Nové Zámky vrátily AZetu porážku

Tomáš Vlček | 24.08.2018

Druhý výjezd AZetu na Slovensko nebyl tak úspěšný, jako ten první. AZ tentokrát na svého soupeře nestačil a podlehl Novým Zámkům 1:5. Další přípravné utkání sehraje v úterý doma proti Trenčínu.

Přípravné zápasy - 6.kolo pá 24.8.18:30
HC Mikron Nové Zámky - AZ Residomo Havířov
5:1
(2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Zbořil (Jurík, Ručkay), 20. Jurík (Pospíšil, Zbořil), 23. Bajtek (Novák, Rogoň), 34. Hatala (Fábry), 52. Ručkay (Henderson) – 55. Gřeš (Pořízek). Rozhodčí: Druga, Bachurík J. – Konc J. ml., Konc D. ml. Vyloučení: 5:7, navíc Novák (NZM) 5+10+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:23. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan - Juraško, Chafizov - Štrauch, Hruška, Pospíšil - Henderson, Andersons - Jurík, Zbořil (C), Ručkay H. - Novák, Ordzovenský (A) - Rogoň, Videlka, Bajtek - Hatala, Hein - Ondrušek, Fábry, Slávik
AZ Residomo Havířov: Matoušek - Chroboček, Matai, Szturc, Luža, Ševěček, Dudek, Šendera, Mrowiec - Veselý, Seman, Rehuš - Maruna, Haas, Bednář - Gřeš, Pořízek, Pawliczek - Macuh, Cihlář, Bambula

I přes dlouhé cestování byli havířovští hokejisté v úvodu zápasu lepší, ale své vypracované šance nevyužili. Skóre utkání tak otevřeli v závěru první třetiny domácí, když se trefil jejich kapitán Adam Zbořil. Ještě do přestávky přidal druhou branku Mikronu Juraj Jurík. Na začátku druhé třetiny využili novozámečtí Filipem Bajtkem přesilovou hru a bylo to 3:0. Od té chvíle byli jasně lepším týmem, což potvrdili čtvrtou brankou v havířovské síti. Jejím autorem byl obránce Andrej Hatala. Ve třetí třetině už byla hra vyrovnaná. Domácí nejprve ve dvojnásobné přesilovce, díky Henrichu Ručkayovi, své vedení navýšili, ale pět minut před koncem vstřelil, rovněž v přesilovce, čestný úspěch AZetu Tomáš Gřeš.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): Do zápasu jsme vstoupili dobře, i když jsme do Nových Zámků jeli více než šest hodin. Prvních 15 minut jsme byli na ledě lepší, měli jsme nějaké šance, které jsme neproměnili. Po vlastních chybách jsme ale dostali dvě branky a od druhé třetiny už se utkání lépe vyvíjelo pro soupeře, který byl lepší. Lépe bruslil, dával si to, zatímco my jsme ustoupili z naší taktiky a hlavně jsme nemohli vstřelit branku. Ve druhé třetině jsme taky dostali dvě branky a o výsledku bylo víceméně rozhodnuto. Třetí třetina už byla vyrovnaná, dali jsme i branku, ale celkově soupeř vyhrál zaslouženě. Byl lepší a na rozdíl od nás se vyvaroval zbytečných chyb.

Oproti domácímu zápasu, kdy jsme byli aktivnější a sebevědomější a dávali jsme góly, tak tentokrát to bylo naopak.

Viděli jsme, kde nás tlačí bota, kdo na to má více a kdo méně a kde se musíme zlepšovat. Určitě jsme věděli, že po čtyřech dobrých zápasech nemůžeme slavit. Ale dnes se ukázalo, na čem musíme zapracovat. Zlepšit se v obraně a zároveň dát nějakou branku.

Stínem utkání je zranění Filipa Semana a Radka Veselého, ale nemělo by se jednat o nic vážného.