Azet rozstřílel polské Jastrzebie 4:0

David Motloch | 08.08.2013

H A V Í Ř O V - Třetí přípravný zápas dopadl z pohledu Azetu nejjednoznačněji. Zatímco poměr sil na ledě vypadal téměř po celý zápas vyrovnaně, branky naskakovaly pouze u jednoho týmu. V utkání, ve kterém se proti svému bývalému týmu postavil brankář Adam Vrba, padly dohromady čtyři branky, na kterých se podílel Petr Kanko, Jan Daneček, Jaroslav Koma a Tomáš Mráz. Duel s vicemistrem polské extraligy tak dopadl jednoznačně - 4:0.

příprava muži - 7.kolo čt 8.8.18:00
AZ Havířov - JKH Jastrzebie
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Daneček J. (Bezuška), 37. Mráz (Koma), 41. Kanko, 49. Koma (Matějek, Škumát). Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:9 - navíc Petr Lipina (JAS) vyloučen na 10 minut + do konce utkání za nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 160. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 4:0.
AZ Havířov: Daneček L. – Vosátko, Bezuška, Krisl, Rimmel, Koma, Prokop, Žvátora, Vydra, Zientek – Sztefek, Rimmel, Kanko, Šlahař, Říčka, Daneček J., Matějek, Videlka, Škumát, Pavlas, Kopún, Mráz
JKH Jastrzebie: Vrba – Gorny, Bryk, Danieluk, Lipina, Kapica, Mateus Rompowski, Kotaska, Urbanowicz, Procházka, Bordowski, Pastryk, Bychawski, Kulas, Maciej Rompowski, Marzec, Nalewajka R., Minge, Nalewajka L.

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí hráči, ovšem první vyloženou šanci si připsali hráči Jastrzebie. Stalo se tak ve 4.minutě, kdy se do palebné pozice dostal Kapice a hned po něm i Bychawski. I následující minuty patřily hostujícímu mančaftu. Vyložené šance ale brankář Daneček řešit nemusel. Ve 12. minutě ovšem rozhodčí zahlásil signalizované vyloučení a ještě v průběhu hry padla první branka. Dosáhl jí Jan Daneček, který propálil pravý beton bývalého brankáře AZetu – Adama Vrby.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, za které dobře střílel Radek Procházka. Posléze se mohl do šance dostat Tomáš Matějek, ale neposednou přihrávku nedokázal zpracovat. O pár momentů později mělo dobrou příležitost více hráčů. Například Kapicovi chybělo k teči pár centimetrů, Říčka zase dobře mířil do branky, ale trefil obránce před sebou. Ve 27. minutě se dostal do přečíslení Urbanowicz, ale při střele pouze trefil hokejku protihráče, a tak puuk branku AZetu neohrozil.

Po tomto momentu se začal do tlaku více dostávat Havířov. Po téměř minutovém nátlaku před brankou hostů se dostal ke střele Michal Sztefek, ale jeho střelu na poslední chvíli chytl Vrba. V 36. minutě stál sám před brankou Tomáš Matějek, ale po přihrávce od spoluhráče stál zády k brance a po otočce trefil připraveného brankáře Vrbu. V 37. minutě se do úniku dostal Tomáš Mráz a po střel zápěstím slavil úspěch, jelikož puk prošel nad betonem Vrby.

V závěru druhé třetiny dostal skvělou příležitost domácí Michal Sztefek, jehož v úniku fauloval Ivo Kotaška. Nařízeno tak bylo trestné střílení, které ovšem útočník AZetu neproměnil. Brankář Adam Vrba jeho záměr včas vystihl, a tak po jeho střele puk skončil pod výstrojí brankáře Jastrzebie.

Vstup do třetího dějství vyšel domácím hokejistům skvěle. Už po 17 vteřinách se prosadil Petr Kanko, který ujel před branku hned po buly a střelou pod víko překonal bývalého brankáře AZetu – Adama Vrbu. Herní Převaha Havířova pokračovala i dále, posléže tak přišla další branka. Po závaru před brankou se v 49. minutě dostal ke střele Jaroslav Koma, který zamířil puk k levé tyči. V 50. minutě využil psychické převahy Robin Pavlas a snažil se s pukem natlačit do branky, obrana hostů ale byla pozorná.

V 51. minutě se do šance dostal Pastryk, který svou střelu z poměrně velké vzdálenosti schoval za shluk hráčů před brankou, brankář Daneček tak viděl puk až na poslení chvíli. O čtyři minuty později se ke střele dostal Petr Kanko, jeho pokus vyrazil brankář Vrba i s notnou dávkou štěstí, kotouč ale nakonec skončil pár milimetrů vedle brankové konstrukce hostů. V 57. minutě si poslední šanci zápasu připsal Ivo Kotaška, který zkusil od modré čáry vystřelit a jeho střela prosvištěla kolem pravé tyče svatyně domácích.

Jan Daneček starší (AZ Havířov): Bylo to naše třetí utkání, na hráčích už byla vidět únava, k čemuž přispěo i horké počasí, led nebyl dobrý a hráčům se těžce dýchalo. Soupeř hrál nátlakový hokej, dohrával souboje, naši hráči do soubojů tolik nechodili, protože mnozí ještě nemají angažmá a nechtějí se zranit, což byl i důvod, proč jsme osobní souboje prohrávali. Ale byli jsme hokejovější, dali jsme důležitý první gól a pak jsme přidali další dva z brejků. Už máme jasno i o hráčích, se kterými se po zítřejším ranním tréninku rozloučíme. Definitivní podobu dostane kádr po turnaji v Porubě.

Mojmír Trličík (JHK Jastrzebie): Ani pro jeden tým to nebylo první utkání, něco už měly odehráno a myslím si, že utkání mělo dobrou úroveň. Přestože se hrálo v těžkých podmínkách, bylo horko, tak oba celky hodně bruslily. Já jsem částečně spokojený, nejsem spokojený s výsledkem, ale s předvedenou hrou ano. Myslím si, že ani diváci se nenudili a viděli kvalitní utkání.