AZ v Třebíči zaspal začátek, nakonec však předvedl pořádné drama

David Motloch | 27.12.2017

V posledním zápase tohoto roku AZ na výhru nedosáhl. V Třebíči havířovští hokejisté zaspali začátek utkání, což vyústilo v rychlé dvě branky domácí Třebíče. Přestože se Havířovu obrat nepodařil, od druhé poloviny zápasu začal na soupeře tlačit, a nakonec z toho bylo pořádné drama. Branky Havla a Ráce zkorigovaly stav na 2:3, a kdyby AZ využil i šanci v posledních vteřinách hry, mohlo se jít do prodloužení. To se však nakonec nestalo, a tak svěřenci trenéra Jiřího Režnara odjíždí domů s prázdnou. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek 4.1 na ledě Karlových Varů.

WSM liga - 34.kolo st 27.12.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. L. Vágner (Dolníček, T. Havránek), 7. Dolníček (R. Erat), 31. D. Mikyska (T. Havránek) – 45. R. Havel (Rác, Maruna), 60. M. Rác (Luža, Bednář). Rozhodčí: Wagner, Dědek – Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 1 638. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

SK Horácka Slavia Třebíč: Dostál – Čejka, L. Vágner, Kaláb, Nedbal, D. Mikyska, Furch, Půža – R. Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek – Ferda, Diviš, Süss
AZ Residomo Havířov: Bláha – Drtil, Luža, Krisl, Chroboček, R. Havel, Dudek, Puzič – M. Kalus, Pořízek, Tomi – Maruna, Rác, Fronk – Baláž, L. Bednář, Kanko – Gřeš, Cihlář, Bambula

Ačkoliv se start utkání, kvůli závadě na rolbě, asi o deset minut opozdil, vliv na výkonu domácích borců to rozhodně nemělo. Třebíč začala velice aktivně, soupeře přehrávala a od začátku si vytvářela brankové příležitosti.

Úvodní tlak Horácké Slavie přinesl hned na konci 2. minuty výhodu v podobě přesilové hry, kterou se podařilo bleskově využít. Kapitán Dolníček přihrál na modrou Lukášovi Vágnerovi a třebíčský bek nedal gólmanovi vůbec žádnou šanci.

O minutu později se díky aktivní hře v útočném pásmu prodral až k těsné blízkosti brankáře Bláhy, forward s dvacítkou na zádech, Tomáš Havránek, s jeho pokusem si však brankář poradil.

Sedmá minuta hry, druhá přesilová hra Třebíče a druhý gól. Z pravého rohu od mantinelu si vybruslil David Dolníček, soupeři čekali nahrávku na spoluhráče, ale kapitán Horácké Slavie zúročil zkušenosti, kotouč si podržel a neomylně ho poslal nad levou ruku hostujícího brankáře.

Poté Třebíč mohla Třebíč jen litovat nevyužitých gólovek, nutno dodat, že mnohdy stoprocentních. Nejprve dělily Kuska od gólu z dorážky desítky centimetrů, poté tentýž hráč nastřelil po tvrdé střele tyč a sérii velkých šancí v úvodní třetině uzavřel Süss, jenž nedokázal dorazit kotouč, který hostujícímu brankáři vypadl z výstroje.

Úvod prostřední části hry byl značně opatrnější. Třebíč pokračovala v dobrém pohybu, čímž činila hostům často velké problémy, zejména při rozehrávce. Ve 30. minutě jsme zaregistrovali první gólovou šanci i na straně Havířova. Při přesilové hře dobře zakombinovala dvojice Kanko, Tomi, kdy druhý jmenovaný vystřelil z první. Domácí brankář Dostál byl však svým betonem na místě včas.

Třetí branku jsme si mohli poznamenat o pár chvil později a opět se radovala domácí Třebíč. Havránek poslal krásnou nahrávku na Dalimila Mikysku, který to provedl ještě lépe a svižnou střelou dal domácím tříbrankový náskok.

Úvod závěrečné třetiny patřil hostům. Třebíčští se snažili hrát sice jednoduchou hru a hrát kotouče rychle z obranného pásma, ale Havířov jakoby najednou přepnul na vyšší rychlost. Odměnou mu byla i branka, ze 45. minuty, kdy Dostála prostřelil Radek Havel.

Ve 46. minutě mohlo být srovnáno. Na domácího gólmana uháněl Kanko, naštěstí pro Třebíčské se včas vrátil jeden z obránců a akci na poslední chvíli překazil. Jestli byla v 1. třetině jasně lepší Třebíč, tu poslední zase opanovali hosté. Ti se dokonce 59 vteřin před koncem dostali na dostřel. Střelou z první prostřelil Dostála Marek Kalus a drama bylo na světě.

Závěr byl sice ještě malinko emotivní, nicméně Třebíč vítězství již udržela a svému sousedovi v tabulce, právě Havířovu, odskočila na sedm bodů.

Martin Sobotka- Horácká Slavia Třebíč Připravovali jsme se na těžkého soupeře, byl to zápas o šest bodů. Já asi zopakuji slova kolegy. Nám vyšla první část hry, ta byla ukázková, pohybem jsme si vynutili fauly, daly jsme góly, a kdybychom jich dali opravdu více, mohli jsme jít do další části hry s větším klidem. Chtěli jsme hrát pořád stejně aktivně, ale soupeř nás zatlačil, od poloviny zápasu jsme pak úplně vyklidili střední pásmo. Ten závěr nás mrzí, ale jsme strašně rádi že soupeř již nevyrovnal.

Jiří Režnar- AZ Havířov Já domácím gratuluji k výhře. Ráno na tréninku jsme si říkali, že musíme hrát aktivně, ale začali jsme jako lajdáci. Chtěli jsme hlavně nefaulovat, protože Třebíč má zkušené hráče a tu přesilovku umí sehrát. To se také potvrdilo. Do 5. minuty dva obdržené góly v oslabení. Kdyby dal soupeř ještě čtyři branky, tak to po první třetině bylo 6:0 a mohli jsme jet domů. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, Třebíč už nebyla tak agresivní. Měli jsme tlak, ale pak bohužel Třebíč utekla v situaci dva na jednoho a prakticky utkání rozhodla.