VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Zápal, pohyb a radost! Děti o víkendu zaplnily havířovské dvorky

25.07.2022 | Redakce

Červencová akce AZetu Hokej na dvorcích má za sebou první víkend, který byl velice úspěšný. Zahrát si se svými vrstevníky dorazila řada dětí, skvěle se bavili kluci i holky!

Sobota odpoledne. Na rozpáleném betonovém plácku, kde klub vybudoval dvě provizorní hřiště s mantinely, se prohánějí chlapci i děvčata s hokejkami a zarputile bojují o neposedný tenisový míček. Ten se snaží za každou cenu dostat do branky soupeřova týmu, kterou hájí gólmani či gólmanky s molitanovými betony.

„Moc se mi tu líbí,“ říká spokojeně dívenka Valerie, když se po jednom z utkání schovává na schodech v příjemném stínu před žhavými paprsky slunce. „Horko je sice velké, ale hrála bych pořád,“ dodává s úsměvem.

Hokej na dvorcích má za cíl přilákat děti ven – zpátky na hřiště, což se v sobotu na sídlišti mezi ulicemi Nákupní a Zvonková i v neděli na ulici Jana Švermy povedlo dokonale. „Je to úžasná akce. Dcerku baví hokej i fotbal. Snažíme se hýbat a vést ji ke sportu,“ hlásí usměvavá Iveta, maminka Valerie.

Jak vznikla myšlenka uspořádat tuto akci? „Je za tím jednak nostalgie a zároveň i hořkost, že bandy hokej na sídlištích už tolik k vidění není. Spojili jsme tedy síly a vymysleli něco, co může vést děti k tomu, aby se znovu potkávaly na hřišti před domem,“ vysvětluje marketingový manažer AZetu Michal Raszka.

V sobotu mezi děti dorazil i primátor Havířova Josef Bělica, který si s nimi na betonovém plácku i chvíli zahrál. „Jsme rádi, že si pan primátor udělal čas a zavítal mezi děti. Velice si toho vážíme. Zároveň mnohokrát děkujeme městu Havířov, které naší akci poskytlo záštitu,“ pokračuje Raszka.

Na dvorcích nechyběli ani hráči havířovského áčka jako Matouš Ćmiel, Adam Kofroň a další či sportovní manažer Milan Mikulík. „Chtěli jsme, aby děti měly možnost se s nimi potkat, vyfotit se nebo si zajít pro podpis. Je tady úplně nový tým a chceme, aby poznaly tváře, které pak budou vídat během sezony na ledě,“ vysvětluje.

„Hokej je pořád nejsilnějším sportem v Havířově a přáli bychom si, aby i tyto turnaje zažehly ještě větší zájem o havířovský hokej a značku AZet,“ doplňuje Raszka.

Kompletní fotogalerii z prvního hracího dne naleznete zde »

Kompletní fotogalerii ze druhého hracího dne naleznete zde »

Hokej na dvorcích – praktické informace

Hokej na dvorcích je dětský turnaj v pouličním hokeji, který pořádá AZ Havířov. Klub chce touto akcí podpořit jednu ze svých vizí, a sice důraz na práci s mládeží.

Každý tým hraje ve složení 4+1. Děti se vždy na místě rozlosují do skupin pro spravedlivější rozložení sil v družstvech. Brankáři chytají s kšiltovkou místo lapačky a obdrží také molitanové betony. Další hokejové vybavení není povoleno. Na místě bude zajištěno občerstvení pro hráče i jejich doprovod / fanoušky.

Hokej na dvorcích završí turnaje, které se uskuteční následující víkend na těchto místech:

sobota 30. července: ulice Erbenova (od 13:00)
neděle 31. července: náměstí Republiky (od 13:00)

Hráči se mohou na jednotlivé termíny i nadále hlásit prostřednictvím formuláře níže. Své dítě můžete přihlásit i emailem na marketing@hc-havirov.cz. Dorazit mohou samozřejmě také děti, které se dopředu neregistrují. A to dokonce i bez hokejky, kterou si mohou na místě vypůjčit od klubu.

Pokud se vám formulář nezobrazuje správně,  naleznete ho pod tímto odkazem.