Dorostenci si se Šumperkem bez problémů poradili

Petr Miklas | 19.09.2020

AZ byl proti Mladým Drakům favoritem a tuto roli i naplnil. Základ vítězství položili hráči Havířova už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Po bezbrankové druhé části své vedení ve třetí třetině navýšili a bez problému dokráčeli k výhře a třem bodům.

Extraliga dorostu - 2.kolo so 19.9.13:30
AZ Heimstaden Havířov - Draci Šumperk
5:1
(3:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Irgl (Valouch), 12. Kolat (Lysoněk), 15. Žák (Belan, Irgl), 56. Lysoněk (Mikula), 60. Kolat (Zavřel) – 10. Čunát (Slováček). Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Kapytanov. Vyloučení: 3:5, navíc Slováček (SUM) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 69. Střely na branku: 46:12 (18:6, 11:3, 17:3). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Jung, Irgl, Ungr, Mikula, Kolat "A", Lysoněk "C", Belan, Žák, Svozil, Bárta, Siekierka
Draci Šumperk: Valenta – Slabý, Juřík, Zavoral, Panáček "C", Hrdina, Compel – Jarmara, Peškar, Slováček "A", Tomeš, Krňávek, Seidenglanz, Netolický, Lichner, Haas "A", Čunát, Verner, Šucha

Domácí AZ se prosadil už krátce po odehrané minutě utkání, když Patrik Irgl umístil svou střelu z pravého kruhu protilehlé tyči Valentovy branky. Na začátku 10. minuty hosté vyrovnali, když se z rychlého protiútoku prosadil Jakub Čunát.

AZ si vzal vedení zpět přesně v čase 12:00, to z výborné Lysoňkovy přihrávky těžil Dominik Kolat, jemuž stačilo trefit odkrytou branku Mladých Draků. V polovině 15. minuty přidali domácí třetí gól po krásné kombinaci po ose Irgl, Belan a pod horní tyč zakončující Lukáš Žák.

Domácí hráli v závěru první části přesilovku, tu ale nevyužili, tak si její zbytek přenesli do prostření části utkání. Po první třetině tak platil stav 3:1.

Ve druhé třetině gól nepadl, nebylo k vidění ani moc šancí. Za zmínku stojí pouze nastřelená horní tyč Šumperka, kterou trefil nahozeným pukem od modré Kubíček a výborný zákrok Valenty v závěru třetiny, když se rychle přesunul proti Svozilovi a jeho střelu mířící do odkryté branky zastavil lapačkou. Po dvou třetinách tedy AZ stále vedl 3:1.

Ve třetí části si Havířov své vední pohlídal a dvěma góly ještě vylepšil. V 56. minutě Ludvík Lysoněk mířil přesně k pravé tyči Valentovy branky a dvě vteřiny před koncem dal skóre utkání konečnou podobu Dominik Kolat, jenž po vyhraném buly poslal puk nad rameno Valenty a puk se od horní tyče odrazil do branky. AZ tak získal tři body, hosté odjíždějí s prázdnou.

Jan Daneček (AZ RESIDOMO Havířov): Dnes se hrálo utkání průměrné kvality, my jsme se prosadili jen díky lepší individuální dovednosti. Hokej to byl z kategorie hrubě průměrných.