AZ s Krakovem sehrál vyrovnaný zápas, ale hosté byli produktivnější

Petr Miklas | 21.08.2018

Výsledek dnešního utkání neodpovídá předvedené hře, hrál se vyrovnaný hokej, ale rozhodlo proměňování šancí. Těch měly oba týmy poměrně dost, jenže zatímco domácí své příležitosti v góly přetavit nedokázali, hosté nemilosrdně trestali. I díky proměněnému trestnému střílení a brance v oslabení si Cracovia odváží vítězství 1:4.

Přípravné zápasy - 5.kolo út 21.8.18:00
AZ Residomo Havířov - Comarch Cracovia Krakow
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. Haas (Maruna, Bednář) – 4. Csamangó (Vachovec), 20. Švec (Kapica, Drzewiecki), 49. Kruczek (TS), 55. Csamangó. Rozhodčí: Trombík, Mikula – Tošenovjan, Hranoš. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Šendera, Chroboček, Černý, Mrowiec – Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Hilšer – Macuh, Cihlář, Bambula.
Comarch Cracovia Krakow: Kowalówka – Kruczek, Kameniew, Rompowski, Noworyta, Dabkowski, Gajor, Klocek, Sordon – Drzewiecki, Švec, Kapica – Bepierszcz, Vachovec, Csamangó – Znosko, Zygmunt, Rufer – Stacherski, Dziurdzia, Sztwiertnia.

Zápas začal oboustranně aktivně a hned byly k vidění i šance. První dvě měl AZ, ale Veselý ani Matai si na Kowalówku v Krakovské brance nepřišli. Pak se na druhé straně blýskl domácí gólman Bláha proti dvěma střelám Drzewieckeho. Jenže na milimetrově přesný pokus Štěpána Csamangó ze začátku 4. minuty do šibenice už nedosáhl. Pak se dění na ledě poněkud uklidnilo a i šancí ubylo. Až v 11. minutě se při hře 4 na 4 nejprve zjevil v šanci hostující Zygmund a pak na druhé straně Gřeš, ale skóre se neměnilo.

AZ měl dvě velké šance na vyrovnání v 17. minutě, když nejprve Maruna poslal skákavý kotouč z brankoviště do tyče a pak Veselý zcela sám před hostující brankou nepropálil Kowalówku. V závěru třetiny to byl opět AZ, kdo se více tlačil do šancí, ale sám inkasoval. Hostující Emil Švec si najel za obranu, dostal přesnou přihrávku a v samostatném úniku nadvakrát překonal Bláhu – 0:2.

Druhou třetinu načala Veselého střela do tyče krakovské branky. Pak měl AZ přesilovku, ale ani v ní nedokázal dostat puk do branky. Ve 24. minutě byla vidění bitka mezi Zygmundem a Chrobočkem v níž byl úspěšnější hostující útočník. V následné přesilovce hostů byl AZ sice pod tlakem, ale úspěšně se ubránil.

A pak už opět mířil za snížením. Veselý a Maruna ještě neuspěli, ale ve 33. minutě se to už Marku Haasovi, po Marunově zpětné přihrávce z poza branky, šikovným pokusem u tyče podařilo. Na druhé straně vyřešil Bláha šanci Csamangó a následná dorážka šla těsně mimo. AZ mohl ještě do přestávky i vyrovnat. Šance měli Pořízek, Gřeš a Bambula, ale skóre se už nezměnilo.

To začátek třetí třetiny byl na šance chudý. Od 45. minuty se AZ úspěšně ubránil oslabení, ale v následné vlastní přesilovce inkasoval. Maciel Kruczek unikl obraně, při zakončení byl faulován a z následného trestného střílení zvýšil vedení Krakova na 3:1. V další přesilovce se už havířovští radovali z gólu, ale ten po chvíli nebyl pro vysokou hůl uznán.

V 53. minutě skvěle zasáhl Bláha proti samostatnému úniku Bepierszcze, ale o dvě minuty později už byl ve stejné situaci na zakončení Štěpána Csamangó krátký – 1:4. V závěrečných minutách se havířovští snažili o úpravu výsledku. V přesilovce zatlačili soupeře, ale pokusy Pořízka a Bednáře ke snížení nevedly. AZ tak podlehl Cracovii Krakov 1:4.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Nebyli jsme připraveni na zápas v hlavách, nebylo to ani o technice, ani o kondici. Pak jsme se chtěli dostat do hry, ale už to nešlo. Krakov dobře bruslil a hrál do těla. Byly tam nějaké šance, které jsme neproměnili, ale soupeř měl šest samostatných nájezdů, což se nám nestalo za předchozí čtyři utkání. Takže defenziva dneska špatně, ale je to pořád ještě příprava a musíme se z toho poučit a jít dál. Výsledek je spravedlivý.

Rudolf Roháček  (ComArch Cracovia Krakov): Z naší strany to byl dobrý zápas, hodně nám pomohla první třetina, kdy jsme dobře vstoupili do zápasu a ze dvou šancí jsme dali dvě branky. Náš brankář Kowalowka vychytal hodně šancí soupeře a ještě stály tyčky na naší straně. Druhou třetinu měl lepší Havířov, znovu nás podržel brankář a udrželi jsme vedení. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát jednoduše, povedlo se nám využít chyby domácích a zaslouženě jsme zvítězili. Můžeme se tak radovat z výhry nad těžkým soupeřem.