Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ byl v Mostu lepším týmem a zaslouženě si odváží 3 body

Tomáš Vlček | 25.01.2017

45. kolo WSM ligy zavedlo hráče AZetu až na mostecký led. Proti poslednímu celku tabulky předváděli havířovští od začátku poctivou a aktivní hru. Dvakrát sice domácí dokázali vyrovnat jejich vedení, ale nakonec si AZ díky dvěma brankám Marka Kaluse a jedné Davida Dvořáčka a Petra Kanka připsal výhru 4:2. Další utkání sehraje AZ v sobotu doma proti Kadani. Utkání se odehraje v rámci akce "Legenda pomáhá" a tak do něj havířovští hokejisté nastoupí ve speciálních sadě dresů. Podrobnosti naleznete v článku na hlavní straně.

WSM liga - 45.kolo st 25.1.17:30
HC Most - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 14. Komínek (A. Rulík, Rod), 35. Kubinčák (Divíšek, Havlíček) – 12. Kalus (Krisl, Maruna), 20. Dvořáček (Petran, Štumpf), 38. Kalus (Štumpf, Kanko), 53. Kanko (Haas). Rozhodčí: Luczków – Toman, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 30:43 (11:14, 9:12, 10:17). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

HC Most: Pinc – K. Černý, Frolo, Hora, Šefl, Šesták, Strejček, A. Rulík – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Mical, Havlíček, Dufek – Zdeněk, J. Šimeček, Babincev – Rod, R. Veselý, Komínek.
AZ Havířov: Šafránek – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, Dudek – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Gřeš, Maruna, Kotala – Kurovský, Haas, Pořízek.

Havířovští hokejisté hned od začátku zápasu prověřovali Pincovu pozornost v mostecké brance, ten ji ale potvrzoval. Od 8. minuty se pak museli bránit oslabení, v němž naopak Šafránek zlikvidoval nebezpečnou střelu Havlíčka i dorážku Smolky. Hned po skončení havířovského trestu měl první gólovku zápasu na hokejce Štumpf. V 10. minutě z levé strany najížděl na Pince zcela sám, ale trefil jen jeho betony. Za 2 minuty už ale AZeťáci otevřeli skóre. Marek Kalus dostal od Krisla krásnou přihrávku z vlastního obranného pásma až na útočnou modrou a své sólo zakončil střelou po ledě na vzdálenější tyč - 0:1.

Domácí poměrně rychle vyrovnali, ovšem také až ze své druhé velké šance. Ve 14. minutě nejprve totiž Šafránek vychytal Šimečka, který se na něj řítil zcela sám, ale po následném buly střílel od modré Rulík, Jakub Komínek šikovnou tečí změnil směr dráhy puku a Šafránek byl bez šance - 1:1. Pak AZ zvládl další oslabení, a když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, udeřil podruhé. Petran našel z pravé strany křížnou přihrávkou na levém kruhu zcela zapomenutého Davida Dvořáčka, a ten 21 vteřin před sirénou polovysokou střelou překonal Pince podruhé.

Druhá třetina začala oboustranně nepřesnou hrou, z níž se vymykla jen další gólová šance Havířova. Střela Petrana ve 25. minutě od modré se odrazila od zadního mantinelu před branku, ale Gřeš nedokázal puk doklepnout do odkryté klece. V dalším průběhu se hra zlepšila a oba týmy zaměstnávaly celkem pravidelně protivníkova brankáře. Skóre se ale měnilo až v minutě 35. Divíšek v přesilovce našel z poza branky před Šfránkem nekrytého Vojtěcha Kubinčáka a ten neměl problém poslat puk do poloodkryté branky 2:2.

O minutu později mohl poslat AZ opět do vedení Kanko, ale sám před Pincem jen trefil mosteckého gólmana do hrudi. Překonat velezkušeného domácího brankáře se tak podařilo až v přesilovce, kterou sehrál AZ od 37. minuty opravdu výborně. Nejprve sice ještě Pinc vychytal svou holí fantasticky dorážku Maruny, ale chvíli na to už nestihl reagovat na Markem Kalusem tečovanou Štumpfovu střelu od modré - 2:3. I po dvou třetinách si tak AZ udržoval jednobrankový náskok.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo na festival nevyužitých příležitostí AZetu. Pince totiž nedokázali překonat postupně Kotala, Štumpf, Kurovský ani Gřeš. Až sedm minut před koncem poslal Haas do samostatného úniku Petra Kanka a ten blafákem mezi betony počtvrté překonal Pince.

Hosté pak sice dostali k dispozici přesilovku, vzali si i time out, ale pozorně hrající havířovští už zdramatizování zápasu nedovolili. Po výhře 4:2 si tak vezou do Slezska zasloužené tři body.

Martin Janeček (AZ Havířov): V první řadě chci poděkovat našemu vedení, že nám umožnilo vycestovat do Mostu už den před zápasem. Díky tomu jsme se mohli na toto důležité a těžké střetnutí připravovat na místě už celý dnešní den a na našem výkonu to bylo určitě znát.

Dneska byl náš výkon od začátku založen na týmovosti, zodpovědnosti a bojovnosti. Na klucích bylo vidět velké odhodlání v tomto utkání uspět a odčinit domácí porážku s Třebíčí. Domácí nám sice dvakrát vyrovnali naše vedení, ale i přesto si myslím, že jsme byli díky aktivitě a bruslení lepší a zaslouženě bereme body. Zápas jsme mohli rozhodnout dříve a vyhrát jednoznačněji, ale nakonec i čtyři branky stačily.