Havířov se poprvé představil doma a nad Vsetínem bere výhru 2:0

Daniel Wróbel | 14.09.2019

Havířov se dnes poprvé v nové prvoligové sezóně představil na domácím ledě. Po dvou gólech Lukáše Bednáře a čistém kontu Aleše Stezky si naši hokejisté připisují důležitou výhru 2:0. Další zápas odehraje AZet na ledě sousedního Frýdku-Místku v pondělí 16. září. Příští domácí zápas sehrají naši hokejisté v sobotu 21. září proti Sokolovu.

CHANCE LIGA - 2.kolo so 14.9.17:00
AZ Residomo Havířov - VHK Vsetín
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Bednář (Veselý, Dvořák), 27. Bednář (Rašner, Kachyňa). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.862. Střely na branku: 32:31 (11:9, 15:9, 6:13). Zblokované střely: 14:14. Vhazování: 35:37. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Mrowiec – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář (A) – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C)
VHK Vsetín: Bláha – Teper, Slováček (A), Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina (A), Hryciow – Dostálek, Pechanec, Jonák (C) – Procházka, Rehuš, D. Tůma – Březina, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu a hned v 1. minutě přišlo vyloučení na obou stranách, takže se hrálo ve čtyřech. První velká šance ale přišla až na začátku 6. minuty, kde se ke střele z dobré pozice dostal hostující Březina, ale Stezku nepřekonal. Vzápětí přišla šance na druhé straně, když Žiak našel Fridricha, ale jeho bekhendový pokus těsně minul pravou tyč Bláhovy branky.

V 9. minutě se domácí Kotala dostal do brejku, ale tváří v tvář Bláhovi neuspěl. O minutu později se do brejku dostal vsetínský Pechanec, jehož pokus mezi betony Stezka zhatil. Na konci 16. minuty měl obrovskou šanci hostující Dostálek, jehož bomba se od Stezkovy branky odrazila do ochranné sítě. O třicet vteřin později zvonila na druhé straně tyč po Kotalově teči Rutarovy střely od modré.

Závěr třetiny patřil AZetu, ale Bláha si poradil s pokusy Baláže, Pořízka i Dvořáka. Čtyřicet vteřin před koncem první části hráli hosté přesilovku, ale gól v ní nedali. Po první části tak platil stav 0:0.

Ve druhé třetině začal lépe AZ, už po minutě hry se mohl po situaci 3 na 1 střílet Bambula, ale poslal puk Pawliczkovi, který ještě nahrál Rutarovi, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě. Pak hrál AZet čtyřminutovou přesilovku a využil ji těsně před jejím koncem, když po Veselého akci Dvořákovu střelu Bláha jen vyrazil a Lukáš Bednář měl lehkou úlohu poslat puk do odkryté branky.

V polovině 27. minuty využil AZ druhou přesilovku a opět byl úspěšným střelcem Lukáš Bednář, který po Rašnerově nahrávce vyslal bombu pod horní tyč Bláhovy branky. Ve 30. minutě se při vlastním oslabení vydal do útoku domácí Maruna, který pálil přes obránce, ale Bláha puk zastavil efektně lapačkou.

Ve 36. minutě se mohl opět prosadit domácí kapitán Maruna, který mohl pálit, ale zkusil obkroužit branku a zasunout puk k tyči, jenže Bláha včas puk zalehl. O minutu později mohla padnout branka na druhé straně, když po vyhraném buly Slováček nahodil puk na branku, ale po několika odrazech jej měl Stezka pod kontrolou.

V téže minutě se domácí Bambula s Veselým dostali do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný nahrál druhému, ale ten puk nezpracoval. V polovině 38. minuty se do samostatného úniku dostal domácí Bednář, který předvedl krásný blafák do bekhendu, jenomže puk zastavila pravá tyč Bláhovy branky. V závěru třetiny hrál AZet přesilovku, ale tu nevyužil a tak po čtyřiceti minutách vedl 2:0.

I třetí třetina přinesla zajímavou podívanou. Ve 42. minutě při vlastním oslabení vystihl rozehrávku AZetu Rehuš, jenže Stezka jeho střelu zneškodnil. Domácí pak hráli skoro minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3, ale této výhody nedokázali využít.

Do hry se tak dostávali Valaši. Ve 47. minutě pálil z pravého kruhu Šilhavý, jeho ránu vyrazil Stezka, který si poradil i s dvěmi dorážkami Tůmy. O dvě minuty později hrál Vsetín přesilovku, dobré šance měli Drtina, jehož bomba letěla do plexi za Stezkovou bránou a Procházka, který ale mířil vedle.

V 52. minutě to na ledě jiskřilo, po faulu domácího Veselého se do sebe pustili Kotala s Jonákem, za což byli odměněni dvouminutovým trestem. V 54. minutě se domácí Žiak dostal do brejku, zasekl před Bláhou, položil si ho, ale trefil jen jeho beton.

V polovině 57. minuty hrál AZ druhou přesilovku 5 na 3, ale ani podruhé nebyl úspěšný. V 58. minutě byl navíc vyloučen domácí Seman a tak se hrálo 4 na 4. Pak se Vsetín odhodlal ke hře bez brankáře a od 59. minuty pak hráli hosté v šesti proti čtyřem. V této situaci měl hostující Pechanec obrovskou šanci, ale puk poslal po brankové čáře těsně vedle branky. Patnáct vteřin před koncem se dostal k dobré přílěžitosti Volf, ale pálil jen do domácího gólmana.

AZ tak první utkání na domácím ledě zvládl a bere tři body za výhru 2:0. Aleš Stezka si připisuje první čisté konto v Havířovském dresu.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Jsme rádi za body, které jsme získali. Byl to velmi těžký soupeř, se kterým jsme hráli dva zápasy v přípravě a každý byl úplně jiný. Na základě zkušeností z přípravy jsme si něco řekli a nakreslili, a hráči to v zápase dodržovali. Náš výkon samozřejmě nebyl bez chyb, ale ukázali jsme velkou obětavost a ubránili jsme výborné soupeřovy přesilovky. Navíc nám tam padly dva góly a vše podtrhl výborný výkon brankáře.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že utkání dnes rozhodla větší touha domácích po vítězství. Ukazuje se, že výsledky nedělají jména, ale výkony na ledě. Do utkání jsme vtoupili špatně a první dvě třetiny jsme byli horším týmem. Do třetí třetiny jsme udělali nějaké změny v sestavě. Náš výkon se zlepšil, ale na změnu skóre už to nestačilo. Navíc tam bylo až příliš emocí a zbytečných vyloučení, takže jsme se nedostali do takového tlaku, jak jsme potřebovali. Zkrátka je jasné, že nelze začít hrát až když ti teče do bot, musíš hrát na plno po celý zápas.