AZ Havířov

Dvougólový náskok AZetu nestačil, z Vrchlabí odjíždí s prázdnýma rukama

Vít Káňa | 13.01.2021

H A V Í Ř O V - Ve 20. kole vyrazili hráči z nejmladšího města do Vrchlabí. Úvod Havířovu vyšel skvěle, už v 10. minutě to bylo po brankách Jakuba Kotaly a Ondřeje Procházky 0:2. Pak ale přišla lavina z Krkonoš. Během necelých čtyř minut úvodního dějství domácí otočili na 3:2 zásluhou Nouzy, Machala a Urbana. Na začátku druhé periody Havířov vystřídal gólmana. Dominika Groha nahradil Marek Štipčák, který kapituloval pouze ve 35. minutě, to se prosadil vrchlabský Heřman. Ve třetí třetině přiblížil AZ na jeden gól Kloz. Havířov se vrhl na steč, v závěru byl odvolán z brány i Marek Štipčák. Při hře bez brankáře se prosadil do opuštěné klece Heřman. AZ prohrál na ledě nováčka soutěže 5:3. K dalšímu zápasu CHANCE Ligy nastoupí AZ HEIMSTADEN Havířov 16. ledna, do GASCONTROL Arény přijedou kladenští Rytíři.

CHANCE LIGA - 20 st 13.1.16:30
HC Stadion Vrchlabí - AZ Heimstaden Havířov
5:3
(3:2, 1:0, 1:1 )

Branky a nahrávky: 16. Nouza (Heřman, Linhart), 20. Machala (Machač, Zeman), 20. Urban (Linhart, Mrňa), 35. Heřman, 59. Heřman (Nouza) – 4. Kotala, 10. O. Procházka (Bořuta, Doktor), 48. J. Kloz (Rudovský, Lytvynov). Rozhodčí: Bejček, Jaroš – Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Niko (VRCH) 5+20 minut faul kolenem  Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 45:32 (20:7, 16:13, 8:12). Zblokované střely: 10:14. Vhazování: 39:27. Průběh utkání: 0:2 4:2 4:3 5:3.

HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Zeman, Machala – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, Chalupa.
AZ Heimstaden Havířov: Groh (21. Štipčák) – Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Kachyňa, Ševěček – Kotala, F. Seman (A), Becher – Rudovský, J. Kloz, Horváth – Doktor, Maruna (C), O. Procházka – Petriska, Mastič, Vašenka.

Autorem reportáže a ohlasů je Vendula Sahánková (hcvrchlabi.cz)

Hned na začátku utkání měl dostat domácí hráč trest, nakonec ho rozhodčí neudělil. Urban se pokusil o střelu, ale puk jen doskákal do náruče Groha. V čase 3:32 otevřel skóre utkání Havířov, konkrétně Jakub KOTALA, který prostřelil Štěpánka. Urban mohl jít na Groha sám, ale místo toho zvolil přihrávku. V 5. minutě byl vyloučen havířovský Chroboček. Nikova přihrávka našla Matýse, ale ten puk tečoval vedle branky. Hosté již byli v plném počtu, když byl vyloučen domácí Machala. V 9. minutě Chroboček trefil pouze tyč. V čase 9:09 to bylo již o dvě branky zásluhou Ondřeje PROCHÁZKY, který dostal přihrávku od Bořuty. Urban poté schytal ránu pukem, musel odjet na střídačku v doprovodu. Ve 14. minutě už to mohlo být o tří branky, nahození Ševečka málem skončilo za zády Štěpánka. O chvíli později byl vyloučen brankář Groh. Domácí v čase 15:36 snížili na rozdíl jedné branky, Tomáš NOUZA využil přesilovou hru a tečoval puk před Grohem. Poslední dvě minuty byly plné akcí. Nejdříve mohl puk lovit ze sítě Groh, který obstál hned nadvakrát. V čase 19:36 už to bylo 2:2 zásluhou Ondřeje MACHALY, který dorážel za Grohova záda. O několik vteřin později, v čase 19:51 otočil skóre utkání Patrik URBAN.

Do začátku druhé třetiny vstoupil Havířov s jiným brankářem, místo Groha nastoupil Štipčák. Heřman hned vyzkoušel jeho pozornost, puk mu vypadl z lapačky. Kachyňa vyzkoušel Štěpánkovu lapačku. Na vrchlabského brankáře padalo mnoho pokusů, stejně jako na Štipčáka. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující hráč. O chvíli později minul branku Havířova Matýs. Dalším vyloučeným byl Urban. Ve hře 4 na 4 se vedlo lépe hostům, Štěpánek musel zasahovat proti střele Semana. Nouza střílel ve 32. minutě, ale jeho pokus byl přizvednut Semanem. Štipčák stejným způsobem zbavil puku od Urbana. V čase 34:30 Vrchlabí zásluhou Martina HEŘMANA zvýšilo náskok o dvě branky. Ve 36. minutě se k puku dostal Horváth, který ale uklouzl. Heřman se dostal k brankovišti, kde našel Nika, ten minul branku. Niko poté dostal trest do konce utkání za faul kolenem.

Třetí třetinu začal střelou Machala, ale nebyl přesný. Ve 43. minutě se do šance dostal Lytvynov, ale neuspěl a na druhou stranu se řítil Mrňa. Bořuta byl od modré zablokován. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Kajínek. Ostřelováni byli ale oba brankáři. Procházka se snažil dotlačit puk za brankáře, stejně tak i Maruna. V čase 47:30 snižují již po skončení přesilové hry. Před Štěpánkem byl volný Jan KLOZ, který Štěpánka prostřelil. Štěpánka prověřil také Chroboček. V 51. minutě se před Štipčáka vybruslil Matýs. Zeman si poté našel volného Machalu, ale také toho Štipčák vychytal. O chvíli později byl vyloučen hostující Kloz. Havířov se dobře bránil a hodně často vyhazoval puk. Chalupa se jako jediný dostal do šance, ale neuspěl. V 57. minutě se Bučko napřáhl od modré, jeho pokus ještě tečoval Matýs. Později si hosté vzali oddechový čas a zkoušeli to v šesti hráčích na ledě. Štěpánek puk zachytil vyrážečkou, a v čase 58:23 vstřelil branku Martin HEŘMAN. Seman byl v poslední minutě zápasu vychytán Štěpánkem. Poté se havířovský brankář odebral na střídačku. Přišlo ještě vyloučení na straně HC Stadionu, ale hosté gól nevstřelili.

Ohlasy k utkání


Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): V prvních deseti minutách jsme měli horší pohyb, nebylo to nasazení, které jsem představoval a bohužel jsme na to doplatili dvěma góly. Svým způsobem to byly góly opět takové nešťastné, jako v minulém utkání. Potom se naše nasazení ale zvedlo a bylo hrozně důležité, že jsme v závěru té první třetiny dokázali vývoj utkání obrátit. Ve druhé třetině jsme přidali další gól, ubránili jsme dlouhé pětiminutové oslabení a v závěru, při power play, jsme dali už ten uklidňující gól.


Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Začali jsme dobře, dali jsme dvě branky a dostali se do vedení. Myslím si, že jsme hráli celkem slušně, ale bohužel jsme zbytečně faulovali. Z oslabení jsme dostali gól, který nastartoval domácí a do konce třetiny, kdy jsme dostali tři branky, už přišel zkrat. Těchto sedm minut rozhodlo i o konečném výsledku. Následně jsme na domácí sice pořád tlačili, nesehráli jsme ani špatné power play, ale už se nám nepodařilo skórovat a inkasovali jsme gól do prázdné brány. Díky tomu zkratu jsme přišli o body.

Instagram Youtube