AZ - Vítkovice 5:2!

Tomáš Vlček | 01.09.2020

Sedmý zápas v přípravě sehráli dnes AZeťáci na domácím ledě proti extraligovým Vítkovicím. Přestože inkasovali jako první podařilo se jim skóre otočit na 3:1. Hosté sice ještě ve třetí třetině snížili, ale další dva havířovské góly, a výborný kolektivní výkon celého týmu, rozhodly o konečné výhře 5:2. Další zápas sehraje AZ doma už ve čtvrtek 3. 9. 2020 od 18:00 proti Jastrzebie.

Přípravné zápasy - 7.kolo út 1.9.18:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Vítkovice Ridera
5:2
(2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Seman (Szturc, Doktor), 19. Sklenář (Chroboček, Bořuta), 33. Doktor (Cihlář, Bořuta), 55. Adamský, 55. Sklenář (Chroboček, Fridrich) – 2. Marosz (Schleiss), 51. Koch (Dočekal). Rozhodčí: Novák, Koziol - Konvička, Gančarčik. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1.330. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka - Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Chroboček, Dajčar – Doktor, Seman, Szturc - Procházka, Petriska, Adamský - Sklenář, Maruna(C), Fridrich - Mrva, Cihlář, Vašenka.
HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Koch, Černý, Barinka, Kubeš, Kovář, Demel – Krenželok (C), Hruška, Lakatoš, Šišovský, Marosz, Schleiss, Dej, Mikyska, Mallet, Dočekal, Werbik, Kubalík

Hned na začátku druhé minuty už se radovali vítkovičtí hokejisté. Jan Schleiss od zadního mantinelu našel zcela nepokrytého Rostislava Marozse, který naznačil střelu a poté blafákem nádherně zakončil – 0:1. V 6. minutě se do první velké šance dostali také domácí, Doktor obkroužil bránu, k nebezpečné střele z těsné blízkosti se dostal Seman, hostující brankář ale jeho pokus vytěsnil. Tlak domácích se stupňoval. Nejprve jel sám na bránu Cihlář, avšak přestřelil, poté se před Dolejšem zjevil osamocený Fridrich, zakončil pouze do jeho betonů. O minutu později již bylo srovnáno, a to když Filip Seman vypálil přesně do horního rohu vítkovické brány – 1:1. Aktivní Szturc vybojoval ke konci první třetiny první přesilovku pro AZet. V té nejprve orazítkoval tyč Adamský, o chvíli později už se ale domácí mohli radovat. Bořuta nahodil puk, který nejprve tečoval Chroboček a následně se šťastně odrazil od Dominika Sklenáře za Dolejše – 2:1

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, kteří měli více puk na hokejkách a několikrát vypálili na bránu soupeře. Vyloženou brankovou příležitost si ovšem nevypracovali. A tak se nejprve ve 33. minutě dostal do šance Vašenka, jehož pokus skončil mimo. Ovšem o několik sekund později už se stav utkání měnil. Jakub Doktor vypálil z levého kruhu na vzdálenější tyč a Daniel Dolejš si se střelou, i díky zakrytému výhledu, neporadil – 3:1. Vítkovice si do přestávky vypracovaly ještě jednu větší příležitost, a to když hned po vhazování střílel Šišovský, jeho pokus však Stezka kryl lapačkou.

Do třetí třetiny měl lepší vstup opět hostující celek, který většinu času držel puk v obranném pásmu Havířova a po Kubešově střele dokonce zvonila tyč. V polovině třetí třetiny ujížděl sám na bránu, po skvělé přihrávce, Fridrich. Přestože byl faulován dokázal zakončit, avšak pouze do lapačky Dolejše. V následné přesilovce ujížděl za vypíchnutým pukem vítkovický Dočekal, který objel branku, a už se zdálo, že bude nahrávat dozadu, aby ušetřil vteřinky v oslabení, v tom ovšem našel před bránou nepochopitelně volného Patrika Kocha, který se zblízka nemýlil – 3:2. Vítkovice se dál hnaly za vyrovnáním, Martin Adamský ale skvěle vystihl vítkovickou rozehrávku a samostatný únik zakončil s chladnou hlavou – 4:2. O pár sekund později už bylo vedení domácích tříbrankové. Petr Fridrich vypracoval celou akci a předložil puk doleva na Dominika Sklenáře, který se štěstím mezi betony překonal Dolejše a slavil tak druhou branku v utkání – 5:2. Havířovští hokejisté si již utkání pohlídali a nedovolili Vítkovicím žádnou další příležitost ke vstřelení gólu.

Autor reportáže: Jakub Piskoř

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Vzhledem k průběhu hry je naše výhra zasloužená, byť možná překvapivá, protože soupeř, až na pár hráčů, přijel s plnou sestavou. Začátek nám utekl, dostali jsme první gól, ale pak jsme začali proměňovat šance a to vedlo k našemu konečnému vítězství. Kluci dneska hráli všichni velice zodpovědně a na hranici svých možností. Takže s jejich výkonem panuje veliká spokojenost.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): Z naší strany všechno špatně. Špatný výsledek, neproduktivní přesilovky a prohrávané souboje. Ve druhé třetině se už naše hra zlepšila, ale chyběl tomu tlak do brány. Dá se říct, že zasloužené vítězství domácích, kteří elánem a bojovností si tento výsledek jednoznačně zasloužili.