Havířov porazil Osvětim, rozhodla první třetina

David Motloch | 02.08.2011

V prvním přípravném utkání před blížící se sezónou 2011/2012 dokázal celek Havířova porazit soupeře z Polska. O výhře AZetu rozhodla první třetina, v níž dokázali svěřenci trenéra Jana Danečka vsítit všechny tři branky. Lukáš Daneček sice v 56. minutě inkasoval gól na 1:3 z hole Jakubika, ovšem více se již utkání nezdramatizovalo.

příprava muži - 0.kolo út 2.8.18:00
Unia Oswiecim - AZ Havířov
1:3
(0:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Stránský, 6. Kraft, 9. Kraft (Brezani) - 55. Jakubik (Prochazka). Rozhodčí: Zbigniew Wolas, Waldemar Kupiec - Michał Baca, Paweł Pomorzewski. Vyloučení: 5:6 + Piekarski (OSW) 5+20 za úder do oblasti hlavy Využití: 0:1 V oslabení 0:0 Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Unia Oswiecim: Zborowski (od 8:22 Witek) - Kłys , Noworyta, Rziha, Tabaczek, Piotrowicz, Gabryś, Połącarz; Prochazka, Jakubik, Valusiak - A. Kowalówka, Piekarski, Jaros, S. Kowalówka, Wojtarowicz, Urbańczyk, Cinalski, Radwan, Szewczyk, Modrzejewski.
AZ Havířov: L. Daneček - Prokop, M. Zientek, Maruna, Pechanec "C", Klimša - Krisl, Jurčík, Stránský, Potočný, Sztefek - Balčík, Vydra; Pavlas, Říčka, J. Daneček - Brezani, Kopún, Kraft.

V prvním přípravném zápase před nadcházející sezónou začal Havířov na ledě soupeře velmi z ostra. Už ve 4. minutě zápasu otevřel střeleckou listinu Vít Stránský, který překonal brankáře Zborowského. O dvě minuty později to bylo už 2:0, když při využité přesilovce zvedl ruce nad hlavu havířovský útočník Kraft.

V 8. minutě odskočil AZet do vedení 3:0, do černého opět pálil Kraft, puk mu tentokrát naservíroval Brezani. Tato gólová situace poslala polského brankáře Zborowského na střídačku a zastoupit jej musel gólman Witek.

Od tohoto okamžiku se hra na ledě uklidnila, ovšem na to, že to byl pro oba celky první přípravný zápas se hrálo ve velmi vysokém a svižném tempu. Zvláštní pochvalu si zaslouží brankář Lukáš Daneček. Hlavně díky němu se Osvětim nemohla na Havířov dotáhnout. O čisté konto jej ovšem připravil v závěru zápasu polský střelec Jakubik, kterému asistoval Prochazka.

Havířov tak nakonec vyhrál 3:1. Do zápasu trenér Jan Daneček postavil 4 útočné pětky a 3 obranné páry. Unia Oswiecim nastoupila mimo svých hráčů i s 6 cizinci v sestavě. Na střídačce nechyběl český trenér Karel Suchánek.

Na závěr tohoto článku bohužel jedna špatná zpráva. Více než výsledek zápasu si ovšem hráči i fanoušci budou pamatovat moment, kdy se Jan Daneček opět zranil. O délce jeho rekonvalescence a podrobnostech o jeho stavu vás budeme v nejbližších dnech informovat.