Juniorka AZetu má po divoké přestřelce s Kometou bod

Petr Miklas | 21.01.2022

Dnes jsme viděli divoké utkání juniorů AZetu s jejich vrstevníky z Komety Brno. AZ po dvou třetinách vedl 3:1, aby pět minut před koncem třetí třetiny prohrával 3:5, vyrovnal na 5:5 a nakonec prohrál 5:6 v prodloužení. Za domácí si po dvou bodech připsali Plevka, Makovec a Byčkov. Na výhře Komety se podílel pěti body Šalé, čtyři body měl Ivo Sedláček. Juniorka hraje další utkání už zítra, když na svém ledě přivítá Zlín.

DHL extraliga juniorů - 33.kolo pá 21.1.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Kometa Brno
5:6p
(1:1, 2:0, 2:4 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Pastor (Byčkov, Bárta), 24. Kočí (Fědor, Bárta), 29. Špaček (Plevka, Makovec), 57. Byčkov (Kremnický, Kubíček), 58. Plevka (Makovec) – 17. Malý (Šalé, Holemý), 43. Šalé (Sedláček J., Sedláček I.), 46. Sedláček I. (Sedláček J., Šalé), 47. Bartes (Fajmon, Bělohlav), 52. Šalé (Malý, Sedláček I.), 64. Sedláček I. (Fajmon, Šalé). Rozhodčí: Šutara, Blaha – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 43:29 (15:9, 13:7, 15:12, 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 5:5, 5:6.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Fědor, Kočí "A" – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Byčkov "C", Špaček, Hledík, Bárta
HC Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, Ulbricht, Sedláček J. "C", Svoboda – Horký, Bartes "A", Hrnčíř, Šalé, Sedláček I., Bělohlav, Malý, Pigl, Otava, Nesvatba, Harmim

Hned první akce skončila gólem, když první střela na branku překvapila Schnattingera v brance Komety. Úspěšným střelcem po devíti vteřinách hry byl David Pastor. Na konci 7. minuty hostující Harmim ujel domácí obraně a trefil levou tyč Nowakovy branky.

Havířov mohl přidat druhou branku na začátku 16. minuty, když ujeli Špaček s Horváthem, prvně jmenovaný našel druhého, ten malinko zaváhal se zakončením a tak se Schnattinger stihl přesunout a puk letící do odkryté branky zastavil!

Hosté vyrovnali po pohledné akci, kterou zakončil šikovnou tečí Šalého střely Jakub Malý. Po dvaceti minutách tak platil stav 1:1.

Druhá třetina byla přinesla dvě branky AZetu. Ve 24. minutě se při signalizovaném trestu pro jednoho z brněnských hráčů prosadil Fabien Kočí, který se dostal před Schnattingera a překonal jej bekhendovým blafákem.

O pět minut později Adam Špaček zakončil pěknou kombinaci s Makovcem a Plevkou nekompromisní ranou do levého horního růžku Schnattingerovi branky.

Ve 33. minutě měl na holi další branku AZetu Byčkov, když po Špačkově přihrávce pálil do odkryté branky, ale Schnattinger se bleskově přesunul a puk vyrazil!

Brno směrem dopředu nic nevymyslelo a po dvou třetinách to bylo 3:1.

Jenže ve třetí třetině se děly věci. Hosté totiž nasázeli tři branky během tří minut a otočili zápas.

Vše načal ve 43. minutě při přesilovce Komety Eduard Šalé, který projel do útočného pásma a poslal puk mezi Nowakovými betony do branky. Neuplynuly ani dvě minuty a bylo vyrovnáno, když Jan Sedláček vypálil od modré, Nowak puk vyrazil levým betonem, ale tam byl připraven Ivo Sedláček, který jej poslal pod horní tyč.

Zmar AZetu dokonal ve 47. minutě Sebastian Bartes, který vystřelil z pravého kruhu, Nowak sice puk chytil, ale propadl mu výstrojí. To však nebylo vše. V 52. minutě Malý nahrál před branku, kdy stál volný Eduard Šalé, jenž poslal puk na Nowakovu vyrážečku a navýšil vedení Komety na 3:5.

AZ se ale nevzdal a hnal se za vyrovnáním. To se mu nakonec podařilo, když na začátku 57. minuty Filip Byčkov šikovně tečoval Bílkovo nahození a o minutu později Jakub Plevka vyrovnal. Jeho branka ale nebyla uznána hned. Po Makovcově přihrávce se totiž dostal do brejku, byl faulován a v pádu poslal puk za Schnattingera. Rozhodčí se pak chvíli radili, zda gól platí nebo ne. Nakonec jej uznali, přestože krátce před tím rozhodčí hvizdem přerušili hru.

Rozhodnou tak mělo prodloužení. O výsledku prodloužení rozhodl zbytečný Becherův faul v útočném pásmu a bleskově využitá přesilovka Komety. Hosté v 64. minutě skórovali hned po buly, když Fajmon našel na levém kruhu Iva Sedláčka, jenž poslal puk od horní tyče do sítě.

AZ tak z velmi dobře rozehraného utkání odchází poražen, ale aspoň s jedním bodem. Další utkání sehrají junioři v sobotu 22.1. na ledě GASCONTROL Arény proti Zlínu.

Tomáš Urbánek (HC AZ Heimstaden Havířov): Za dnešní výkon a předvedenou hru chci kluky pochválit. Byl tam desetiminutový výpadek, což bylo zapříčiněno tím, že jsme se báli o výsledek. Neproměnili jsme nějaké šance a na nějakých šest sedm minut nám spadly hlavy, což nás stálo tři body.

Jinak jsme ale po celý zápas předváděli aktivní hokej, který po hráčích chceme a konečně se to začíná ukazovat i na ledě. Cením si toho, že jsme se za stavu 3:5 dokázali vrátit do hry. V prodloužení už to bylo vabank a, možná trochu zbytečné, vyloučení rozhodlo. Po druhé třetině bych řekl, že jsme ztratili tři body, ale teď jsem rád, že jsme s tím zápasem ještě něco dokázali udělat.