„Naštěstí jsme dali třetí gól, který nás uklidnil,“ říká spokojený Dominik Pawliczek

19.01.2023 | Josef Nudera

Dominik Pawliczek zažil včera dvoubodový večer. Nejprve se podílel na akci, která dodala Havířovu klid, když ve třetí třetině našel Daniela Spratka. Ten se dostal do brejku a dal AZetu znovu vedení o dvě branky. Následně pečetil výhru sám do prázdné branky na konečných 4:1. V rozhovoru pro naši redakci se po utkání vrátil k jeho průběhu, ale pozval i fanoušky na sobotní domácí utkání proti Znojmu.

Do utkání jste dobře vstoupili, přehrávali jste soupeře, byli jste všude u puků včas, silní v osobních soubojích, zblokovali jste střely, ale chyběly pouze branky. Ve druhé třetině jste pokračovali v tom výkonu a zaslouženě jste i skórovali.

Byla jen otázka času, kdy to proměníme. Tu hru, kterou jsme předváděli v první třetině, jsme si přenesli do té druhé, a konečně se to tam zlomilo. To nám dalo i klid na hokejky.

Po dvou třetinách, které byly klidné, jste museli jít ve třetí třetině do oslabení, soupeř snížil na rozdíl jediné branky a tam byl moment zápasu, kdy měli nějakou šanci minimálně remizovat, ale pohlídali jste si to. A ty jsi korunoval utkání gólem do prázdné branky.

Měli tam velké šance, dokonce nastřelili i tyčku. Naštěstí jsme dali třetí gól, který nás zase trochu uklidnil. Pak jsme to potvrdili do prázdné brány a naštěstí to dobře dopadlo.

Pokud se vrátíme k těm tvým dnešním bodům, tak jsi dával gól do prázdné branky, ale v akci před tím na 3:1 bylo hodně důležité, že jsi našel přihrávkou Daniela Spratka. Ten ujel obraně, dal gól a vy jste odskočili soupeři znovu na rozdíl dvou branek. Můžeš se k té situaci ještě vrátit?

Gól vznikl z rychlého protiútoku, kdy jsem dostal přihrávku z našeho pásma, posunul jsem puk rychle na Spraťase, kterému se podařilo v úniku napodruhé dostat puk za brankáře.

Další utkání budete hrát proti silnému Znojmu. Aktuálně se budete chtít na soupeře určitě dobře připravit a převést dobrý výkon. Můžeš pozvat fanoušky na sobotní utkání, aby se mohla zopakovat třeba taková skvělá atmosféra, jako byla v posledním domácím utkání?

Budeme jen rádi, když přijde tolik lidí, jak minule. A bude stejně dobrá atmosféra. Nám to určitě hodně pomůže. Na soupeře se budeme připravovat jako na každého jiného, ať je to Znojmo, Opava nebo Valašské Meziříčí. Doufám, že fanoušci přijdou a podpoří nás. A my jim to třeba vrátíme v podobě tří bodů.