Dorost nestačil na Porubu

Vít Káňa | 20.01.2022

H A V Í Ř O V - V 9. kole ELD – o účast play off vyjeli havířovští dorostenci na led RT TORAX Arény, kde vyzvali Porubu. AZ inkasoval v 6. minutě v oslabení, po střele Moravce. Druhou branku Poruby vstřelil v polovině úvodní třetiny Glos. AZ měl šance, ale nebyl je schopen proměnit. To Poruba v polovině zápasu vedla, po proměněném trestném střílení Stasiuka, 3:0. Čtvrtou branku Kalužíka přidali porubští dvě minuty před druhou sirénou. Ungr, Jung ani Hansel v RT TORAX Aréně neskórovali. Havířovský dorost tak prohrál v Porubě 0:4.

Extraliga dorostu - 27.kolo čt 20.1.18:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Heimstaden Havířov
4:0
(2:0, 2:0, 0:)

Branky a nahrávky: 6. Moravec (Jeřábek), 12. Glos (Veselý), 27. Stasiuk (TS), 38. Kršík (Kalužík). Rozhodčí: Vaněk – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Janeček, Pavlíček, Michalčík, Kalužík, Glos – Vehovský, Moravec, Stasiuk – Konečný, Kršík, Wendelín – Šrubař, P. Sobol, Veselý Trenér: David Moravec
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Lička, Valouch, Zielinski, Maršálek, Pilíšek, Vadovič – Ungr, Kubečka, Middleton, Hansel, Jelének, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Loza, Toma Trenér: David Svozil

Autorkou reportáže je: Gabriela Juříková (hcporuba.cz)

Havířov nasadil obrannou hradbu ve středním pásmu a tak se RT TORAX nesnadno dostával před Maňáska. Až přesilovka v šesté minutě dala větší šanci ke změně stavu, což plně využil hned po buly kapitán David Moravec, 1:0. Hosté v druhé polovině třetiny dotírali na bránu, kterou hájil Chylík, ale neuspěli. Naopak po nezdařeném útoku se nedostatečně vrátili do obrany a Poruba trestala druhou brankou. Ve dvanácté minutě navýšil vedení na rozdíl dvou tref Vincent Glos střelou po ledě, 2:0.

Po výměně stran se hrálo nahoru dolů. Nebylo výrazně lepšího týmu, a jak se po zápase ukázalo, střelecky dominoval Havířov. Ale v nasazení, bruslení a konstruktivní aktivitě měla navrch Poruba. Lev Stasiuk proměnil v sedmé minutě druhé třetiny trestné střílení a dvě minuty před odchodem do šaten využil RT TORAX druhou přesilovou hrou Štěpánem Kršíkem, 4:0

Třetí třetina nebyla okořeněna góly, jen mnoha vyloučeními, kdy dokonce AZet hrál půl minuty ve třech. Domácí se od poloviny třetí třetiny uchýlili víceméně k udržení nuly na kontě gólmana Chylíka. Pomáhali mu leháním do střel, blokováním a to se ve finále podařilo. Dorostenci RT TORAX si připisuje důležité body za výhru 4:0. Havířovští nepředvedli vůbec špatný výkon, jen jim prostě chybělo pomyslné štěstí v zakončování akcí, kterých si vypracovali víc než domácí tým.