AZ Havířov

Kompletní rozpis zápasů AZetu v Chance lize 2021/22 ZDE.

AZ po výborném výkonu porazil Motor, Bláha má nulu

Petr Miklas | 02.03.2019

Hokejisté AZetu Havířov dnešní utkání na jihu Čech ovládli, v každé třetině dali gól a sami domácím nedovolili ani jednu branku. České Budějovice načal ve 13. minutě Ondřej Procházka, v polovině utkání přidal druhou branku Havířova Jakub Kotala a ve třetí třetině při hře Motoru bez brankáře pečetil výhru dalekonosnou střelou Alex Rašner. Série se za stavu 1:1 stěhuje do Havířova, kde pokračuje v úterý 5.3. od 18 hodin. Přijďte fandit!

CHANCE LIGA - ČF 2 so 2.3.17:00
ČEZ Motor České Budějovice - AZ Residomo Havířov
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. O. Procházka (R. Veselý, Bořuta), 30. Kotala (F. Seman, Rašner), 60. Rašner (F. Seman). Rozhodčí: Wagner, Šindel – Zídek, Šiman. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6255. Střely na branku: 26:26 (9:10, 8:12, 9:4). Zblokované střely: 14:8. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 0:3.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Beránek, Doktor, Babka.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

V porovnání se zápasem, který proti sobě oba celky odehrály včera, se začalo poměrně odlišně. Dnes se zkraje zápasu jak domácí, tak hosté dostávali do poměrně častých střeleckých pozic. Namátkou stojí za zmínku hned několik budějovických pokusů, které na Ondřeje Bláhu mířily v první přesilové hře Motoru. 

Se všemi si však exbudějovický gólman věděl rady. Ve dvanácté minutě si elitní motorácká formace vytvořila v útočném pásmu solidní tlak. Nejvýraznější šanci měl Martin Novák, jenže v rychlosti kotouč do odkryté části klece nedopravil. Záhy se na opačnou stranu kluziště přesunuli Havířovští. Petr Kváča vyrazil Veselého střelu před sebe. Z dorážky se pak nezmýlil Ondřej Procházka. O bleskovou odpověď se snažil Pavel Pýcha, nicméně Ondřej Bláha proti němu vytasil parádní zákrok lapačkou. Po odchodu do kabin tedy na kostce svítil stav 0:1.

Petr Kváča byl na začátku druhé třetiny v permanenci. Nadvakrát musel zasahovat proti Rehušovi, jenž v obou případech pálil ze solidní pozice. Domácí strážce svatyně ale vytasil povedené zákroky. Českobudějovičtí se snažili o vyrovnání, ovšem zatím marně. AZet měl k dispozici přesilovou hru v pěti proti třem. Jakub Kotala dostal přihrávku před branku a zblízka zavěsil bekhendem pod horní tyčku – 0:2. 

Motor se snažil o vyrovnání i nadále, ale dlouho to z jeho pohledu bylo trápení. Až v závěrečných minutách si domácí vytvořili útočný tlak, který ale Pýcha z komfortní pozice v branku nepřetavil. Na havířovské straně tak mohli být po zvuku sirény ještě o něco spokojenější, Slezané totiž šli do posledních dvaceti minut s dvoubrankovým vedením v zádech.

Obrázek hry se příliš neměnil. Prospalovi svěřenci se pokoušeli o srovnání stavu, jenže na havířovskou obranu si stále ne a ne přijít. Ve čtyřicáté osmé minutě měl jednu z největších šancí na první budějovickou branku Gilbert, z první před brankou ovšem trefil jen Bláhův beton. A Motor se dnes nakonec neradoval ani z jedné přesné trefy. Naopak. Havířovské vítězství stvrdil trefou do prázdné Alex Rašner.


Autor původní reportáže: Adam Pavlíček, hcmotor.cz

Ohlasy k utkání


Václav Prospal (Motor České Budějovice): „Prohráli jsme zaslouženě. Nebylo nic, co by nám dalo šanci vyhrát. Jsem hrubě nespokojený s tím, co jsme dneska předvedli. Těžko říct, proč tomu tak bylo. Vyhráváš i prohráváš jako tým, jsme všichni na jedné lodi. Teď nás čeká dlouhá cesta do Havířova a tam dva těžké zápasy. Víc to nechci rozebírat, stejně tak se nechci bavit o sestavě na příští zápas. Včera jsem tady sice řekl, kdo bude dneska chytat, brankář ale není důvodem naší porážky.“


Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): „Jsme spokojenější než včera. Ne, to jsem přehnal – jsme hodně spokojení, když porazíme Budějovice na jejich ledě a ještě po tak dlouhé době. Všichni hráči podali výborný výkon, zatáhli se a hráli na hranici sebeobětování.“

Instagram Youtube