AZ Havířov

Vstupenky online je možno zakoupit ZDE

Havířov musel zápas s Porubou otáčet, nakonec vyhrál po nájezdech

David Motloch | 23.01.2013

H A V Í Ř O V - V pořadí již čtvrté měření sil Poruby s Havířovem přineslo očekávaný průběh. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a nikdo nedokázal brankově odskočit. To se sice v první třetině jednoduše hrající Porubě podařilo, Havířov však od druhé části zlepšil hru a srovnal zásluhou Prokopa s Kolaříkem. Toto skóre vydrželo i po šedesáti minutách hry, a tak přišlo na řadu prodloužení. Jelikož v závěru zachránil Havířov od porážky brankář Daneček, který svým betonem zamezil skórovat Vaňkovi, šlo se do nájezdů. V nich ukázali šikovnější ruce domácí, za které si vítěznou branku připsal Petr Kanko. Havířov si tak udržel v tabulce první místo a v příštím kole změří síly se Vsetínem.

2. liga východ - 35.kolo st 23.1.18:00
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
3:2sn
(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Prokop Petr (Stránský), 31. Kolařík (Kanko), rozhodující sam. náj. Kanko – 12. Sedlář (Krayzel), 16. Vrána (Prokop P.). Rozhodčí: Czubaj – Barteček, Rožánek. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1151. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
AZ Havířov: Daneček L. – Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Rimmel, Zientek M., Zientek L. – Sztefek, Haas, Stránský, Kanko, Pechanec, Kolařík, Bursík, Klimša, Říčka, Matějek, Pavlas.
HC RT TORAX Poruba: Tihlář - Wolf, Šindelář, Axman, Slavík, Prokop L., Vrána, Mládenka, Krayzel, Chomič, Hašek, Pavlačka, Vaněk, Holuša, Sedlář, Seidler, Piják, Vidlák, Šimkovič, Prokop P.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Střely Prokopa nebo Haase prověřily hned ze startu schopnosti brankáře Tihláře. Ve 4. minutě se ozvala i Poruba. Seidler dobře napadal rozehrávku Havířova a dostal se ke střele, Daneček však jeho pokus vyrazil. To samé platilo i následující akci Holuši. V 8. minutě se aktivním forčekingem prezentoval Pavlačka, který získaný puk napálil do vyrážečky maskovaného muže Havířova. Poté se ale hosté nechali vyloučit a v přesilovce mohli inkasovat. Kolařík se totiž hned v zápětí dostal sám před branku, odkud ovšem brankovou konstrukci přestřelil.

Skóre se měnilo až ve 12. minutě, když poslal hosty do vedení svou střelou mezi betony Danečka Marek Sedlář. Domácí se snažili hned záhy na inkasovanou branku odpovědět, dobrou pozici ke skórování měl Klimša. Po něm mohl srovnat i Kolařík nebo Kanko, ani jeden z nich však nedokázal seřídit mušku. Akce z 16. minuty trochu představovala lekci z produktivity. Lukáš Vrána stál před brankou ve správný moment, když vyražený puk od Danečka pohotově uklidil do branky. Porubští vyzráli na soupeře svou jednoduchostí a přímočarostí

Druhá část však byla naopak v režii domácího Havířova. Hned po úvodním buly se v šanci ocitl Pechanec, jehož střelu nakonec Tihlář ukryl mezi betony. Tlak domácích sílil, v nabídnuté přesilovce kličkoval Říčka, dokud nenašel volného Pavlase, ten mířil pouze do boční sítě. Akce z 27. minuty už k brance vedla. Petr Prokop dokázal skórovat v přesilovce, když svou střelu od modré čáry schoval až do branky, Tihlář měl zakrytý výhled. Odpověď svěřenců trenéra Sršně mohla být rychlá, hned posléze pálil z mezikruží Seidler, branku však nakonec neohrozil.

Ve 31. minutě už bylo dokonce srovnáno, když ve středu kluziště dokázal Petr Kanko vybojovat puk a poslal ho na zcela osamoceného Jana Kolaříka. Vyhlášený střelec tentokrát zvolil kličku a obalamutil brankáře hostů. Zrušit nerozhodný stav mohl Pavlačka, na jehož zívala odkrytá klec domácích, mířil však pouze do boční sítě. V 34. minutě mohl zase misky vah převážit na stranu Havířova Kanko, který nedokázal zužitkovat nádhernou přihrávku od Pechance. V 36. minutě zase stála Haasovi ve skórování tyč. Poslední větší příležitost si v 36. minutě připsal Říčka, který ovšem odražený puk pálil do branky z těžkého úhlu, čímž dal Tihlářovi dostatek prostoru na střelu zareagovat.

DO třetí třetiny nastoupili domácí bez zraněného Petra Prokopa, který si v závěru druhé části přivodil blíže nespecifikované zranění nohy. Havířov však na aktivitě neubral, soupeře ve třetí části přestřílel. V 54. minutě slyšelo obecenstvo opět zvonit tyč, a sice po střele Roberta Říčky. Samotný závěr zápasu si mohl podmanit Petr Kanko, kterému dnes nebylo přáno. Dvě velké příležitosti na konci třetí třetiny tak zůstaly nevyužity.

V prodloužení pokračovala větší aktivita domácích. Individuálně to zkoušel Sztefek nebo Bursík, oba dva však ztroskotali na připravené obraně hostů. Zapotit se Tihlář musel u střely Pechance, puk však nakonec skončil mimo nebezpečí. To ovšem hrozilo Havířovu v závěru prodloužení, jelikož sám s pukem před brankou se ocitl Vaněk. ANi tři střelecké pokusy tohoto hráče však k brance nevedly, protože brankář Daneček předvedl fantasticky zákrok betonem. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči. Na proměněný nájezd Marka Sedláře nikdo z porubských hokejistů nedokázal navázat, a jelikož domácí se trefili hned dvakrát, mohli slavit zisk bodu navíc. Vítěznou branku si po kličce do bekhendu připsal Petr Kanko.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.

Youtube