AZet otočil duel v Opavě, obrat zařídily góly Mrvy, Apolenáře a Spratka

Redakce | 08.09.2022

Havířovští hokejisté v přípravě na nadcházející druholigovou sezonu zvítězili už počtvrté. Tentokrát navázali na domácí výhru nad Opavou 3:1 a ve stejném poměru uspěli na jejím ledě. Střelecky se prosadili Jakub Mrva, Jakub Apolenář a Daniel Spratek.

Přípravné zápasy - 6.kolo čt 8.9.18:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Vojkůvka – 8. Mrva, 31. Apolenář (Krupa, Havlík), 41. Spratek (Ćmiel, Tvrdý).

HC Slezan Opava: Piták – Šindelář, Štěpánek, Věntus, Zapletal, Kocián, Thiel, Pachula – Wolf, Káňa, Kadula, Buršík, Beránek, Vašenka, Štindl, Zelenka, Vojkůvka, Horný.
AZ Havířov: Štipčák (21. Šindelka) – Wlodara, Ščurek, Kunc, Kofroň, Bílek, Havlík – Spratek, Pastor, Tvrrdý, Krupa, Pawliczek, Mrva, Ćmiel, Apolenář, Mrowiec, Stuchlík.

Opava do utkání vstoupila nejlepším možným způsobem, k čemuž ji hodně dopomohla i chyba brankáře Štipčáka. Ten se i přes dojíždějícího Marka Vojkůvku rozhodl rozehrát, což se mu vymstilo a od nohou mladého útočníka se kotouč odrazil za záda brankáře AZetu. Pak už se radovali hosté. Opavská obrana se v osmé minutě nedokázala vypořádat s Jakubem Mrvou, který Dominika Pitáka nachytal ranou na zadní tyč.

V další části úvodních dvaceti minut se hra hodně kouskovala, v permanenci byl především sudí Pelc. Ten v první třetině rozdal hned sedm dvouminutových trestů, vyjma několika závarů však ani jeden z brankářů výraznější patálie řešit nemusel.

Začátek Slezanu vyšel i ve druhé třetině a Havířov při dvou obrovských šancích zachránil Štipčák. V páté minutě pak přišla obrovská příležitost v podobě trestného střílení, které jel sám faulovaný Vašenka. Na brankáře AZetu však nevyzrál. Na druhé straně měl Piták problémy při střele Ćmiela, ale nakonec kotouč zkrotil. Po tečované střele od modré ještě Havířov zachránila tyčka. Solidní momenty měli i bývalí prvoligisté, sólo Kunce ale gólem neskončilo.

V polovině zápasu šli hosté poprvé do vedení, když se jim v útočném pásmu podařilo vybojovat kotouč, chybu opavské defenzivy potrestal Jakub Apolenář a Havířov poprvé v utkání vedl. Skóre 1:2 platilo i po čtyřiceti odehraných minutách.

V poslední části hry Havířov své vedení zvýšil zásluhou bývalého hráče Opavy Daniela Spratka – 1:3. Domácí sice nesložili zbraně a po ráně Štěpánka z poloviny třetiny za Šindelkou zvonila tyč. V závěru navíc ještě domácí hráli v šesti, za což putovali do čtyř, AZet si tedy výsledek v klidu pohlídal.

Havířovští tak v přípravě zvítězili celkově už počtvrté. Nejbližší zápasová prověrka je čeká v úterý 13. září od 18 hodin na ledě Kopřivnice.