Dobrá obrana, přechod do útoku, aktivní přístup, byť jsme dali „jen“ tři góly, jeden z nájezdu v prodloužení. Těch šancí jsme tam ale měli neskutečně. Samozřejmě soupeř taky, Pavlát chytal excelentně. Myslím si, že už se to muselo konečně protrhnout, abychom získali konečně nějaké body, a můžu říct, že to bylo super utkání.“

Lídry bodování jsou v týmu Trhačů Nicolas Hlava (9+6) a Darek Hejcman (5+9), z obrany jim v tom sekunduje velezkušený Jakub Trefný (5+7). V brance se vystřídalo už pět gólmanů. Nejvíce zápasů odchytal Tadeáš Dvořák (18z, průměr 3,66 br./z, 88,04 % úspěšnost), ale statisticky je na tom nejlépe teprve čerstvě 18 letý Dominik Pavlát (5z, průměr 2,57 br./z, 93,22 % úspěšnost).

AZ Residomo Havířov

Havířovský tým má za sebou tento týden razantní zásah vedení klubu na trenérském postu, když Martina Janečka nahradil Jiří Režnar. „Postavení v tabulce, herní projev a výkony hráčů jsou za očekáváním. Proto jsme se rozhodli pro změnu a nový impuls. Na post hlavního trenéra k nám přichází zkušený trenér Jiří Režnar,“ oznámil manažer Patrik Rimmel.

Nový kouč Jiří Režnar se k týmu připojil v pátek a po třech trénincích vidí situaci svého týmu následovně: „Je třeba jej především znovu nastartovat a plnit ten cíl co byl před sezonou. Nemá cenu dávat si nějaké nižší cíle. Po třech trénincích, které jsem s mužstvem měl, myslím, že má na to, aby hrálo play-off. Ale je to úkol pro nás všechny, kteří kolem týmu pracujeme.“

Celý rozhovor s novým trenérem Jiřím Režnarem si můžete přečíst ZDE.

AZ si v posledních pěti kolech připsal jen jednu výhru a to 2:1 na ledě Benátek. Naopak prohrál na kluzištích Litoměřic, Slavie, Č. Budějovic a v posledním kole i po prodloužení v Prostějově. Jinak ale právě zápas na Hané měli havířovští rozehraný výborně. Po dvou třetinách vedli 2:0, ale nakonec domácí nejprve srovnali a o výhře rozhodli v 63. minutě.

LHK Jestřábi Prostějov - AZ Residomo Havířov 3:2p (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Nouza (Divíšek, D. Kolář), 43. Nouza (Divíšek, Rudovský), 63. L. Luňák (Nouza, M. Drtina) – 26. Hudeček (Kanko, R. Havel), 39. Pořízek (Kurovský, Urbanec). Vyloučení: 3:4 + Havel (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1.842. Střely na branku: 30:34 (16:6, 6:12, 7:14, 1:2).

Sestava AZ Residomo Havířov: Bláha – R. Havel, Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Urbanec – Kanko, Maruna, M. Kalus – Rác, Hudeček, Sikora – Matai, Kotala, Pořízek – Fronk, Gřeš, Kurovský.

Před utkáním s Kadaní má nový trenér Jiří Režnar se svými asistenty Vojtěchem Csabim a Patrikem Rimmelem k dispozici skoro celý kádr. Na marodce je momentálně jen útočník Jakub Kotala.

A s čím půjde AZ do pondělního zápasu? „Ve sportu, a často ani v životě to tak jednoduché nebývá, že když je někdo poslední, musí vždy prohrát. Vstupují do toho i jiné věci. Každopádně my do utkání jdeme s cílem vyhrát. Uvidíme, jak to dopadne,“ hlásí Jiří Režnar.

Také útočník a nejproduktivnější hráč týmu Marek Kalus ví, že proti Kadani to nebude jednoduché, ale AZ si ztrátu bodů nemůže dovolit. "Nechci nijak tohoto soupeře podceňovat, přišli tam nějací noví lidé do vedení i do hráčského kádru, ale naším cílem je play-off a tak nemůžeme ztrácet body s posledním. Zápas to ale jednoduchý nebude," prohlásil tento týden v rozhovoru (celý rozhovor ZDE).

Vzájemné zápasy

V letošním ročníku WSM ligy se oba týmu utkaly dvakrát a zatím vždy vyhrál domácí tým. V Havířově v 5. kole AZ 4:1, v Kadani v rámci 18. kola Trhači 3:2.

Zda se AZetu podaří potvrdit roli favorita a připsat si důležité body uvidíme v pondělí od 18:00. Z utkání je připraven tradiční textový on-line přenos.