Junioři padli s Motorem po nájezdech

Vít Káňa | 19.12.2021

H A V Í Ř O V - Ve 26. kole Extraligy juniorů dorazil do GASCONTROL Arény tým MOTOR České Budějovice. První třetina, i když šance měla obě družstva, gól nepřinesla. Ruce nad hlavy zvedl až ke konci 2. dějství budějovický útočník Jan Janoch. AZ si nechal vyrovnání na konec třetí periody, parádní únik zakončil Ondřej Becher mezi betony soupeřova gólmana. Šlo se do prodloužení, kde gól nepadl a o vítězi rozhodly nájezdy, bonusový bod vystřelil Motoru Matouš Masopust. Už zítra se od dvanácti hodin představí naši junioři znovu, do města dorazí rakouský Salcburk.

DHL extraliga juniorů - 25.kolo ne 19.12.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Motor České Budějovice
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 55. Becher – 37. Janoch (Remeš), rozh. náj. Masopust. Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Kořistka, Hladík. Vyloučení: 1:4. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 11. Střely na branku: 26:36 (10:15, 5:12, 9:8, 2:1). Průběh utkání: 0:1 1:1 1:2.

AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Hledík, Bárta.
HC Motor České Budějovice: Ludvík (65.Maleček) – Remta, Fousek, Willmann, Vaněk, Placek, Kumpfmüller – Remeš, Kříž, Turek, Sakhno, Kašpar, Petrásek, Putz, Pouzar, Masopust, Sochor, Janoch.

V úvodu prvního dějství jsme v Havířově viděli rychlou a útočnou hru na obou stranách, nicméně šance Bechera a na druhé straně Sochora zůstaly nevyužity. Jak hra postupovala, tak tempo na straně Havířova trochu opadlo. V polovině první dvacetiminutovky, měl Motor více příležitostí. Havířovské hráče podržel skvěle chytající Zlatnický. Becher nevyužil dobrou příležitost ve slotu a na druhé straně Masopust neumístil puk do poloodkryté klece. Motor měl více střel, ale první třetina skončila 0:0.

Druhá perioda začala vyloučením na straně Motoru, Remta se poroučel na dvě minuty za podrážení. AZ ale nabídnutou výhodu nepotrestal. To samé platilo i pro vyloučení Kyselého. Domácí měli slušné šance, i když více příležitostí měli hráči Motoru. Ve 37. minutě Jan Janoch, mezi kruhy, prostřelil Zlatnického mezi betony, na světelné tabuli svítil stav 0:1. Havířovští byli po vstřeleném gólu opařeni, Motor byl na koni, ale netrestal. Druhé dějství skončilo výsledkem 0:1.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se Havířov zlepšil a měl i optickou převahu, jenže oba gólmani čarovali. Ludvík vychytal Horvátha, Bechera, Hledíka i Pastora a Zlatnický Kašpara, Sakhna Putze a Pouzara. V 55. minutě ukázkově projel celým pásmem Motoru havířovský Ondřej Becher, který prostřelil gólmana Ludvíka mezi betony, AZ vyrovnal na 1:1. Ke konci už to vypadalo, že oba celky jsou s remízovým výsledkem spokojeni a po 60 minutách platil v GASCONTROL Aréně stav 1:1.

Prodloužení, i když šance byly na obou stranách, gól nepřineslo. V té největší se za Ludvíkem rozezvučelo břevno. O vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil v šesté sérii budějovický Matouš Masopust, AZ mohl vyrovnat, ale Becher svůj nájezd neproměnil. AZ HEIMSTADEN Havířov doma prohrál s Motorem 1:2 po samostatných nájezdech.

Filip Konštacký (AZ HEIMSTADEN Havířov): Bohužel dnes jsme nepodali s Motorem úplně nejlepší výkon. Soupeř byl celkově lepší a myslím si, že nakonec se k němu přiklonilo i štěstí v samostatných nájezdech a zaslouženě vyhrál.

Karel Herr (Motor České Budějovice): Dneska to bylo pro nás velice důležité utkání. My jsme potřebovali za každou cenu bodovat, abychom se hnali za tím naším cílem, kterým je udržení v soutěži. Řekl bych, že to bylo vyrovnané utkání, i když více šancí jsme měli my. Domácí také měli svoje příležitosti, nás ale podržel gólman. Potom jsme šli do prodloužení, šance měly oba týmy. Došlo to až do nájezdů, kde je to loterie.