AZ Havířov

Kupte si vstupenky ON-LINE. Ušetříte si čekání ve frontě u pokladen. Podrobnosti v článku.

Dorost veze z Přerova všechny body

Tomáš Vlček | 29.09.2018

6. kolo ELIOD extraligy dorostu zavedlo havířovské mladíky do Přerova. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale nakonec se AZeťákům podařilo, díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině, urvat všechny čtyři body pro sebe. Kromě výhry 5:1 v základní části, se totiž prosadili hned v první minutě nadstavby. Další utkání sehraje AZ v sobotu 6.10. doma proti Olomouci.

ELIOD Extraliga dorostu - 6.kolo so 29.9.15:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
1:5
(0:1, 1:1, 0:3 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Závadský (Štíbr, Ryšavý) – 1. Vojkůvka, 26. Kubíček (Horváth, Szturc), 44. Moškoř (Becher, Pavlačka), 56. Moškoř (Pavlačka, Becher), 58. Urbančík (Pavlačka), 61. Pavlačka (Moškoř, Zmarzlák). Rozhodčí: Velčovský – Mikšík, Hubáček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 66. Střely na branku: 37:40 (8:8, 15:13, 14:17, 0:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC ZUBR Přerov: Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Holík, Šilhavý – Štíbr, Ryšavý, Kuncek, Halík, Hradil, Hlávka, Závadský, Juřička
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Pavlačka, Kusak P., Moškoř, Spurný, Belan, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Szturc, Bárta, Horváth

Skóre zápasu se poprvé měnilo po 49 sekundách hry. Šilhavý zapomněl kotouč, který uzmul Marek Vojkůvka a sám proti brankáři nezaváhal. V osmé minutě přenechal Ryšavý zakončení Kunckovi, jehož pokus si u pravé tyče pohlídal Zlatnický. O srovnání se pokusil i sám Ryšavý, jeho teč Šilhavého nahození poslala puk o kousek vedle pravé tyče.

Přerovu se povedlo dorovnat skóre v početní výhodě, kterou po spolupráci se Štíbrem a Ryšavým předčasně ukončil Ondřej Závadský. Při hře pěti proti čtyřem padl také další gól, Havířovu ranou příklepem k tyči vrátil vedení Petr Kubíček. Nahození Štíbra pak gólman hostů vyrazil před sebe a Hlávka s několika dorážkami během krátké chvíle neuspěl. Nedlouho před sirénou se Suchánek musel natáhnout betonem a vytěsnit dobře mířenou střelu Vojkůvky. Dorážka Szturce nebyla přesná.

Ve třetí části se prosazovali už jen Havířovští. Ve 44. minutě korunoval jejich kombinaci úspěchem Jan Moškoř, který se trefil také zkraje poslední pětiminutovky řádné hrací doby. Pátou branku AZetu přidal po přihrávce Pavlačky Jakub Urbančík. Martin Pavlačka se pak v nadstavbě změnil z nahrávače ve střele a přisoudil Havířovu i čtvrtý doplňkový bod.

Autor reportáže: Petr Komárek, www.hokejprerov.cz

Ohlasy k utkání


Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Havířov má jeden z nejlepších týmů v soutěži. První dvě třetiny jsme odehráli velice slušně, do stavu 1:3 jsme sahali po bodu. Třetí gól soupeře nás bohužel zlomil a nezvládli jsme ani následné prodloužení.


Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Chceme klukům poděkovat za 4 body, které si odvážíme domů, jelikož se z Přerova body nevozí snadno. S předvedenou hrou až tak spokojeni nejsme, hlavně s první polovinou zápasu. Ve třetí části jsme se zlepšili a jsme rádi, že nám tam napadaly branky. Stejně tak potěší i čtvrtý plusový bod získaný v prodloužení. Musíme doléčit zranění, dát se dohromady a pořádně se připravit na další domácí zápas.

Instagram Youtube