Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

„Herně se postupně zvedám,“ hodnotí výkon proti Kopřivnici střelec své premiérové branky Marek Haas

09.11.2022 | Josef Nudera

Marek Haas poprvé naskočil do kolotoče 2. hokejové ligy v minulém utkání ve Vyškově. Nyní odehrál v dresu AZetu druhý zápas a už si připsal i první branku, když na začátku druhé třetiny snižoval na 1:2. Jak sám v rozhovoru pro naši redakci na kopřivnickém stadionu uvedl, herně se zvedá a zvyká si na tempo hry. Ukazuje také na rozdíly mezi soupeři a ohlédl se i za svým gólem.

Marku, vy jste odehrál dnes druhé utkání po návratu po zranění, jak se aktuálně cítíte? Herně se začínáte zvedat, dnes jste dal i gól.

Tak gólem to určitě není, ale už se herně zvedám. Musím si zvyknout na tempo hry, není to jednoduché, uvidíme. Po zranění to není lehké se do toho dostat, není to úplně stoprocentní, ale uvidíme, co bude dál.

Zmínil jsem branku, byla to branka na 1:2 z vašeho pohledu, kdy jste snížil na začátku druhé třetiny po druhé soupeřově rychlé brance. Jak celá ta gólová situace vznikla?

V našem obranném pásmu jsem puk posunul Jirkovi, Jirka to dostal do středního pásma, stáhl na sebe hráče. Já jsem se snažil si najet na druhou stranu, protože jsem věděl, že od něho třeba dostanu krosovku, dostal jsem puk před brankou a nějak jsem to tam dal.

V čem si myslíte, že byla dnes Kopřivnice lepší?

Kopřivnice má určitě kvalitní manšaft. O tom žádná, to jde vidět i v tabulce, že jsou před námi. Nechci říct, že byli šťastnější, ale pokud jsme měli nějakou přesilovku, tak jsme z ní šli spíše automaticky do 4 na 4 nebo jsme hned šli úplně do oslabení. Místo toho, abychom měli plnohodnotnou přesilovku.

Zmínil jste přesilovky, čím si myslíte, že to je, že se v nich nedaří více střílet? Z hlediska fanouška z hlediště by všichni chtěli, abyste pořád stříleli, jsou tam na to vůbec ty pozice?

Kdo hrál hokej, ví, že to není moc jednoduché, když vidí, že je před vámi bránící hráč. Myslím si, že máme tak kvalitní manšaft, že ať obránci nebo útočníci by měli hráče v přesilovce i tak prostřelit. Hodně nám v nich chyběl tlak do branky. Kopřivnice byla v tomto lepší.

Tím, že jste hráli v utkání hodně oslabení, minimálně dvakrát jste museli jít do tří, do čtyř… Jak to bylo těžké zůstat v tempu, protože jste museli pořád nasazovat speciální týmy.

Bylo určené, co kdo bude hrát. Je potřeba se tomu podřídit. Každý se musí udržovat, aby byl připravený jít do každého střídání a nechal tam všechno.

Na závěr bych se zeptal na příští zápas, kdy budete hrát doma tuto sobotu s Velkým Meziříčím. Co od toho soupeře čekáte? Venku jste je porazili, ale bylo to také poměrně těžké utkání.

Mám za sebou dva zápasy. Kluky jsem sledoval, ale spíše na domácích zápasech. Venku jsem nebyl snad nikde, kromě Nového Jičína. Já beru zápas od zápasu, teď je mi to už jedno proti komu budu hrát. Každý soupeř je kvalitní, dobrý a pak už záleží, jak se momentálně člověk cítí a co předvede na ledě.

Děkuji za rozhovor a ať se daří vám i celému týmu v dalších zápasech.