Havířov porazil Havlíčkův Brod a posunul se na 4. místo tabulky

Josef Nudera | 25.02.2023

Důležitý zápas mezi AZ Havířov a Havlíčkovým Brodem zastihl lépe domácí hokejisty. Havířov si dokázal vybudovat po první třetině vedení 3:0, které ještě ve druhé části navýšil na čtyři branky. Hosté se pak dokázali vrátit do utkání a dvěma brankami snížit. Havířov dal důležitou pátou branku z přesilové hry a po dvou třetinách si odnášel pohodlné vedení 5:2. Soupeř ještě ve třetí části snížil na 5:3, zkusil hru bez brankáře, ale neuspěl proti havířovské obraně ani skvěle chytajícímu brankáři Štipčákovi. V utkání zaznamenal hattrick Matouš Ćmiel, jednu branku přidal Petr Antoníček a Jakub Mrva. Další utkání hraje AZ Havířov ve středu na ledě Opavy.

2. liga - 41.kolo so 25.2.17:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
5:3
(3:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Antoníček (Haas), 8. Ćmiel (Kratoichvil, Apolenář), 20. Ćmiel (Zdeněk, Hudec), 23. Ćmiel (Antoníček, Kolarz), 37. Mrva (Kunc, Kratochvil) – 30. Košťál D. (Voříšek), 35. Pártl (Petržílka), 47. Holenda (Pártl, Petržilka). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Tvrdý. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 729. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.

AZ Havířov: Štipčák – Dudáš (A), Mrowiec – Kunc, Kuboš – Hudec, Kolarz (C) – Ščurek – Mrva (A), Spratek, Antoníček – Tvrdý, Zdeněk, Haas – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Pastor, Pavlík, Havlík
HC Rebel Havlíčkův Brod: Nedvěd – Grauer, Krejčí, Benák, Eklund, Kerber – Pártl, Valašek, Košťál D., Holenda, Dušek, Voříšek (A), Petržilka, Košťál J., Kopic, Kuchta (C)

Havířov byl v úvodu důležitého utkání aktivnější a dokázal se hned v 1. minutě prosadit. Marek Haas našel Petra Antoníčka, který si najel před branku a dokázal i přes obránce zakončit přesnou bekhendovou střelou do horní části branky – 1:0. O chvíli později měl velkou šanci Kratochvil, ale Nedvěd hosty podržel.

AZ pokračoval v dobrém výkonu i dále a v 8. minutě navýšil vedení na dvě branky. Kratochvil nejprve nastřelil tyčku, ale z pokračující akce se prosadil rychlou střelu z pravého kruhu Matouš Ćmiel – 2:0.

Domácí pak museli hrát dvě oslabení po sobě, ale hosté až na to, že Havířov uzamknuli v pásmu, nic moc nevymysleli a AZet se tak ubránil. Dala by se ale vypíchnout minimálně šance Duška a Benáka, ale na konci byl vždy pozorný a klidný Štipčák.

V 17. minutě se dostal ke střele z mezikruží Apolenář, ale Nedvěd vytáhl pohotový zákrok. V poslední minutě první třetiny dokázal Havířov využít přesilovou hru po krásné akci. Jiří Zdeněk si vzal puk u vlastní branky, projel rychle celé hřiště a před brankou ještě vybídl ke skórování Matouše Ćmiela, který tak svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0.

Druhou třetinu začali sice aktivněji hosté, ale Havířov počtvrté udeřil. Po kombinaci Petra Antoníčka s Matoušem Ćmielem dokázal dokončit hattrick druhý jmenovaný – 4:0. Poté si musel najít schovanou střelu Štipčák. Ve 27. minutě vyrazil Haasovu střelu Nedvěd na horní tyčku. O chvíli později měl k dispozici trestné střílení Jiří Tvrdý, ale jeho střela v zakončení nebyla přesná.

Před pasáží, kdy se dařilo hostům, se ještě dostal do zakončení bekhendem Kratochvil, ale nevedl puk přes beton Nedvěda. Ve 30. minutě se dokázal prosadit David Košťál, jeho první střelu Štipčák vyrazil, ale na jeho dorážku už neměl šanci – 4:1.

Hosté se chytli a udeřili brankou po vyhraném vhazování. Puk se dostal na hůl Filipa Pártla, který rychlou střelou propálil Štipčáka – 4:2.

Ve 35. minutě pak dorážek po střele Tvrdého ještě Marek Haas, ale puk šel kousek vedle tyčky okryté branky. Ve 37. minutě dokázal Havířov vstřelit druhý přesilovkový gól. Po střele Marcela Kunce od modré čáry tečoval nechytatelně puk za záda Nedvěda Jakub Mrva – 5:2.

Gól Havířov uklidnil a do konce třetiny se již nic dalšího nestalo.

Úvod třetí třetiny už hosté úplně nechytili. Dokonce se v úvodu pískalo hned třikrát jejich zakázané uvolnění. Následně dokázal střelu Valáška i Holendy Štipčák vyrazit. Ve 47. Minutě se podařilo hostům dát branku a zápas zdramatizovat. Po střele Pártla se dokázal prosadit z dorážky Vojtěch Holenda – 5:3.

Hosté měli následně možnost hrát přesilovku, která se jim ale nepodařila, a to i díky Štipčákovi. V 55. minutě tvrdě vypálil z levého kruhu Krejčí, ale Štipčák dokázal jeho střelu vyrazit a ukrýt pod lapačku. O dvě minuty později propálil Nedvěda Hudec, ale puk mezi betony prošel mimo branku.

Hosté v závěru téměř tři minuty před koncem utkání zkusili hru bez brankáře, ale nedokázali se prosadit. Havířov vyhrál a posunul se na čtvrtou pozici v tabulce.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Do utkání jsme skvěle vstoupili. Věděli jsme, že je soupeř silný v útoku, a že dává hodně branek, takže jsme se na to zaměřili. Podařilo se nám vést, ale ve druhé třetině jsme z té hry trochu ustoupili. Možná jsme se ukolébali tím vedením. Nějakých deset minut nebylo z naší strany dobrých, ztráceli jsme kotouče, propadali jsme. Soupeř se dokázal dotáhnout. Hráče jsme na to ve třetí třetině upozorňovali. Třetí třetina byla dobře odpracovaná, zavřeli jsme střední pásmo a chodili z toho do brejků. Závěrečný tlak se nám podařilo ustát a zvítězili jsme.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Měli jsme strašně špatný vstup do utkání a celou první třetinu byli domácí lepší. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli, že musíme něco změnit a začít vyhrávat osobní souboje. To se nám povedlo a dostali jsme se na dostřel domácích na 4:2. Škoda situace, kdy byl faul na našeho hráče, ten mu nebyl písknutý, on se rozčiloval a dostal za to dvě minuty. Ve třetí třetině jsme zase ukázali naši sílu, tlačili jsme se do šancí a vyhráli jsme ji 1:0. V závěru ještě dlouhá powerplay, domácí se klepali, abych to ještě nevyrovnali.