Junioři vezou z Budějovic dva body a živí šanci na udržení v soutěži

Vít Káňa | 05.03.2022

H A V Í Ř O V - V 7. kole DHL ELJ – o umístění na 13.–19. místě vyjeli havířovští mladíci do Českých Budějovic, kde vyzvali Motor. Po 65 minutách hry bylo v BUDVAR Aréně k vidění osm trestů ale žádný gól. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, ten rozhodující proměnil havířovský obránce Petr Kubíček. V dalším zápase vyzve AZ v úterý 8. března v Praze Slavii.

DHL extraliga juniorů - 44.kolo so 5.3.15:30
HC Motor České Budějovice - AZ Heimstaden Havířov
0:1sn
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 65. Kubíček. Rozhodčí: Pražák, Němec – Brejcha, Jindra. Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. Diváci: 123. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1.

HC Motor České Budějovice: Maleček – Remta (C), Pavlát, Kouba, Willmann, Vaněk, Březina, Placek – Kříž, Kašpar (A), Petrásek, Putz, Pouzar, Anderle, Masopust, Janoch, Vavřík, Drančák. Trenér: Karel Herr.
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček (A), Zavřel, Fědor, Kočí (A) – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov (C), Špaček. Trenér: Tomáš Urbánek.

Připravujeme.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Neměli jsme vůbec dobrý vstup do zápasu a i když jsme měli tři velké gólové šance, tak soupeř přehrával a nás podržel brankář Nowak. V druhé třetině jsme hráli spoustu oslabení včetně dvou dlouhých 5 na 3, které kluci zvládli výborně. Konec druhé a třetí třetin jsme soupeře přehrávali a je škoda, že jsme nevyužili aspoň jednu ze šancí, které jsme měli. Jsme rádi za vítězství a dva body které si z Budějovic po náročném zápase vezmeme.