AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Junioři zakončili sezonu vítězně, na play-off to ovšem těsně nestačilo

Josef Nudera | 01.03.2015

Havířovští junioři odjížděli do Třebíče s jasným cílem. Pokusit se vyhrát za tři body a ještě podržet naději na play-off, to ovšem nebylo možné, jelikož Vsetín ubojoval doma bod a Havířov zvládnul utkání s Horáky až po nájezdech. Na konci sezony je to ale vítězná tečka a je potřeba juniorům poděkovat za celou sezonu a hráčům, kteří s juniorským hokej skončili a přechází do mužského, popřát hodně štěstí a úspěchů.

LJ - 42.kolo ne 1.3.
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov
1:2sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Urban (Hort, Tůma) – 52. Peterka (Dudek, Cihlář), rozhodující nájezd: Vyčesaný . Rozhodčí: Kopeček - Horký, Klouda. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2.
SK Horácka Slavia Třebíč: Svoboda – Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Jaroslav Tůma, Urban, Maštera, Hort, Jakub Tůma, Mašek, Kabelka.
AZ Havířov: Kostka - Gawlas, Chroboček, Bahounek, Dudek, Mrowiec, Heinzl, Regoš - Fejko, Vyčesaný, Křibík, Taras, Caruk, Cihlář, Kosina, Peterka
K poslednímu utkání nadstavbové skupiny B odjížděla havířovská juniorka s cílem vyhrát a ještě se porvat o postup do play-off. V zápase sice prohrávali 1:0, to když se ve 29. minutě prosadil domácí Ondřej Urban - 1:0.

AZ nesložil zbraně a tak, jak se parádně předvedla lajna složená ze starších dorostenců, si vysloužila vyrovnání. Vyrovnávací branku vsítil v 52. minutě Lukáš Peterka - 1:1. Zápas nakonec došel do nájezdů, což znamenalo, že to pro Havířov budou určitě poslední nájezdy sezony.

Rozhodující branku si v nájezdech připsal hostující Michal Vyčesaný a udělal tak definitivní tečku za letošní sezonou.

Ohlasy k utkání


Roman Mejzlík (SK HS Třebíč): Po nezvládnutém utkání v Hradci jsme chtěli odehrát lepší utkání. Něco se nám povedlo a něco ne, ale celkově můžeme být s výkonem spokojení, i když jsme zase dali jen jeden gól. Naše síla směrem dopředu bez zraněných a nemocných hráčů není zase tak veliká. Na druhou stranu nás drží brankář. Toto utkání bylo takové bezstarostné. My jsme měli zajištěnou účast v play-off a Havířov naopak bojoval o teoretickou šanci na postup, ale potřeboval tady vyhrát za tři body. Zápas byl opatrný, bez velkých šancí a bez tlaku s minimem střel. Pozorně se čekalo na nějakou chybu, a když přišla, tak to až na dvě situace vyřešili gólmani. My jsme letos po několikáté nezvládli nájezdy, ať už na ně stavíme, jaké hráče chceme.


Martin Janeček (HC AZ Havířov): Viděli jsme naprosto vyrovnané utkání, jen co se týče střelby, byli domácí aktivnější. To vyústilo v jejich vedení. Dnes jsme opět dali hodně šanci mladým klukům z ročníku 98 a ti nejenže nezklamali, ale byli dokonce naší střelecky nejaktivnější pětkou. A byli to právě oni, kdo se zasloužili o vyrovnání. V nájezdech jsme byli šikovnější a díky bezchybnému gólmanovi odvážíme dva body.

Instagram Youtube