Junioři v Prostějově padli po nájezdech

Jozef Valenčík | 26.11.2016

Juniorský tým pod vedením trenéra Michala Janečka vyjel v pátek podvečer do Prostějova, kde se postavil stejně starým Jestřábům. Po první nerozhodné třetině se Prostějov ve druhé části hry ujal vedení, jenže AZetu se podařilo v závěrečné třetině skóre dohnat a poslat zápas do samostatných nájezdů. V těch byl Prostějov šťastnějším týmem, ale přestože AZ nastoupil v hodně okleštěné sestavě, tak si z Hané odvezl bod. Příští utkání odehraje juniorka až v pátek 2.12. v Porubě.

LJ - 18.kolo pá 25.11.17:15
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
4:3sn
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Nevřela (Zabloudil), 35. Bednařík (Nevřela, Liška), 57. Hejduk - 6. Dobrzynski (Stružík), 49. Vlček (Polak, Dudek), 58. Dudek (Fejko). Rozhodčí: Helb - Holibka, Skokánek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

LHK Jestřábi Prostějov: Barvík - Křesala, Kolařík, Bednařík? Štěrba, Liška (C), Navrátil - Němec, Hejduk, Adolf, Nevřela, Vystavěl, Hanáček, Lauryn, Skácel, Zabloudil
AZ Havířov: Křehlík - Heinzl (C), Trneny, Frojda, Dudek, Mušuka - Pacoň, Stružík, Dobrzynski, Polak, Fejko, Kristián, Vlček, Lenomar, Baron

AZ čekala na ledě prostějovských Jestřábů velká výzva. Ve velmi okleštěné sestavě se však junioři soupeře nezalekli a v 6. minutě je poslal Patryk Dobrzynski do vedení. Prostějov však dokázal ještě v první třetině odpovědět zásluhou Radka Nevřely a tak se do šaten docházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině se hrál nadále vyrovnaný hokej, na další branku se však čekalo až do pětatřicáté minuty hry, to se prosadil obránce Jestřábů Matěj Bednařík. Za tohoto stavu se šlo do šaten a AZ tak musel před závěrečnou třetinou dotahovat náskok soupeře.

Do poslední periody se podařilo AZetu zabojovat a ve 49. minutě byl po zásluze odměněn vyrovnávací brankou. Daniel Vlček srovnal a tak se čekalo, zda se jednomu z týmu podaří rozhodnout ještě před koncem třetiny. Přesně to se povedlo Simonu Hejdukovi, který tři minuty před koncem vrátil vedení na stranu Prostějova. Jenže o minutu později se prosadil Jakub Dudek a jeho branka poslala zápas definitivně k nájezdům.

V samostatných nájezdech se více dařilo Prostějovu, který si tak připsal druhý bod navíc. AZ tak zpět do Havířova vezl bod jeden.