Parádní bitvu se Vsetínem rozhodlo až prodloužení, AZ bere jeden bod

Tomáš Vlček | 23.01.2021

Sobotní podvečer přivedl na havířovský led vsetínský VHK. Po hokejové stránce výborný zápas byl první dvě třetiny vyrovnaný a takové bylo i skóre - 2:2, když za AZ skórovali Procházka a Prokeš. Ve třetí třetině měl AZ navrch, ale branku nepřidal a tak se šlo do prodloužení. V něm se prosadili potřetí hosté a berou tak ze zápasu dva body, na AZ zbývá jeden. Další zápas odehraje AZ v pondělí na ledě pražské Slavie.

CHANCE LIGA - 22.kolo so 23.1.16:00
AZ Heimstaden Havířov - VHK Vsetín
2:3p
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. O. Procházka (Lednický, F. Seman), 37. Prokeš – 1. Babka (R. Vlach, Hryciow), 33. Gorčík (Pechanec, Smetana), 63. Bartko (Pechanec, Gorčík). Rozhodčí: Kašík, Koziol – Bartek, Blažek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 46:31 (14:10, 10:16, 21:3, 1:2). Zblokované střely: 8:12. Vhazování: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Rašner, Lytvynov, Bořuta (A), Mrowiec, Kočí, Kachyňa, Chroboček – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Rudovský, J. Kloz, Horváth – Lednický, Prokeš, Maruna (C) – Petriska, Mastič, Mrva.
VHK Vsetín: Gába – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk (A), Gajarský.

Vsetínští vlétli do utkání jako vosy a už po půl minutě vedli. Stezka dokázal vyrazit střelu Hryciowa, ale na střelu Jakuba Babky, po předchozím přisunutí puku od Vlacha, neměl šanci dosáhnout.

Mezi 7. a 8. minutou měli hosté obrovské šance - nejprve se před Stezku proháčkoval Zeman, ale nedokázal procpat puk mezi jeho betony. Pak vyslal Pechanec bombu z pravého kruhu a puk pořádně rozezvučel levou tyč Stezkovy branky.

Na začátku 13. minuty AZ vyrovnal, když Ondřej Procházka v přesilovce vybruslil od pravého mantinelu, položil si obránce a střelou z mezikruží nedal Gábovi šanci.

Necelou minutu před koncem první části fauloval domácí Lednický, ale hosté tuto početní výhodu nevyužili a její zbytek si přenesli do druhé třetiny. Po první třetině tak platil stav 1:1.

Na začátku druhé třetiny měl obrovskou šanci při vlastním oslabení AZ, před Gábou byl sám Prokeš, ale trefil jen masku gólmana hostí. V polovině druhé části předvedli domácí krásnou akci - Doktor nabil Semanovi, ale ten z pravého kruhu jen vyprášil Gábův beton.

Ve 33. minutě domácí špatně střídali, čehož využil Sebastian Gorčík, jenž se dostal do samostatného nájezdu a přesně umístěnou střelou překonal Stezku.

O 2. minuty později zahrozil hostující Bednář, jehož bomba těsně minula břevno Stezkovy branky. Ve 37. minutě bylo znovu vyrovnáno, protože Radek Prokeš ukázkovou bombou do levého horního rohu nedal Gábovi šanci.

Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný 2:2.

Začátek třetí třetiny patřil AZetu, nejprve nedokázal Doktor přehodit Gábův beton a na konci 41. minuty vytáhl Gába fantastický zákrok betonem proti Lednickému, jenž po Prokešově nahrávce pálil do odkryté branky.

Na začátku 48. minuty měl Havířov skoro minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3, když se na trestné lavici sešli Šimon a Jakub Jenáčkovi. Domácí si vzali oddechový čas, ale nabídnutou možnost jít do vedení využít nedokázali.

O dvě minuty později se do gólovky dostal Procházka, Gába se položil na led, ale domácí útočník jej nedokázal překonat. V 54. minutě mohl domácí Mrowiec vstřelit vedoucí branku, ale v dobré šanci nezakončil dobře. Na druhé straně měl o dvě minuty později gólovku Šilhavý, jenže nedokázal poslat puk kolem pravé tyče do Stezkovy branky.

Necelá minuta scházela do konce třetí třetiny, když se hostující dostal k dobré šanci, když přečíslení 3 na 2 zakončil Štach, ale mířil jen do připraveného Stezky. Proto se za stavu 2:2 muselo prodlužovat.

V prodloužení měl první velkou šanci Gorčík, jehož ránu z pravého kruhu zastavila Stezkova vyrážečka. V 63. minutě hosté sehráli pěknou kombinaci, Gorčík hledal volného Pechance před brankou, jenž by mohl pálit do odkryté branky, ale přihrávku zhatil obránce Havířova.

O chvíli později už se to Valachům vyšlo, Pechanec našel Jana Bartka, který ranou z první nedal Stezkovi šanci. Vsetín si tak odváží 2 body, AZ se musí spokojit s jedním.

Pavel Zdráhal (AZ HEIMSTADEN Havířov): Začátek jsme neměli ideální a hned ve druhém střídání jsme dostali gól. Potom se hra vyrovnala, v přesilovce jsme dali gól. Zápas pak byl takový remízový. Druhý gól jsme dostali ze špatného střídání, ale zase naše vyrovnání bylo takové „lehké“. V poslední třetině jsme hráli 5 na 3, a říká se, že kdo to nevyužije, nemůže vyhrát. V prodloužení jsme opět hráli my více v soupeřově třetině, ale pak přišlo přečíslení soupeře a z toho padl gól, který přiřkl druhý bod Vsetínu. S přístupem hráčů a hrou jsme spokojeni, ze ziskem jednoho bodu ne.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Na to, že hrály dva mančafty, které se trápí, to byl výborný hokej. V první třetině jsme šli do vedení, které domácí srovnali v přesilovce. Ve druhé části jsme opět vedli, ale po takovém „lehčím“ gólu bylo opět srovnáno. Nicméně cením si, že kluci za tím dneska šli, byla cítit taková vnitřní síla. Ve třetí třetině jakoby jsme se báli, že zápas ztratíme, ale zásadní bylo ubránění dvojnásobného oslabení. Taky musím vyzdvihnout výkon Davida Gáby, který nás mnohokrát podržel. Tým předvedl potřebnou bojovnost a nasazení, a i když mohl dát vítěznou branku i soupeř, tak nakonec odjíždíme se dvěma body my. Věřím, že nám to pomůže do dalších části sezony.