VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Žáci 4. a 5. třídy se v sezóně 2019-20 hodně naučili

09.04.2020 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - dnes se podíváme na sezónu žáků 4. a 5. třídy, tedy ročníků 2009 a 2010, pohledem trenérů Luďka Jarolíma a Jana Danečka.

5. třída má dobré individuality, ale musí se naučit hrát týmověji

Pátá třída má za sebou výsledkově dobrou sezónu, když vyhrála většinu zápasů. Těsně podlehla favorizovanému Třinci, prohrála i s Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem. Svou ligu si hrály Vítkovice, které Havířovu nadělily příděly 16:2 a 7:0. V tabulce páťáci s 29 body obsadili 5. místo, když odehráli 22 z původně plánovaných 25 zápasů. O dva body před nimi byly týmy Frýdku-Místku a Třince. Na druhý Nový Jičín ztráceli 5 bodů. 1. místo obsadily Vítkovice s nedostižnými 42 body, když vyhrály všech 21 zápasů, ke kterým nastoupily. AZ tedy sezónu ukončil předčasně s bilancí 14 výher, 7 porážek a 1 remízy.

Kromě toho se 5. třída předvedla na dvou turnajích. Na Slovensku v Detvě obsadila druhé místo, stejně jako na turnaji v Rožnově.

Trenér Jan Daneček výkony svých svěřenců shrnul takto: „Tým po celou sezónu prokazoval slušnou úroveň výkonnosti, i když v průběhu sezóny musel hodně pracovat na systému. Družstvo bylo založeno na individuálním pojetí některých jedinců, což jim do té doby přinášelo vítězství. Do budoucna ale s touto hrou nemohlo uspět, což dokázala některá utkání v průběhu sezóny. Po celou sezónu jsme pracovali na indivinduálním zlepšování. Ale i tak vítězství týmu byla zásluhou pár jedinců, zbytek jen proplouval a svým přístupem ke hře stagnoval.“

Tým 5. třídy tvořili

Brankáři: Jan Ftáček, Filip Havel, Jakub Šlajs

Obránci: Artur Adámek, Štěpán Giecek, Matyáš Jano, Andrej Kopčaj, Radek Porubčan, Denis Seman, Pavel Zielinski.

Útočníci: Adam Bjaček, Adam Bystroň, Jan Černák, Matyáš Dudek, David Gebauer, Vojtěch Jarolím, Matouš Kaleta, Šimon Kaleta, Jan Michalík, Adam Potěšil, Cayden Shepperson.
Trenéři: Jan Daneček, Luděk Jarolím, Robin Pavlas

Hráči 4. třídy mají velkou chuť učit se hrát hokej

Takhle zní jedna z vět trenéra Luďka Jarolíma, který pro nás celou sezónu zhodnotil. Podíval se za ní od začátku, tedy letní přípravy: „Jako vždy musím začít hodnocení sezóny už letní přípravou. Nezačali jsme v dobrém počtu, neustále jsem hráčům i rodičům opakoval, že bez pravidelné docházky se nikam neposuneme. Jsem rád, že si vzali má slova k srdci a rychle se to napravilo. Hráči se naučili chodit pravidelně na tréninky, učili jsme se poctivému přístupu k tréninku a velký důraz jsme kladli na kamarádství v týmu. Hned poprvé se nám to vyplatilo na soustředění, které jsme absolvovali v Komorní Lhotce. Tým ukázal samostatnost a výbornou spolupráci při různých aktivitách.“

Trenér Jarolím pokračuje: „Po letní pauze jsme šli na led. Kategorie 4. třídy se pro tuto sezónu vrátila ke hře v minihokeji. Ale hráči už měli velkou chuť si zkusit hru na celé, tak jsme si domluvili několik přáteláků, kde jsme si to mohli vyzkoušet. Během nich jsme snad všechny hráče protočili na všech postech, tak jsme mohli vidět, jak se kdo a kde cítí. Sezóna čítala 24 soutěžních zápasů a 4 turnaje. Pátý, rozlučkový s minihokejem, se už bohužel kvůli epidemii neuskutečnil. Vrcholem sezony pro nás byl vánoční domácí turnaj v Havířově.

Hráči a hráčka se dočkali od trenéra ocenění: „Jestli jsem tým přebral trošku s hlavami dole a možná až zbytečným respektem k některým soupeřům, tak po sezoně můžeme říct, že máme všechny hráče se vztyčenou hlavou a nemáme se za co stydět. Charakterově jsou kluci a jedna holka velcí bojovníci, mají chuť se učit a je tady určitě na čem stavět.“

Na závěr svého hodnocení trenér Jarolím děkuje svým spolupracovníkům: „Za celou sezónu bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na chodu týmu. Mému asistentovi panu trenérovi Danečkovi, pomocníkům z řad rodičů za výpomoc na ledě panu Tarabovi a panu Zapletalovi. A za, až nadstandardní, služby pro naše malé hokejisty pánům Galuszkovi, Horákovi, Šourkovi a Martínkovi.“

Tým 4. třídy tvořili

Brankáři: David Barabosz, Jiří Vaněk

Hráči: Tomáš Antoš, Štěpán Bolek, Roman Duna, David Häusler, Josef Hodný, Ondřej Holeš, Karel Horák, Josef Labudek, Ondřej Maceček, Nicolas Macků, Jan Martínek, Jakub Milerský, Matyáš Potužník, Dominik Sentiván, Martin Sikora, Stella Šourková, Dan Taraba, Dominik Zapletal.
Trenéři: Luděk Jarolím, Jan Daneček, Robin Pavlas