AZet si nad Kadaní připisuje první domácí výhru v sezóně

Daniel Wróbel | 13.10.2021

H A V Í Ř O V - AZet vstoupil do zápasu skvěle a rychle se ujal vedení 2:0. Poté v každé třetině přidal ještě po jedné brance a zapsal si tak konečnou výhru 4:0 a zisk "povinných 3 bodů. Branky si připsali Hudeček (2x), Bednář, Pechanec. Důležitým faktorem byl i spolehlivý výkon Marka Štipčáka, který chytil dvě trestná střílení a připisuje si svou první nulu. Příští zápas sehraje AZ v sobotu na půdě Jihlavy, doma se představí příští středu 20.10. proti Vsetínu od 17:30 hodin.

Chance liga - 11.kolo st 13.10.17:30
AZ Heimstaden Havířov - SK Kadaň
4:0
(2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Hudeček (F. Kočí, Bambula), 4. Hudeček (J. Doktor, Paś), 36. L. Bednář (Bambula, Maruna), 41. Pechanec (L. Bednář, Chroboček). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Konvička, Král'. Vyloučení: 6:10, navíc Kuboš (Kad) 5+20 ZHK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 588. Střely na branku: 50:13 (18:0, 17:8, 15:5) . Zblokované střely: 30:6. Vhazování: 40:21. Průběh utkání: 0:0, 4:0.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – M. Hlaváč, Chroboček, F. Kočí, Korím, T. Pastor, Valenta, Mrowiec – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Bambula, Hudeček (A), Dostálek – Severa, Paś, Š. Kratochvil – M. Hrubec, Maruna (C), Stuchlík
SK Kadaň: R. Běhula – Steinocher (A), M. Jáchym (C), Zorko, K. Červenka, Kuboš (A), Štochl, Kabelka – Routa, Bernat, L. Koblížek – Mežnar, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Kordule, D. Čech, D. Homer – Ferbas, Bogdasarjan

AZ měl proti poslednímu celku Chance ligy výborný vstup do zápasu, už v polovině 2. minuty šikovně tečoval Kočího nahození Jan Hudeček.

Neuplynuly ani dvě minuty a bylo to 2:0 pro domácí, když se při přesilovce se štěstím prosadil opět Jan Hudeček, jenož střílenou nahrávku si srazil brankář Běhula do vlastní sítě.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl, i když měli domácí hráči šancí víc než dost, k čemuž jim pomohly i přesilové hry. Ale Běhula pokryl pokusy Dostálka, Maruny, Pechance i Paśe. AZ vystřelil na Běhulu v brance Kadaně 18 střel, na druhé straně Štipčák neměl jediný zákrok. Proto po první části vedl Havířov 2:0.

I ve druhé části měli více ze hry domácí hráči, ale převaha už to nebyla tak markantní, jako v první třetině. Ve 24. minutě si vylámal zuby na Běhulovi Bednář, jenž ani nadvakrát nedokázal překonat gólmana hostí.

Ve 29. minutě pak trefil domácí kapitán Maruna jen tyč Běhulovy branky. Následovala série přesilovek AZetu, ale největší šanci měl při oslabení Routa, jenž byl v brejku faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se rozjel Heffernan. Ten zkusil zajímavou variantu zakončení, ale ztroskotal na Štipčákově levém betonu.

Jedinou branku prostření části vstřelil ve 36. minutě při přesilovce 5 na 3 domácí Lukáš Bednář, po jehož bombě z vrcholu levého kruhu se puk odrazil od horní tyče do branky za bezmocného Běhulu. Po dvou třetinách tedy platil stav 3:0.

Od začátku třetí třetiny uplynulo jen devatenáct vteřin, když se trefil domácí Antonín Pechanec, jenž po Bednářově nahrávce do mezikruží parádně trefil levý horní růžek Běhulovy branky.

Havířov už pak utkání kontroloval a měl další šance. Ve 45. minutě mohl navýšit vedení domácích Pechanec, který si položil Běhulu, ale puk do odkryté branky nedostal.

Na začátku 52. minuty hrál AZ přesilovku, ale do brejku se dostal hostující Heffernan, jenž byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Útočníci Kadaně si prohodili role ze druhé třetiny a k nájezdu se rozjel Routa, ale jeho střelu zastavily Štipčákovy betony.

Přesně v čase 52:00 se domácí Bambula dostal do konfliktu s Běhulou, který řešil hostující útočník Kuboš krosčekem do obličeje domácího hráče. Za to obdržel trest ve hře. Na druhé straně byl potrestán Bednář na 2+2 minuty za hrubost, když svého spoluhráče bránil.

V závěru třetiny měli šance hlavně domácí hráči, ale Bambula ani Maruna nebyli úspěšní. Hosté dohráli utkání v početní výhodě, ale ani to jim k čestnému gólu nepomohlo a tak AZ vyhrál 4:0.

AZ sehraje další utkání v sobotu 16.10. na ledě Jihlavy. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Po vítězství je nám trošku líp, potřebovali jsme vyhrát. Hodně jsme po tom toužili a naštěstí jsme hned zkraje vedli 2:0. Pak jsme přidali ještě další branky a vyhráli jsme. Věřím, že se tým nakopne a začneme hrát tak, jak si představujeme a posuneme se v tabulce tam kam patříme.

Daniel Branda (SK Trhači Kadaň): Z našeho pohledu to byl dneska ostudný výkon. Za celý zápas jsme si vytvořili tři šance, z toho byly dvě trestné střílení. Jinak jsme tady dneska nepředvedli nic. Na jednu stranu to nechápu, ale na stranu druhou máme velice mladé mužstvo, často jsou to bývalí junioři, kteří rok nehráli hokej. To nás ale neomlouvá, podali jsme tady ostudný výkon.