AZ v derby dotáhl ztrátu, ale nakonec bere jen bod

Jakub Piskoř | 26.01.2022

Ve 41. kole CHANCE ligy se AZet v derby postavil Frýdku-Místku. Po opatrném začátku se jako první do vedení dostali hosté. Hned o minutu později už byl náskok dvougólový. Začátek druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Rysům a zvýšili vedení na 3:0. Následně Chroboček v oslabení šťastným gólem z vlastního pásma snížil na 3:1. Poslední třetina přinesla nejzajímavější pasáž zápasu. AZ byl aktivní a dokázal vsítit dva góly. Prodloužení ovšem trvalo jen minutu a pro havířovské hokejisty nemělo šťastný konec a prohráli 3:4 po prodloužení.

Chance liga - 41.kolo st 26.1.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HC Frýdek-Místek
3:4p
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Chroboček (Kadeřávek, Maruna), 49. Chroboček (J. Doktor, Křemen), 51. J. Doktor (Hudeček, Chroboček) – 15. R. Szturc (Peterek, Martynek), 16. Lyszczarczyk (O. Šedivý, Komorski), 24. Šlahař (David Bartoš, Svačina), 61. R. Szturc (Zbořil). Rozhodčí: Wagner, Marek - Král, Blažek. Vyloučení: 4:5. Využití: bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 504. Střely na branku: 33:20 (12:4, 8:8, 8:2, 0:1). Zblokované střely: 12:13. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, Kadeřávek, E. H. Jansons, T. Pastor, M. Hlaváč, G. Jansons, Mrowiec – Becher, Hudeček (A), J. Doktor – J. Žolobov, Maruna (C), L. Bednář – Tjurin, Pechanec, Křemen – Damašek, Hotěk, Š. Kratochvil.
HC Frýdek-Místek: Baroš – Matyáš, D. Krenželok, J. Michálek, Zbořil, Ogurcov, Ciura, Korím – Šlahař, David Bartoš, Svačina – O. Šedivý (A), Komorski, Lyszczarczyk – Martynek (A), Peterek, Christov (C) – M. Hrubec, R. Szturc, Klimša.

První třetina přinesla hodně zajímavých momentů. Už po necelých dvou minutách hry se před Štipčáka dostal hostující Michálek, ale trefil jen tyč jeho branky.

V 15. minutě otevřel skóre utkání Roman Szturc, jenž využil nedůslednosti domácí obrany a z mezikruží poslal puk k pravé tyči Štipčákovy branky. O minutu a deset vteřin později přidal druhou branku Rysů Alan Lyszczarczyk, jenž po rychlém protiútoku a milimetrové přihrávce Šedivého usměrnil puk do odkryté branky.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl, i když měli domácí hráči k dispozici minutu a půl přesilovky 5 na 3. V závěru třetiny jsme viděli i několik šarvátek, ale rozhodčí vše utnuli v zárodku a posílali hráče vychladnout na trestnou lavici. Po první části tak platilo skóre 0:2.

I ve druhé třetině bylo na co se dívat. Ve 24. minutě si Svačina položil obránce i brankáře AZetu, ale dostal se mimo střelecký úhel a tak nahrál Šlahařovi, jenže ten trefil jen Štipčáka.

To ale hosty nemuselo mrzet, protože ještě v téže minutě minutě Bartoš dobruslil nahozený puk, posunul jej na Svačinu, jenž rychle našel před brankou Jakuba Šlahaře, který se z první trefil k pravé tyči Štipčákovy branky.

Ve 31. minutě se prosadil i AZ, když při vlastním oslabení David Chroboček vyhodil puk z vlastního obranného pásma na Baroše, před kterým puk skočil a propadl mezi jeho betony do branky.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl, i když měl ve 35. minutě dobrou šanci domácí Doktor, jehož střelu na lapačku Baroš se štěstím udržel ve výstroji. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 1:3.

Do třetí třetiny vstoupil aktivněji domácí AZet, který se tlačil před Baroše. Ve 44. minutě byl blízko vstřelení kontaktní branky Pechanec, jenže tváří v tvář Barošovi neuspěl.

Domácím se ale nakonec podařilo snížit, když na začátku 49. minuty vstřelil svou druhou brankou David Chroboček, jenž ranou z první po Doktorově přihrávce prostřelil Baroše.

V čase 51:00 bylo vyrovnáno, protože se po Hudečkově přihrávce prosadil střelou do levého horního růžku branky Frýdku-Místku Jakub Doktor.

V polovině 53. minuty Doktor vybídl ke skórování Hudečka, jenže Baroš puk parádně chytil lapačkou. O dvě minuty později zahrozil na druhé straně při vlastním oslabení Szturc, jenže toho vychytal Štipčák.

Ve zbytku třetiny už branka nepadla a tak se za stavu 3:3 šlo do prodloužení. To trvalo jen 47 vteřin, když Zbořil obešel obránce AZetu, zavezl puk do útočného pásma a zpětnou přihrávkou našel Romana Szturce, jenž střelou do pravého horního růžku překonal Štipčáka v brance AZetu.

Frýdek-Místek si tak odváží dva body, Havířov se musí spokojit s bodem jediným.

AZ sehraje další utkání v sobotu 29.1. na ledě Benátek nad Jizerou. Utkání začíná v 17:00.

Filip Konštacký (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnes to byl pro nás, s Frýdkem, podobný zápas jako ty předchozí, protože nám utekl začátek. Ačkoliv jsme v první třetině soupeře přestříleli, tak po našich hrubých chybách jsme dostali dva góly, no a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Pokračovalo to ve druhé třetině, kdy jsme dostali, po další naší chybě, třetí gól. Vypadalo to, že zápas je rozhodnutý. Nás zpátky do zápasu dostala šťastná branka, v podstatě přes celé kluziště. Pak se kluci zlepšili, a hlavně ve třetí třetině jsme byli lepší a zaslouženě vyrovnali. Prodloužení to už je loterie, zase jsme udělali chybu, soupeř ji nekompromisně potrestal a vyhrál.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Hrálo se jako každý zápas o tři body. My jsme dnes sice získali dva, ale jeden ztratili. Protože vedení 3:0 by dobré mužstvo nemělo už prostě ztratit. Nám se to tedy povedlo stylem, že v první třetině, přestože tam měl gólman soupeře tři, čtyři zákroky, tak jsme vedli 2:0. Protože soupeř dobře zblokoval některé střely a my jsme byli produktivní a z pár šancí jsme dokázali utéct na 2:0. Ještě ve druhé třetině domácí zvýšili náskok na 3:0. Za tohoto stavu jsme měli dvě, tři šance, aby to ještě bylo výraznější. No a nešťastný gól trochu nastartoval domácí, kdy zlepšili pohyb. A ten pohyb, takové napadání a agresivitu zlepšovali do konce zápasu. Což jim tedy přineslo, alespoň ten bod a nám ten jeden bod, který se dal určitě získat. Určitě spíše převažuje to zklamání z toho, že jsme nezískali jeden bod a dva získali.