Junioři v Praze na Slavii vysoko prohráli

Lukáš Jandora | 22.01.2023

V rámci 30. kola Ligy juniorů se Havířované představili v Praze na Slavii, mise v hlavním městě však nebyla úspěšná, domů po dálnici D1 si přivezli porážku, která může připomínat tenisový výsledek...

Liga juniorů - 30.kolo ne 22.1.14:15
HC Slavia Praha - AZ Havířov
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Václavík (Stejskal, Curran), 22. Kvasnička (Dobner, Jokl), 31. Curran (Václavík, Stejskal), 33. Curran (Matuška, Jokl), 48. Hrdlička (Curran), 52. Matuška (Curran, Václavík) – 21. Siekierka. Rozhodčí: Domský — Hradil, Kubas. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

HC Slavia Praha: Volevecký (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Kříženecký, Kluch, Hron, Dráb – Holaník, Curran, Dobner, Matuška, Hasman, Bareš, Fibigr, Tichý, Václavík, Jokl, Kvasnička, Štípek, Vosmík
AZ Havířov: Michalík (Maňásek) – Lazár, Wlodara, Valouch, Kreutz, Kalina – Plevka, Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Ungr, Siekierka, Urbančík, Makovec

V zápase jako první udeřili domácí. Ve 3. minutě se prosadil Tomáš Václavík. Více branek už v první třetině nepadlo. Ve druhé třetině se jako první prosadil Havířov, který srovnal 42 vteřin po začátku druhé třetiny zásluhou Mateusze Siekierky. Ve 22. minutě Pražané znovu vedli po trefě Matěje Kvasničky. Poté se dvakrát po sobě prosadili opět sešívaní. Oba góly obstaral Maxmilian Curran, jenž skóroval ve 31. a ve 34. minutě.

V poslední třetině se dvakrát prosadili slávisté. Ve 48. minutě se trefil bek Jakub Hrdlička a v 52. minutě se k němu přidal Jan Matuška.

Havířovští hokejisté si tak bohužel připsali další porážku, po které jsou na posledním místě, jejich ztráta na Chrudim a Šumperk je už šestibodová...