AZ poprvé pokořil Třebíč na jejím ledě, dva body trefil Dostálek

Vít Káňa | 06.11.2021

H A V Í Ř O V - V 18. kole CHANCE ligy vyjeli hráči z nejmladšího města na led SK Horácké Slavie Třebíč. V první periodě byli domácí aktivnější, ale Fučík AZ v těžkých chvílích podržel. Ve druhém dějství skóroval domácí Ladislav Bittner, který propálil Fučíka mezi betony. AZ vyrovnal minutu před koncem 2. periody Jiřím Severou. Ve třetí dvacetiminutovce se obraz hry změnil, AZ tlačil a byl lepším týmem, gól však nedal. O vítězi rozhodlo prodloužení, v něm po 66 vteřinách rozhodl Vlastimil Dostálek. Havířov ukončil domácí neporazitelnost Bílých Hvězd a veze si domů důležité dva body. V dalším zápase, po reprezentační přestávce, přivítáme 15. listopadu v GASCONTROL Aréně Baník Sokolov.

Chance liga - 19.kolo so 6.11.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Heimstaden Havířov
1:2p
(0:0, 1:1, 0:0 -0:1)

Branky a nahrávky: 25. L. Bittner (Šťovíček, L. Forman) – 39. Severa (M. Hrubec, Mrva), 62. Dostálek (Chroboček, Hudeček). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kreuzer, Bělohlav. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1036. Střely: 34:24 (12:8, 13:7, 9:8, 0:1).  Vhazování: 31:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

SK Horácka Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Dočekal, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.
AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Valenta, T. Pastor, M. Hlaváč, Korím, Mrowiec – L. Bednář, Pechanec, Maruna – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – Kunc, Handl, Paś – Severa, Mrva, M. Hrubec.

V první třetině se museli hosté bránit, když fauloval Pechanec a šel si na dvě minuty odpočinout za hákování. Bílé Hvězdy však nabídnutou dvouminutovou výhodou opovrhly. Domácí měli více ze hry, ale první vyloženou šanci jsme registrovali až v osmé minutě. Havířovský Dostálek vyplaval mezi kruhy sám ze skrumáže hráčů, ale Jekla nepřekonal. Domácí měli opticky více ze hry, ale vyloženou šanci fanoušci na ZS v Třebíči neviděli. Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé periodě se domácí Šťovíček provinil nedovoleným bráněním a dvě minuty početní výhody měli hosté. Velkou šanci měl Bednář, který jel sám na gólmana, ale v koncovce mu touš trochu sjel z hole. O chvíli později se třebíčský Šťovíček dostal před branku, ale jeho střela trefila Fučíka do ruky. Domácí se prosadili ve 25. minutě. Forman upaloval po levé straně a přihrávkou hledal Šťovíčka, tomu puk skončil za bruslemi, kde číhal Ladislav Bittner, a ten překonal Fučíka mezi betony - 0:1.

Střelec prvního gólu byl ve velké šanci o dvě minuty později, puk se k němu odrazil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Obraz hry byl následující: domácí tlačili a AZ se spoléhal na brejky. V polovině zápasu se musela Třebíč bránit, Bittner dostal dvě minuty trestu za vysokou hůl. Pokusy Doktora s Hudečkem však byly nepřesné. Ve 39. minutě v situaci 2 na 1 parádně našel Hrubec osamoceného Jiřího Severu a ten gólmana Jekela překonal střelou na lapačku. Na světelné tabuli svítilo skóre 1:1. Za tohoto stavu se šlo po druhé třetině do šaten.

Obraz hry se ve třetí části změnil. AZ měl více příležitostí než v odehraných 40 minutách. Na ledě ale kralovali gólmani. Šance havířovského Doktora, Pastora a Paśe se neujaly, domácí zahrozili Šťovíčkem. Ve 49. minutě hráli hosté ve čtyřech, vyloučen byl Hlaváč. Bílé Hvězdy uzamkly AZ v obranné třetině, ale hosté se ubránili. V 53. minutě měl dobrou příležitost havířovský Dostálek. Ten byl chvíli sám před gólmanem, ale k zakončení se nedostal. V 55. minutě došlo k rozmíšce mezi Ferdou a Bednářem, oba dostali menší trest za hrubost.Při hře ve čtyřech měl vyloženou šanci Doktor, jeho táhlá střela však těsně minula levou tyčku. O minutu později fauloval Furch a hosté měli přesilovku 4 na 3. Tu nevyužili a mohli být potrestáni. Dočekal dostal od Ferdy přihrávku, v tváři tvář ale trefil jenom Fučíka do betonu. Gól po třech periodách nepadl a šlo se do prodloužení. V 62. minutě rozhodl o vítězství Havířova Vlastimil Dostálek.Ten dostal touš do jízdy od obránce Chrobočka, pohrál si s kotoučem a střelou z beckhendu umístil černou gumu k levé tyčce. Havířov porazil Třebíč 2:1p

Pavel Zdráhal (AZ HEIMSTADEN Havířov): Byl to můj první zápas za AZ v pozici hlavního trenéra. Přijeli jsme tady s velkým respektem za prvním týmem soutěže. Věřil jsem, že kluci vědí, v jaké situaci jsme a že hrajeme u prvního. Ten projev tomu odpovídal. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a svědomitě. Hráli jsme systém, který jsme si řekli. Samozřejmě chyby se najdou. Třebíč měla šance a my jsme měli i štěstí. Skvěle nám zachytal Fůča. Pro nás to jsou důležité dva body. Musím dnes klukům poděkovat za předvedenou hru. Z toho, co jsme tady předvedli, je třeba se odrazit a tu chuť přenést do dalších zápasů.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Čekali jsme těžký zápas, věděli jsme, že hosté budou urputně bránit a vše, na co jsme se chystali, se potvrdilo. V první třetině jsme si chtěli vytvořit tlak, což se nám podařilo, ale veškeré naše šance byly pomalé, měli jsme se víc tlačit do brankoviště. Převahu jsme si vytvořili i ve druhé třetině a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Škoda, že jsme neodskočili do vyššího vedení, protože soupeř přesně ze situace, na kterou celou dobu čekal, vyrovnal. Ve třetí třetině se Havířov dostal na koně a my chvílemi pod tlak. Tam se nám hra nedařila, byli jsme nervózní a v nějaké křeči. Věřili jsme přesilovce, kterou jsme nesehráli špatně, ale gól jsme z ní nedali. Celých šedesát minut dobývat bránu a chodit do přehuštěné obrany stojí hodně sil a my jsme si s tím dnes neporadili. V prodloužení jsme nezvládli jednu situaci a máme tak z dnešního zápasu jeden bod. I toho si ale vážíme, vůbec to nebyl jednoduchý zápas.