AZ Havířov

AZ v Přerově dotáhl dvoubrankovou ztrátu, ale nakonec prohrál

Tomáš Vlček | 16.10.2019

14. kolo Chance ligy zavedlo AZ na přerovský led. Domácí vedli po polovině utkání 2:0, ale branky Jakuba Kotaly a Petra Fridricha během pouhých šesti vteřin skóre srovnaly. Jenže ve třetí třetině si soupeř vzal vedení zpět a minutu před koncem jej stvrdil čtvrtým gólem. Další utkání sehraje AZ v sobotu na vlastním ledě proti ex-extraligovému Chomutovu.

CHANCE LIGA - 14.kolo st 16.10.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. T. Sýkora (Hejcman, Moučka), 34. F. Dvořák (Goiš, R. Černý), 50. Goiš (Šnajnar, M. Kratochvil), 60. Pšurný (T. Doležal) – 35.Kotala (L. Bednář, R. Veselý), 36. Fridrich (Baláž, Žiak). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.840. Střely na branku: 36:32 (14:10, 12:14, 10:8). Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 32:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (6.–8. Šimonů) – Krisl (A), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Plášek ml. – Š. Kratochvil, T. Sýkora (C), M. Kratochvil – Goiš, Süss, F. Dvořák.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Kachyňa, Matai, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Rašner – Maruna (C), F. Seman (A), Bambula – L. Bednář (A), R. Veselý, Kotala – Žiak, Baláž, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák.

V úvodních minutách Přerovští nepůsobili příliš svěže, přesto to však byli oni, kteří otevřeli skóre. Na trestnou lavici totiž v šesté minutě zamířil Cihlář. Tomáš Sýkora v přesilovce vzal v přečíslení zakončení na sebe a zvolil přesnou střelu k pravé tyči, kde puk Stezkovi propadl za záda. Velké šance pak byly spáleny na obou stranách. Za zmínku ale stojí ta havířovského Pawliczka. Ten už v 16. minutě zakončoval do odkryté brány, Klimeš se ale pro puk parádně natáhl holí a famózním odehráním zabránil jistému gólu.

Druhé dějství tak začalo za zubřího vedení. To ale domácí nedokázali navýšit, jelikož množství velkých šancí končilo na Stezkovi. Počkat si tak museli až do 34. minuty, kdy se odraženého puku na brankovišti ujal Filip Dvořák a pěknou kličkou překonal havířovského muže s maskou. Tento moment však paradoxně nakopl soupeře a ten během šesti vteřin skóroval hned dvakrát. Nejprve totiž Jakub Kotala šikovně tečoval Bednářovo nahození a hned po buly Petr Fridrich dotáhl Balážův průnik k vyrovnání.

Zubři se po ledové sprše dokázali vrátit na nohy a třetí třetina se opět nesla v duchu vyrovnaného souboje. V polovině tohoto dějství se ale Hanáci dostali zpátky do vedení. Šnajnar pálil po buly, puk vyletěl do vzduchu, spadl k Jiřímu Goišovi a ten ho naslepo nasměroval mezi betony Stezky, který si kus černé gumy nešťastně skopl za brankovou čáru. Klíčovým momentem bylo ubráněné dvojnásobné oslabení Zubrů. Minutu před koncem tak mohl pojistit výhru Roman Pšurný, který využil úniku do otevřené havířovské obrany.

Autor reportáže: Daniel Doležal, www.hokejprerov.cz

Ohlasy k utkání


Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Byl to opravdu náročný zápas, kdy jsme zhruba věděli, s čím Havířov přijede. Přijel s tím a hrál opravdu dobře. Dnes nám hodně pomohl brankář Klimeš, po těch dvou inkasovaných gólech pro nás bylo důležité, že jsme neinkasovali potřetí. Havířov se totiž dostal nahoru a nás ty dva góly nepoložily, kluci pracovali dál. Hosté hráli opravdu výborně a hrozně nám to ztížili. Jsou to zlaté tři body.


Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Dnes za nás za všechny utkání zhodnotí útočník Radek Veselý: Co k tomu říct… za stavu 2:0 jsme to dokázali srovnat a trochu jsme se semkli. Pak jsme si něco řekli do třetí třetiny, že budeme hrát zezadu a bohužel nám tam spadl takový smolný gól na 2:3 a pak už jsme hráli trochu do risku. Měli jsme přesilovku pět na tři, šancí jsme měli dost, ale bohužel jsme nesrovnali.

Instagram Youtube