AZ poprvé venku vyhrál za tři body, Kadani nasázel devět gólů

Vít Káňa | 12.12.2020

H A V Í Ř O V - V 17. kole CHANCE ligy zavítal tým z nejmladšího města na led poslední Kadaně. V úvodním dějství se třikrát radoval z gólu Havířov. Prosadili se Roman Szturc, Lukáš Bednář a v samotném závěru Alex Rašner. Druhá dvacetiminutovka už byla vyrovnanější, alespoň co se skóre týče. V rozmezí pěti minut AZ navýšil skóre na 0:5 Filipem Semanem a Ondřejem Procházkou. Domácí se dostali ke slovu v závěru druhé a na začátku třetí třetiny. Zdeněk Zabloudil a Ondřej Havlín snížili na 2:5. Do konce utkání však už pálili ostrými jenom hráči AZetu. Martin Adamský, Filip Seman, Ondřej Procházka a Antonín Bořuta navýšili konečné skóre na 2:9. K dalšímu zápasu nastoupí AZ už v pondělí 14. prosince v Třebíči.

CHANCE LIGA - 16.kolo so 12.12.17:00
SK Kadaň - AZ Heimstaden Havířov
2:9
(0:3, 1:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 39. Z. Zabloudil (R. Havel, Morong), 47. Havlín (Bucek) – 3. R. Szturc (Bořuta, Adamský), 9. L. Bednář (Rudovský, Rašner), 20. Rašner (Kachyňa), 28. F. Seman (O. Procházka), 33. O. Procházka (Maruna, Seman), 49. Adamský (L. Rutar), 51. F. Seman (Doktor, Bořuta), 52. O. Procházka (L. Rutar), 60. Bořuta (Adamský, Seman). Rozhodčí: Grech, Valenta – Coubal, Belko. Vyloučení: 5:6, navíc Kachyňa (HAV) 5 min. a Bednář (HAV) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 18:33 (3:13, 7:7, 8:13). Zblokované střely: 3:8. Vhazování: 26:24. Průběh utkání: 0:5, 2:5. 2:9.

SK Kadaň: R. Běhula – Kottek, Trefný, R. Havel, Seemann, Kubát, T. Běhula, Havlín – Chlouba, J. Svoboda, Koblížek – Morong, Z. Zabloudil, Homer – Matyáš Svoboda, Bucek, Berčík – Hradecký, Houška, M. Zabloudil.
AZ Heimstaden Havířov: Groh – Bořuta, Kočí, Kachyňa, Mrowiec, Chroboček, L. Rutar, Ševěček – Adamský, F. Seman, R. Szturc – L. Bednář, Rudovský, Rašner – O. Procházka, Maruna, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří z úvodního tlaku vytěžili přesilovou hru. Ta neměla dlouhé trvání, když jí po jedenatřiceti vteřinách přesným zásahem ukončil Roman Szturc - 0:1. O šest minut později se soupeřova radost ze vstřeleného gólu opakovala podruhé, když po pohledné akci a přihrávce z poza branky Lukáš Bednář zamířil do škvírky mezi betony - 0:2. K vidění bylo několik pokusů na straně Trhačů, ale Dominik Groh všechny pokusy zlikvidoval. Tečku za povedenou třetinu ze strany Havířova udělal Alex Rašner, jenž nejprve zatáhl puk do třetiny a pak využil chvilkového zaváhaní v kadaňském brankovišti - 0:3.

Do druhé periody vstoupila Kadaň aktivnější, ale z gólu se radovali opět hosté. Nahození Ondřeje Procházky tečoval těsně před Běhulou Filip Seman - 0:4. Po této brance byla Trhačům nabídnuta sedm minut dlouhá přesilová hra. V její části měla Kadaň dokonce převahu dvou hráčů v poli, ale nedokázala to využít. Po podrážení na straně domácích se počet hráčů na ledě vyrovnal, čehož Havířov ihned využil a slavil pátý gól. Tentokrát se, po přihrávce Maruny z poza branky, prosadil prostřelením přesouvajícího brankáře Ondřej Procházka - 0:5. O pár minut později byla na zimním stadionu k vidění další přesilové hra domácích, která znamenala snížení. Radek Havel nahazoval kotouč od modré čáry, toto nahození se odrazilo od jednoho z bránících hráčů přímo na hůl Zdeňka Zabloudila, který prostřelil bezradného Groha - 1:5.

Poslední dvacetiminutovku zahájila Kadaň gólem, když hostující obraně ujel a mezi betony zakončil Ondřej Havlín - 2:5 Následovalo vyloučení z řad AZetu, ale Martin Adamský ujel domácí pětici a z pravé strany prostřelil Běhulu - 2:6. O dvě minuty později se Havířov radoval již po sedmé, přesilovou hru v gól proměnil z blízka bekhendem Filip Seman - 2:7. Zmar Trhačů pokračoval a vyústil v osmou inkasovanou branku, když se za záda kadaňského muže s maskou podruhé v utkání trefil prudkou ránou pod břevno Ondřej Procházka - 2:8. Tečku za utkáním udělal Antonín Bořuta, který v poslední minutě ve dvojnásobné přesilovce střelou do šibenice upravil na konečných - 2:9.

Vladimír Jeřábek (SK Trhači Kadaň): Co v Kadani působím, tak bych to označil za nejhorší utkání, co jsme doposud odehráli. Samozřejmě proti nám hrálo velice kvalitní mužstvo, obzvlášť havířovská první lajna je zkušená a silná. Nicméně i přesto bychom takovýto výsledek a výkon neměli připustit. Naši obránci ani útočníci v utkání s Havířovem nic nepředvedli a navíc neplnili to, co jsme si řekli. Hráli jsme hrozně komplikovaně a složitě, z čehož soupeř těžil. Polovinu branek jsme si v podstatě dali my sami, kdy jsme si to zatáhli k nám do třetiny, kde jsme ztratili puk. Havířov nás jednoduše předběhl ve všech směrech. Na duel jsme se připravili, že bychom ho mohli zvládnout s bojovností, ale my jsme vůbec nebojovali. Několik zápasů navíc bojujeme s nevydařeným vstupem do utkání.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): V této části sezóny momentálně nejsme tam, kde bychom chtěli být. Do Kadaně jsme jeli s respektem, ale také s úkolem, že musíme zvítězit za každou cenu. Naštěstí nám tam vy první třetině napadaly branky. Trochu jsme si to zkomplikovali zbytečnými vyloučeními v prostřední části, hra se rozkouskovala. Stále jsme však měli dostatečný náskok. Ve třetí části jsme ale vsítili další branky. Snad se nám tato střelecká potence přenese i do dalších utkání, zvedneme se a budeme tam, kam patříme.