Havířov prohrál s Hodonínem 1:2, ale začne play-off v sobotu doma

Josef Nudera | 08.03.2023

Zápas mezi Havířovem a Hodonínem byl důležitý pro oba týmy. Havířov chtěl udržet čtvrtou příčku zaručující začátek play-off doma, hosté museli vyhrát, aby si vyřazovací část vůbec zahráli. Havířov dokázal jít do vedení ve druhé třetině po brance Petra Antoníčka, ale hosté ještě do přestávky srovnali. Ve třetí třetině pak využili přesilovou hru a poprvé vedli. Toto vedení jim i přes snahu Havířova, včetně hry bez brankáře, vydrželo až do konce utkání. Havířov bude hrát play-off doma proti Havlíčkovu Brodu v sobotu 11. 3. 2023.

2. liga - 44.kolo st 8.3.18:00
AZ Havířov - SHKM Hodonín
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Antoníček (Havlík, Mrva) – 31. Polesný (Yarovinski), 43. Šmach (Peš, Krejčiřík). Rozhodčí: Škach – Kučera, Tvrdý. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

AZ Havířov: Štipčák – Hudec, Havlík – Ščurek, Kuboš (A) – Homola, Mrowiec – Mrva (A), Spratek, Antoníček – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Haas (C), Pastor – Pavlík
SHKM Hodonín: Šurý – Vyrůbalík, Foltýn, Kučera, Rauš, Škápik (A), Polesný (A), Šmach, Němec – Sajdl (C), Yarovinsky, Peš, Štědrý, Krejčiřík, Krejčí, Romančík, Dufek, Matějka, Bartes, Bořuta

Zápas mezi Havířovem a Hodonínem začal bez větší šancí. První zajímavou příležitost měl Jiří Tvrdý v 7. minutě, když po jeho střele rozezněl levou tyčku branky. Havířov pak pokračoval v útočném snažení, byl aktivní, což vyústilo šancí Mrvy, který se obtočil kolem tyčky, ale puk přes beton Šurého nepřešel.

Ve 13. minutě hrál Havířov oslabení a do hry se tak dostali výrazněji i hosté. Velkou šanci měl Romančík, ale jeho velkou šanci z dorážky dokázal Štipčák pohotovým přesunem zneškodnit! O dvě minuty později se podařilo Matějkovi tečovat puk těsně před Štipčákem. Havířovský brankář, ale dokázal tento puk vytěsnit mimo branku do rohu.

V 18. minutě vybojoval puk Apolenář, jenže jeho dorážka sice padala obloučkem, ale mimo branku hostů. Do konce první třetiny se již nic zajímavého nestalo a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve 25. minutě dokázal ujet Homola, ale jeho zakončení nebyl dostatečně přesné a Šurý tak hosty podržel. Ve 28. minutě se dokázal prosadit Havířov. Po střele Havlíka od modré čáry dokázal tečovat puk nad ramena Šurého Petr Antoníček – 1:0.

AZet pak nevyužil přesilovku a hosté udeřili. Ve 31. minutě se dostal k dorážce skákavého puku David Polesný a prostřelil Štipčáka – 1:1. Ve 38. minutě neuznal rozhodčí branku Havířova, puk zřejmě neprošel přes brankovou čáru. V závěru druhé třetiny byl velký závar před Šurým, ale hostující brankář i obrana situaci ustála.

Po druhé třetině se zastavil stav utkání na 1:1.

Na začátku třetí třetiny se postarali o rozruch v oslabení Ćmiel s Antoníčkem, ale brankáře Šurého nepřekonali. Ve 43. minutě se dokázali hosté dostat, díky přesilovce do vedení. Ondřej Šmach tečoval střelu Peše za záda Štipčáka – 1:2.

O dvě minuty později měl šanci skórovat z dorážky Mrva, ale Šurého nepřekonal. Havířov byl ve druhé polovině třetí třetině velmi aktivní a měl několik velkých šancí. Například, když stál Antoníček sám před Šurým, ale nepřekonal ho. Havířov zkusil v závěru hru bez brankáře, ale ani přes šance se mu už nepodařilo vyrovnat.

I přes porážku skončil Havířov na čtvrtém místě a v sobotu bude hrát doma play-off proti Havlíčkovu Brodu.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Věděli jsme, že oběma týmům jde o dost. V zápase bojoval Hodonín, aby si zahrál play-off, my jsme chtěli začínat doma, takže jsem čekal těžký zápas. Samozřejmě nás mrzí prohra, jako každá, ale dneska musím říct, že jsme si zasloužili vyhrát. Těch šancí tam bylo opravdu hodně. Měli jsme zvláště ve druhé půlce utkání velký tlak a spoustu gólových příležitostí kolem brány, kdy jsme nebyli schopni toho gólmana prostřelit nebo protlačit. To je příčina, proč jsme ten zápas dnes ztratili. Naopak chci vyzdvihnout naši obranu středního pásma a celkově obrannou hru, která bude velmi důležitá v play-off a budeme se na ni zaměřovat. To je určitě pozitivum dnešního zápasu. Naopak musíme určitě pracovat na přesilovkách, poslední zápas už to nebylo špatné, dnes jsme předržovali kotouče a měli jsme v nich strašně málo střel, což byla jedna z příčin prohry. Každopádně díky souhře výsledků začínáme doma, což je super. A už od zítřka se na to začínáme pořádně chystat.

Aleš Bachánek (SHKM Hodonín): Věděli jsme, že dnes musíme vyhrát. Pro hráče už to byl takový zápas play-off. S výsledkem jsme spokojeni, musím kluky pochválit i za hru, plnili jsme si to, co jsme měli. Dostali jsme sice jeden gól, tečovaný a asi i nechytatelný, ale jsem rád, že jsme se z toho zvedli a pokračovali v té hře. Vytvořili jsme si nějaké šance a výborně jsme bránili, že jsme soupeře nepouštěli do žádných vyložených šancí, což nám pomohlo nakonec v tom výsledku.