Dorostenci porazili Porubu fotbalově 1:0

Petr Miklas | 20.11.2021

Dnešnímu utkání kralovali oba brankáři. Domácí Tomáš Maňásek za svá záda nepustil ani jeden puk, když pochytal 25 střel soupeře, včetně samostatných úniků. Na druhé straně Jakub Chylík inkasoval pouze z hole Karola Samuela Junga, jenž se trefil v přesilovce. Zbylých 44 střel Havířova Chylík pochytal. AZ je ale s body po hubené výhře víc než spokojen. Další utkání naše dorostence čeká ve čtvrtek 25.11. na ledě Třince. Zápas začíná v 17:30.

Extraliga dorostu - 16.kolo so 20.11.12:00
AZ Heimstaden Havířov - HC RT TORAX Poruba
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Jung (Vadovič, Zielinski). Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek. Vyloučení: 2:5, navíc Vendelín (POR) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 45:25 (10:4, 23:9, 12:12). Průběh utkání: 1:0.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Beleš, Maršálek, Valouch "C", Zielinski "A", Koubek, Pilíšek, Vadovič "A" – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Svozil, Loza, Toma
HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík "A", Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Vendelín, Moravec "C", Šrubař, Wardas, Vehovský "A"

V první třetině moc zajímavých situací k vidění nebylo, oba týmy dobře bránily. Za zmínku stojí jen Jungova střela z konce 5. minuty, kdy domácí útočník trefil levou tyč Chylíkovy branky.

Na druhé straně pálil z pravého kruhu Vendelín, ale jeho ránu zastavil Maňáskova vyrážečka. Po první části tak platil stav 0:0.

Druhá třetina přinesla o poznání více šancí, Poruba zlepšila svou hru a byly z toho brejky Vehovského, jenž ve 24. minutě neuspěl s bekhendovým blafákem, který Maňásek zastavil levým betonem. Ve 33. minutě ujel domácí obraně při vlastním oslabení Moravec, jenže jeho střelu na vyrážečku Maňásek také zastavil.

Domácí mohli otevřít skóre ve 29. minutě, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali Jung s Drábkem, prvně jmenovaný našel druhého, ten pálil do pravého betonu Chylíka, ale Jung už se k vyraženému puku nedostal.

První branku dal Karol Samuel Jung, jenž v polovině 33. minuty se štěstím prostřelil Chylíka, čímž AZ využil přesilovku. Ve 38. minutě mohl vyrovnat Vehovský, ale jeho střelu do levého horního rohu Maňásek zvedl nad horní tyč. Po dvou třetinách proto vedl Havířov 1:0.

Ve třetí třetině už branka nepadla, přestože šancí bylo k vidění dost. Ve 41. minutě se před Chylíka dostal Loza a snažil se procpat puk mezi jeho betony, ale ani nadvakrát nebyl úspěšný. Krátce po něm mohl vyrovnat Stasiuk, když pálil z levého kruhu, ale Maňásek předvedl parádní přesun a puk vyrazil.

Stejný hráč neuspěl ani v 50. minutě, Maňásek chytil i následnou dorážku Vendelína. Poruba zkusila v závěru hru bez brankáře, ale Maňásek gól nedostal a všechny body proto zůstaly v Havířově.

AZ sehraje další utkání ve čtvrtek 25.11. na ledě Třince. Zápas začíná v 17:30.