AZetu vyšla v Krakově dokonalá odveta, zvítězil 5:0

Tomáš Vlček | 30.08.2018

K poslednímu přípravnému zápasu před začátkem první ligy zajížděli dnes havířovští hokejisté do Krakova. Zápas jim vyšel na výbornou a díky výhře 5:0 dokonale vrátili domácí Cracovii porážku 1:4 z minulého týdne. Dvakrát se trefil Radek Pořízek (na snímku), jednou Filip Seman, Branislav Rehuš a Jan Bambula. Další zápas, který AZ odehraje, už bude ten prvoligový - v sobotu 8.září přivítá na svém ledě Litoměřice.

Přípravné zápasy - 8.kolo čt 30.8.17:30
Comarch Cracovia Krakow - AZ Residomo Havířov
0:5
(0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Seman (Bednář), 26. Pořízek (Bednář), 33. Pořízek (Mrowiec), 43. Rehuš (Cihlář), 54. Bambula (Seman). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:0, 0:5.

Comarch Cracovia Krakow: Kowalówka – Kruczek, Musioł – Drzewiecki, Švec, Kapica – Rompkowski, Noworyta – Bepierszcz, Vachovec. Csamango – Kamieniew, Gajor – Zygmunt, Domogała, Sztwiertnia – Szurowski, Sordon – Dziurdzia
AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Dudek, Luža, Šendera, Mrowiec – Juhász, Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek

Havířovští hokejisté měli výborný vstup do utkání, když ve 4. minutě využil Filip Seman přesilovku a bylo to 0:1. To domácím se v přesilovce od 10. minuty nedařilo. Naopak ve 14. minutě ve vlastním oslabení ujel Drzewiecki, ale i díky faulu Bláhu nepřekonal. AZ však následné oslabení celkem s přehledem zvládl, stejně tak jako to od 18. minuty.

Pak sice nevyužil sám svou přesilovku, ale ve 26. minutě podruhé udeřil, když Radek Pořízek zvýšil na 2:0. Havířovské to dostalo do pohody a hned za minutu trefili tyč. Skóre se však posunulo až ve 33. minutě, kdy se podruhé v zápase, tentokrát střelou mezi betony, prosadil Radek Pořízek. O minutu později vychytal Ondřej Bláha domácí i při trestném střílení a AZ tak vedl po dvou třetinách 3:0.

Ve třetí třetině možná chtěla Cracovia se zápasem ještě něco udělat, ale už po dvou minutách jí zmrazil čtvrtou havířovskou brankou Branislav Rehuš. Pak domácí sice překonali Bláhu, ale puk skončil na horní tyčce. V 52. minutě už kotouč skončil v havířovské brance, ovšem rozhodčí gól, pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali. V 54. minutě využili havířovští podruhé přesilovku a Jan Bambula střelou z mezikruží uzavřel skóre na 5:0 pro AZ.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Bylo to jiné utkání než se stejným soupeřem doma. Mělo to náboj jako zápas s Trenčínem, jenom jsme neudělali takové hrubky a dobře jsme zvládali i situace před bránou. Ukázali jsme si na videu nějaké věci, něco jsme si řekli a v zápase to fungovalo. Byl to dobrý zápas, takto chceme pokračovat i v prvním mistrovském utkání, abychom dobře začali sezonu.