Junioři prohráli s Litvínovem a ztratili pro příští sezónu extraligovou příslušnost

Vít Káňa | 17.03.2022

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 17. března zavítal do GASCONTROL Arény, v souboji o druhé místo ve skupině o umístění na 13.-19. místě, Litvínov. První dějství sice přineslo slušné tempo, ale skóre se v něm neměnilo. To otevřel až v polovině zápasu litvínovský Postl, druhý gól Chemiků přidal o čtyři minuty později Maštalířský. Ještě na konci druhého dějství překonal, výborně chytajícího Nowaka, Stehlík a bylo to 0:3. AZ se snažil, ale střelecky bohužel vyšel naprázdno. Čtvrtou branku Chemiků přidal deset vteřin před koncem Hora. AZ doma prohrál s Litvínovem 0:4 a přišel i o teoretickou šanci na udržení v nejvyšší juniorské soutěži.

DHL extraliga juniorů - 48.kolo čt 17.3.18:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Litvínov
0:4
(0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Postl (Skuhrovec), 34. Maštalířský (Stehlík, Slavík), 39. Stehlík (Slavík, Baláž), 60. Hora (Postl). Rozhodčí: Hradil, Rapák – Gebauer, Konvička.. Vyloučení: 3:5. Využití: bez využití. Diváci: 71. Střely na branku: 27:33 (10:9, 10:12, 7:12). Průběh utkání: 0:4.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Zlatnický) – Bílek, Kubíček (A), Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí (A) – Kotrba, Plevka, Kolat, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Byčkov (C), Špaček, Bárta.
HC Litvínov: Čermák (Klika) – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský (A), Maštalířský, Špaček, Skuhorovec, Slavík.

Ač měla první třetina dobré tempo, gól nepřinesla a skóre zůstalo neměnné. Ani vyloučení, po jednom na obou stranách, nepomohlo. Největší šanci předvedl ve 12. minutě domácí Becher, jeho střelu však zachytil litvínovský obránce, a tak se ani k litvínovskému gólmanovi Čermákovi nedostala. Na druhé straně musíme zmínit pokus Slavíka, ale ten vyčapal, dobrým přesunem, Nowak.

Druhá třetina byla, co se tempa týče, nadále aktivní, ani jeden z týmů nepolevil. První velkou šanci měl ve vlastním oslabení Vopat, Nowak však střelu do své klece nepustil. Ve 27. minutě se svou střelou od modré předvedl Bílek, Čermák byl však připraven. Na začátku 30. minuty se Nowak prezentoval skvělým zákrokem po střele Stehlíka. Avšak 30 sekund poté otevřel skóre zápasu, střelou nad pravý beton, Ondřej Postl, 0:1. Ve 34. minutě pojistil vedení v zápase svou tečí Matěj Maštalířský, který poté, co si litvínovská čtveřice rozebrala domácí obránce, zasunul puk do již odkryté brány, 0:2. 39. minuta nám přinesla poslední gól druhého dějství, svým blafákem Nowaka překonal Lukáš Stehlík. Hráči odcházeli do kabin za stavu 0:3.

Třetí třetina již pouze potvrdila výhru hostujícího týmu. Kočí se svým pokusem od modré ve 43. minutě neprosadil, po něm to zkoušel ještě Špaček, ani jeho střela však nebyla úspěšná. Vypadalo to, že skóre zápasu zůstane neměnné. Avšak v 60. minutě, 10 sekund před koncem zápasu, uzavřel skóre Matěj Hora, když prostřelil Nowaka mezi nohami. AZ prohrál v GASCONTROL Aréně s Litvínovem 0:4.