VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Z tanku do druhé ligy, útočník Marek Haas má hokej pořád v ruce

09.02.2023 | Redakce

V roce 2019 se Marek Haas rozhodoval, co bude dál. Nakonec pověsil brusle na hřebík a vydal se mimo hokejovou cestou. Vůně ledu mu však chyběla a v roce 2022 se do kabiny Azetu vrátil.

Marku, co jsi dělal ty tři roky?

Pracoval jsem jako profesionální voják u armády České republiky. Byl jsem u 73. tankového praporu v Přáslavicích. Prodělal jsem například kurzy přežití a přesuny na ledu a sněhu. Prošel jsem výcvikem na tank, obsluha řízení, střílení a velení. Po třech letech jsem z armády odešel rovnou do Azetu.

Co tě vedlo k návratu do týmu, který sestoupil do 2. ligy?

Hokej mě vždycky bavil, ale nic moc jsem od sebe nečekal. Byla možnost se vrátit na led, tak jsem si řekl, že to zkusím. S Petrem Malířem jsem se potkal v kabině v Českém Těšíně. Nastínil mi, co by chtěl v Havířově dělat. Mě to zaujalo, řekl jsem si, že u toho chci být.

Chyběl ti hokej?

V armádě to nebylo vůbec jednoduché, chyběla mi sportovní aktivita. Vrátit se na led k polo-profi hokeji mě lákalo.

Máš za sebou bohatou kariéru, jak vnímáš hokej nyní?

Hokej je pro mě koníček, šel jsem do toho s tím, že si hru chci užívat. Dávám do tréninku i zápasu maximum, pořád mám v sobě toho ducha vítězství, ale teď hraji, že sám chci, ne že musím.

Kromě toho, že opět patříš mezi klíčové hráče, začal ses věnovat trénování dětí.

Trénování dětí byl jeden z hlavních důvodů návratu do Azetu. Určitě jsem chtěl začít s trénování dětí, protože mého syna začal bavit hokej, chtěl být u jeho začátků. Hokej se posouvá rychle dopředu, přichází nové trendy, začalo mě to moc bavit.

Jaké jsou tvé trenérské ambice?

Určitě se chci dál v trénování vzdělávat, ale momentálně žádné vysoké trenérské ambice nemám. Zajímá mě chod klubu, podívat se na druhou stranu, nevnímat hokej jen z ledu. Zastávám funkci sekretáře, pomalu do toho chodu pronikám, moc mě to baví.

Máš syna a dceru, sportují?

Jak už jsem zmínil, syn začal s hokejem, těší mě, že ho to baví. A dcera je spíš knihomol, baví ji angličtina a obdivuji její pevnou vůli, když něco chce, jde si za tím. Ve všem (směje se).

Marku moc děkuji za rozhovor, tým teď potřebuje zabrat, tak ať se, nejen tobě, daří.

Příští týden se můžete těšit na článek s Martinem Dudášem.