Zápas s Novými Zámky byl náš, říká Lukáš Bednář

08.08.2018 | Petr Miklas

AZet porazil Nové Zámky ve svém třetím přípravném zápase 5:1, velkou měrou se o to zasloužil Lukáš Bednář, který nahrál na první branku Havířova a poslední sám vstřelil. Právě tohoto jedenadvacetiletého útočníka jsme si vybrali k pozápasovému rozhovoru.

Dnes jste byli celý zápas lepší, i když jste prohráli první třetinu. Pak jste výsledek otočili a dokráčeli k jasnému vítězství. Jak jsi utkání viděl Ty?

První třetina byla z naší strany takové ospalá, ale nevypadalo to zas tak hrozně. Ve zbytku zápasu už jsme byli podle mě lepší, dobře jsme napadali a začínali bránit už u nich v pásmu. Řekl bych, že celý zápas byl náš.

Když zmiňuješ tu obranu, z toho vyplynuly góly, které jste dali. Většinou to bylo z protiútoků, že?

Dá se to tak říct, čtyři z pěti určitě padly po protiútoku.

Byl jsi u vyrovnávací branky, když jsi mohl zakončit do odkryté branky, ale místo toho jsi vrátil puk Markovi Haasovi, který střílel do prázdné. To byla parádní akce. Proč jsi zvolil přihrávku zpátky? Raději nahráváš, než střílíš góly?

Samozřejmě, že rád dávám góly i nahrávám. V té situaci mi prostě přišlo jako lepší možnost dát to Hasáčkovi do prázdné.

Skóre zápasu jsi uzavřel gólem po parádním blafáku do bekhendu. To se Ti asi dlouho nepovedlo, že?

Takhle ze hry asi ne, ale v zápase s Popradem jsem takhle proměnil nájezd. Proto jsem tohle zakončení zkusil i teď a vyšlo to.

Jak se daří spolupráce v útoku? S kým nastupuješ?

Od začátku přípravy hraju s Hasákem (Markem Haasem) a Mařkou (Janem Marunou), ale dneska od druhé třetiny se to prostřídalo, protože jsme hráli na tři levá křídla. Měl jsem u sebe pořád Hasáka, ale levé křídlo se měnilo. I tak spolupráce fungovala dobře.

Jak bys hodnotil dosavadní letní přípravu?

Od začátku přípravy je cítit, že je tu dobrá parta. Tréninky na suchu byly podle mě dobré, stejně jako ty na ledě. Za mě spokojenost.

Příští přípravný zápas sehrajete v Popradu. Bude to podobné utkání, jako jsme viděli tady?

Poprad k nám přijel s trošku oslabenou sestavou, takže si myslím, že tam na nás vletí v plné sestavě. Řekl bych, že ten zápas bude jiný, bude mít zase o něco lepší úroveň.

Říkal jsi, že tým šlape dobře. Kam tenhle tým podle Tebe v sezóně může dojít?

Co nejdál. Budeme se snažit být v tabulce co nejvýš, zahrát si play-off a dostat se kam až to půjde.

Máš nějaké osobní cíle, které sis do sezóny vytyčil?

Osobní ne. Chci, abychom byli jako tým, jako parta. Abychom hráli co nejvýš a aby nám to všem klapalo.