Dorostenci porazili Spartu gólem v závěru a připsali si čtvrtou výhru v řadě

Petr Miklas | 15.02.2020

Dorostenci AZetu dnes sehráli výborný zápase se Spartou. Hosté šli v první třetině do vedení, Havířov dokázal do první přestávky srovnat a po druhé třetině vedl 3:1. Sparta se ale nevzdávala a díky dvěma gólům vyrovnala a a v závěru sahala po třech bodech, když hrála přesilovku. Jenže při vlastním oslabení se trefil Pavel Makovec a zajistil AZetu tři body. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek doma proti Kladnu.

ELIOD Extraliga dorostu - 34.kolo so 15.2.13:30
AZ Residomo Havířov - HC Sparta Praha
4:3
(1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 16. Bárta (Kolat, Křivohlávek), 26. Kubíček P. (Becher, Bílek), 27. Kremnický (Pavlačka, Moškoř), 58. Makovec (Kubík, Kubíček P.) – 1. Tomov (Krupička, Broš), 43. Mácha (Krupička, Tomov), 58. Zembol (Adamec, Theimer). Rozhodčí: Čahoj – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 134. Střely na branku: 30:43 (10:16, 9:10, 11:17). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. "A", Křivohlávek, Zmarzlák. Kalina – Pavlačka "A", Kubík, Moškoř "C", Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkuvka, Kusak M., Bárta, Kusak P.
HC Sparta Praha: Dlouhý – Tomov, Ludvík, Ducháč "A", Menzel, Adamec "C", Horáček – Broš, Bareš, Mácha "A", Höll, Krupička, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák

Už po dvaceti vteřinách byl vyloučen domácí Pavlačka, tuto výhodu Sparta využila za dalších patnáct vteřin. Nino Tomov nahodil puk od modré, Zlatnický měl zakrytý výhled a tak skončil puk v síti.

V polovině 6. minuty měl stejný hráč další šanci, když po jeho bombě od modré čáry puk prosvištěl těsně kolem pravého horního růžku Zlatnického branky. Další šanci měla Sparta ve 13. minutě, když se Theimer při vlastním oslabení dostal do brejku, ale jeho střelu z pravého kruhu Zlatnický zastavil.

AZ srovnal v polovině 16. minuty, když Kolat prokličkoval mezi dvěma protihráči a zakončil bekhendem. Dlouhý jeho pokus vyrazil, ale na následnou dorážku Denise Bárty už byl krátký. Žádné další velké šance, ani branky, nepřišly. Po první třetině tak platil stav 1:1.

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly. Oba dali domácí hráči v přesilových hrách. Ve 26. minutě od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Petr Kubíček. O minutu později jej napodobil Adam Kremnický.

Další gól už jsme neviděli, i když si hosté zahráli dvě přesilovky a měli řadu šancí. Po čtyřiceti minutách tak bylo skóre 3:1.

Třetí třetina byla plná zvratů. Na začátku 43. minutě hosté snížili zásluhou Adama Máchy, jenž se dostal do brejku, naznačil kličku a nechal puk proklouzat mezi Zlatnického betony za brankovou čáru. V 57. minutě hrála Sparta přesilovku, v ní byl faulován Krupička, za což rozhodčí nařídil trestné střílení, který sám faulovaný neproměnil.

To ale hosty nemuselo mrzet, protože o půl minuty později přesilovku využila. Jakub Zembol totiž pálil z levého kruhu, puk se odrazil od brusle jednoho z domácích hráčů a skončil v brance.

Jenže to nebylo vše. V 58. minutě hrála Sparta další přesilovku, ale nedala branku, nýbrž sama inkasoval. Pavel Makovec vypálil zpoza obránce a puk zapadl k pravé tyči dlouhého branky.

AZ tak získal tři body, hosté odjíždějí s prázdnou. O další body bude Havířov bojovat ve čtvrtek 20.2. na domácím ledě s Kladnem.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Vstup do utkání nebyl podle našich představ, protože jsme hned po deseti vteřinách byli vyloučeni a dostali v přesilovce branku. Soupeři pak narostly křídla a nějakých sedm minut nás k ničemu nepustil. Až pak jsme se dostali k první šanci a zvedli jsme hlavy. Důležité bylo, že se nám podařilo do konce třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině jsme byužili dvě přesilové hry a dostali se do vedení. Třetí třetina byla z naší strany při hře pět na pět odehraná vlemi dobře, ale dělali jsme zbytečné fauly a měli pět vyloučených hráčů. Ti hráči by si z toho měli vzít ponaučení, protože čím jsou starší, tím víc je tohle sledované. Nám se pak podařilo při vlastním oslabení dát dvě minuty před koncem vítězný gól po pěkné individuální akci zakončené střelou na dřevěnou nohu. Myslím si, že se k nám přiklonilo štěstíčko za to, jak jsme odehráli celý zápas.