AZ veze z Jihlavy tři body, hattrickem se blýskl Doktor

Vít Káňa | 16.10.2021

H A V Í Ř O V - V rámci 11. kola CHANCE ligy zajížděli AZeťáci do Jihlavy. AZ měl skvostný vstup do zápasu, ve 4. minutě se prosadil Jakub Doktor a o pět minut později přidal druhý gól Lukáš Bednář. Domácí snížovali na 1:2 Skořepou. Dvougólový náskok vrátil AZEtu, při hře ve čtyřech, Antonín Pechanec, Dukla snížila na 2:3 v polovině zápasu Dudáčkem. Velké šance Mrvy a Kratochvíla se neujaly. Dva góly náskoku opět vrátil Havířovu Jakub Doktor. Dukla snížila na jednogólový rozdíl, deset minut před třetí sirénou, Fronkem. V závěru Jihlava riskovala v šesti, ale gól do prázdné brány, kterým završil svůj hattrick, vstřelil Jakub Doktor. AZ porazil Jihlavu 5:3. K dalšímu ligovému utkání nastoupí hráči Havířova ve středu 20. října doma, do GASCONTROL Arény zavítá Vsetín. Zápas začíná v 17:30.

Chance liga - 12.kolo so 16.10.17:30
HC Dukla Jihlava - AZ Heimstaden Havířov
3:5
(1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Skořepa (Lichanec, Mareš), 28. Lichanec (Dundáček, T. Havránek), 50. Fronk (M. Zadražil) – 5. J. Doktor (Pechanec), 9. L. Bednář (M. Hlaváč), 22. Pechanec, 46. J. Doktor (Hudeček, Chroboček), 60. J. Doktor (L. Bednář). Rozhodčí: Čech, Horák – Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.044. Střely na branku: 31:18 (9:9, 11:4, 11:5).  Zblokované střely: 10:3. Vhazování: 40:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Dukla Jihlava: Žukov – L. Mareš, Bilčík, Dundáček, A. Dvořák, Niko, Eliáš – T. Havránek, F. Seman, T. Harkabus (A) – Illéš, Skořepa (C), Lichanec – Fronk, M. Zadražil, Helt – Vítězslav Brož, M. Juda, Cachnín.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák (Fučík) – Chroboček, M. Hlaváč, Valenta, Mrowiec, Korím, T. Pastor – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), Severa – Š. Kratochvil, Paś, Maruna (C) – Mrva, Stuchlík, M. Hrubec.

Utkání začalo ve vlažném tempu. Jihlava sice měla náznaky šancí, ale velké nebezpečí pro Štipčáka z toho nebylo. AZ udeřil první. Ve 4. minutě se dvojice jeho hráčů rozjížděla na bránu Žukova, Pechanec přihrávkou oslovil Jakuba Doktora, jenž prudkou střelou jihlavského brankáře prostřelil  - 0:1. Hosté se nepouštěli do výraznějších akcí a čekali na chybu Dukly. To se vyplatilo v 9. minutě. Obránce Hlaváč vybojoval touš na modré a přihrál osamocenému Lukáši Bednářovi, který se z pravého kruhu nemýlil a bylo to 0:2 pro hosty. Ve 12. minutě nezachytili Havířovští únik Josefa Skořepy, ten si kličkou udělal prostor a překonal Štipčáka - 1:2. Ani dvě přesilovky, pro každý tým jedna, už ke gólu v prvním dějství nevedly.

Ve druhé periodě se přitvrdilo. První se na trestnou poroučel domácí Mareš, k němu se hned přidal i hráč AZetu, protože Štipčák dostal trest za zdržování hry. Oba manšafty byly ve čtyřech, když se ve 22. minutě hostující Antonín Pechanec dostal do úniku a překonal Žukova mezi betony - 1:3 pro hosty. Častěji byli na trestné hráči Havířova a ve 27. minutě je to mohlo mrzet. Vyloučení Pastora potrestal Filip Dundáček. U něj totiž vyplaval volný touš a jihlavský forvard se v dobré pozici nemýlil,- 2:3. V CZ LOKO Aréně se hrál hokej v dobrém tempu, šance byly na obou stranách. Ve 35. minutě se do úniku dostal havířovský Mrva, toho fotbalově vychytal Žukov. O dvě minuty později namazal Žukov útočníkovi hostů Kratochvílovi, ten však zkrat domácího gólmana nevyužil. Do kabin se šlo za stavu 2:3.

Poslední třetina přinesla pohledný hokej, ale popořadě. Nejprve jel na bránu hostí Dundáček, Štipčák se dostal k puku dříve, ale nejistou backhandovou rozehrávkou způsobil zmatek. Ve 46. minutě Hudeček netrefil branku v přesilovce, hosty to ale nemuselo mrzet, protože Jakub Doktor z další akce navýšil na 2:4. Jihlava nesložila zbraně. V 50. minutě využil závaru před havířovskou brankou Jiří Fronk a bylo to 3:4. Dukla zabrala, Zadražil ve vyložené šanci přestřelil branku Štipčáka, který už byl na kolenou. AZ se navíc musel po vyloučení kapitána Maruny bránit, ale jihlavští neměli vyloženou šanci. Pět minut před koncem se Fronk prezentoval tvrdou střelou z levého kruhu, ale Štipčák dobře zasáhl. Dvě minuty před koncem si Havířov vzal oddechový čas a Jihlava odvolala gólmana. Očekávaný tlak domácích narušila série zakázaných uvolnění. Do prázdné brány pak přidal třetí položku svého hattricku útočník Havířova Jakub Doktor. Jihlava doma prohrála s Havířovem 3:5.

Pavel Zdráhal (AZ HEIMSTADEN Havířov): Věděli jsme, že výkony Dukly letos budí respekt a že jde do utkání z pozice favorita. My jsme se na dnešní zápas dobře připravili. Kluci dnes podali fantastický výkon a skvěle je podpořil i gólman Štipčák. Myslím si, že jsme si dnes zasloužili vyhrát a musím zde poděkovat i celému týmu. Je třeba se připravit na další zápas a dnešní výkon zopakovat i doma se Vsetínem.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Můžeme pouze soupeři pogratulovat, jelikož vítězství jsme si nezasloužili a zhodnocení jedním slovem je ostuda. Prohráli jsme čtyřikrát v řadě doma a fanouškům se můžeme jen omluvit za to, co nyní doma předvádíme. Prvních pět minut zápasu jsme byli pořád na puku a u soupeře, ale hned prvního brejku dostaneme gól, kdy neobsadíme hráče před brankou. Při druhé brance nahrajeme Havířovu do přečíslení tři na jednoho, které soupeř vyřešil parádně. Třetí inkasovaný gól byl po ztrátě na útočné modré čáře. Nestihneme vystřídat a než situaci dobruslíme, vznikne samostatný únik. Je to pořád dokola, jako kolovrátek. Chyby, které děláme, se nesmějí stávat, pokud chceme být úspěšní. Bohužel jsou to individuální chyby, které nás strašně sráží dolů. Když už se pak do nějaké šance dostaneme, tak jsme v takovém rozpoložení, že jí nevyužijeme. Opravdu jsme si dnes nezasloužili vyhrát.