AZet doma opět vítězí za 3 body, Kolín porazil 3:2

Jakub Piskoř | 01.12.2020

Po domácím vítězství nad Litoměřicemi vyhráli AZeťáci i s Kolínem, ale tentokrát to nebylo tak jednoznačné. Havířov dostal do vedení Kotala. První třetinu ale domácím zkazilo vyloučení Semana na 5 minut + do konce utkání. Hned na začátku druhé třetiny zvyšoval v oslabení na 2:0 Prokeš, ale hosté ještě v téže třetině dokázali snížit. V poslední periodě utkání dokázali Kozli dokonce srovnat zásluhou Šafránka. AZet však přece jen dokázal převrátit výsledek na svou stranu. Po parádní individuální akci se trefil znovu Kotala a zbytek utkání už dokázali hráči ubránit. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek opět doma proti Vrchlabí.

CHANCE LIGA - 6.kolo út 1.12.16:00
AZ Heimstaden Havířov - SC Kolínští Kozlové
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Kotala (Prokeš, Chroboček), 21. Prokeš (Adamský), 51. Kotala (Adamský, Prokeš) – 25. J. Veselý (Štohanzl, L. Krejčík), 44. Šafránek (Z. Král). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 2:3, navíc Seman (HAV) 5 + 20. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 40:15 (11:3, 12:2, 17:10). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

AZ Heimstaden Havířov: Groh – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.
SC Kolínští Kozlové: Sejpal – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal – Z. Král, Šafránek (C), Jankovský – Stehlík (A), J. Veselý, L. Krejčík (A) – Petržilka, Štohanzl, R. Martínek – Němec, Semirád, Zumr – Síla.

Zápas měl od začátku velmi rychlé tempo, na obou stranách se svižně bruslilo, jen na šance se muselo chvíli čekat. Jako první zahrozili domácí, ale Bořuta se ve 3. minutě v dobré pozici z mezikruží neprosadil. Na druhé straně v 7. minutě natlačili hosté v brankovišti puk pod Groha a už se chtěli radovat z branky, ale rozhodčí rezolutně rozpažil. O minutu později Prokeš ujížděl sám na Sejpala, branku však netrefil. Chvíli po něm lízla Adamského rána z pravého kruhu tyč hostující branky a tím se výčet šancí na nějaký čas uzavřel.

Až ve 13. minutě si Adamský krásně nejel do třetiny a od mantinelu si to zamířil k bráně, kde zasouval puk mezi Sejpalovy betony, ten ale stihl zakročit. AZ měl postupně viditelnou herní převahu, ale brankově ji dokázal využít až dvě minuty před přestávkou. Po dobrém napadání celé havířovské pětice, se Jakub Kotala z pravého kruhu trefil přesně nad Sejpalovu lapačku pod horní tyčku a bylo to 1:0. V poslední minutě byl vyloučen domácí Seman na 5+20 za sekání, ale hosté 49 vteřin přesilovky nevyužili a tak se šlo do šaten za těsného, ale zaslouženého vedení AZetu 1:0.

Začátek druhé třetiny byl pro domácí velmi šťastný. Už po 13 vteřinách totiž v pokračujícím oslabení Adamský vybojoval puk za kolínskou bránou, přihrál ho Radku Prokešovi, a ten si dlouhou kličkou poradil s brankářem Sejpalem – 2:0. AZ zvládl celkem s přehledem ubránit i zbytek dlouhého oslabení, ale hned po jeho skončení se Kozlové přeci jen prosadili. Jan Veselý si vybruslil z poza branky a u bližší tyčky o Groha dostal puk do sítě – 2:1.

Další minuty zápasu toho moc zajímavého nenabídly. V polovině utkání domácí ubránili další oslabení, ale stejně tak se vedlo i kolínským od 33. minuty. Jedinou pohlednější akci, navíc s nebezpečným zakončením, předvedl ve 37. minutě havířovský Prokeš, ale Sejpal jeho střelu vyrazil. Herně vyrovnanější druhá třetina tak skončila i vyrovnaným skóre, ale jednobrankový náskok si udrželi domácí.

Třetí třetinu začal AZ svižně. Nejprve Szturc v situaci 2 na 1 objel padajícího obránce, ale sám před Sejpalem minul branku. Pak, bohužel pro domácí, netrefil Prokeš odkrytou klec, aby se z protiútoku radovali hosté. David Šafránek v samostatném úniku nejprve ztroskotal na Grohově levém betonu, ale po objetí branky přeci jen puk zasunul za havířovského gólmana - 2:2. Hned poté hrál AZ přesilovku. V ní nejprve nebezpečně střílel Prokeš, následně i Adamský a po Chrobočkově teči dokonce zazvonila horní tyč kolínské branky. Skóre se však neměnilo.

Až v čase 51:00 se prosadil, po úniku kolem pravého mantinelu, z blízka havířovský Jakub Kotala a opětovně poslal AZ do vedení – 3:2. Chvíli poté měl šanci Prokeš, ale nedokázal včas a správně zpracovat kotouč. Snažení hostů o srovnání pokazil v 56. minutě, svým vyloučením, Husa. AZ však nabídnutou přesilovkou pohrdl a navíc sám šel v 58. minutě do čtyř. Ani hosté se však v početní výhodě neprosadili a k vyrovnání jim nepomohla ani power-play v poslední půlminutě. Havířovští si tak připsali druhou výhru v řadě, naopak Kozli prohráli popáté v řadě.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Jsme rádi, že jsme potvrdili vítězství s Litoměřicemi. Kolín dnes odehrál výborné utkání, hráli aktivní hokej a předvedli sympatický výkon. Hrají to, co jsme my hráli dvě předchozí sezóny a teď se k tomu začínáme vracet. Jenom se do toho musíme dostat, protože se vyměnili kluci a přišli noví. Dnes jsme převedli dobrý výkon, musím hráče pochválit.

Petr Martínek (SC Kolín): Musím pogratulovat domácím k jejich výkonu a bodům. Je to náš čtvrtý zápas v řadě, který jsme prohráli o gól. Našim hráčům nemám absolutně, co vytknout, protože dřeli a makali. Výhra domácích je těsná, ale zasloužená. Svou kvalitou dokázali potrestat chyby, kterých jsme se dopustili.