Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Po gólové přestřelce se radují hosté

Klára Bártková | 01.02.2023

Před dnešním kolem zbývalo AZetu deset utkání do konce základní části. Zápas, ve kterém se co chvíli měnilo skóre a padlo v něm celkem 11 branek, nakonec vyzněl lépe pro Nový Jičín, který v závěru udržel těsné vedení. Pro AZet jde už o čtvrtou prohru v řadě.

2. liga - 34.kolo st 1.2.17:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín

Branky a nahrávky: 12. Antoníček (Ćmiel, Apolenář), 23. Kratochvil (Spratek), 25. Antoníček (Kratochvil, Spratek), 34. Mrva (Antoníček, Mrowiec), 47. Apolenář (Zdeněk, Haas) – 15. Franek (Gebauer, Lehečka), 17. Květoň (Lehečka, Maliník), 27. Maliník (Konečný), 28. Konečný (Maliník), 41. Květoň (Konečný, Váňa), 49. Štefka (Sluštík). Rozhodčí: Škach - Bartek, Klimek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 508. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

AZ Havířov: Štipčák (28. Šindelka) – Hudec, Havlík, Kunc, Kuboš, Ščurek, Kolarz (C), Mrowiec – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Haas, Zdeněk (A), Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Tvrdý, Pavlík, Pastor
HC Nový Jičín: Šimonů – Hladiš, Holaň, Adámek, Hruška, Váňa, Kožený, Andrýsek – Handl, Kafka, Konečný, Lehečka, Gebauer, Hilšer, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň (C), Maliník Trenér: Petr Macháček

Než utkání začalo, proběhl na ledě menší ceremoniál. Z Olympiády dětí a mládeže se totiž vrátil David Kajzar, hráč deváté třídy byl součástí týmu Moravskoslezského kraje, který navíc jako trenér vedl Petr Macháček, jenž trénuje Nový Jičín. Celek z našeho kraje porazil ve finále Plzeňský kraj a vybojoval zlato! Oba byli za tento skvělý výkon odměnění potleskem.

Gólmani museli být ve střehu už od prvních minut, hned po pár vteřinách se mezi kruhy ocitl Daniel Spratek, jenže trefil jen zadní mantinel. Na druhou stranu poté vystartoval David Květoň, ale puk mu odskočil od hole, takže k žádnému zakončení nedošlo.

Znovu to byl David Květoň, který se prokličkoval k domácí bráně, ale gólman puk vyrazil za ni. V čase 11:02 domácí otevřeli střelecký účet dnešního zápasu, Matouš Ćmiel byl sice napadán hostující defenzivou, i tak se ale prokličkoval před novojičínskou klec, kde svou střelou našel Petra Antoníčka, který jen dorazil puk do brány, kam se Daniel Šimonů nestihl přesunout – 1:0.

Radost z branky ale Havířovu moc dlouho nevydržela, Marek Štipčák sice několik kotoučů vyrazil, vleže už však nedokázal utěsnit místo u tyče, kam se trefil Tomáš Franek1:1.

Ve vlastním oslabení si dobrou příležitost vypracoval David Pastor, jenže hostující brankář puk sklapl do lapačky. O pár chvil později Nový Jičín přidal druhou branku, Jakub Lehečka přihrál zleva mezi kruhy a David Květoň nezaváhal a gólmana AZetu propálil – 1:2.

Na začátku prostředního dějství si dobře počínal Sebastian Hudec, ale jeho zadovku nikdo nezachytil. Po dvou minutách Havířov vyrovnal, po vhazování se do střely opřel Šimon Kratochvil a gólman Nového Jičína nestihl zareagovat včas – 2:2.

AZetu se navíc naskytla přesilová hra, ve které si mezi kruhy počkal na přihrávku Petr Antoníček, který zvedl puk do branky – 3:2.

Nicméně Nový Jičín opět odpověděl, Roman Maliník se po buly dostal až před brankáře, za kterého dorazil puk – 3:3.

Během čtyřiceti vteřin hosté převrátili vedení na svou stranu, když z pravé strany mířil přesně Jakub Hruška3:4.

V brance AZetu došlo ke změně, místo Marka Štipčáka nastoupil Martin Šindelka. Gólové hody pokračovaly, když si Jakub Mrva vyjel mezi kruhy a ne moc prudkou střelou překonal brankáře Nového Jičína – 4:4.

Po zahájení třetí periody se hosté usadili v pásmu, David Květoň si pak počkal na levé straně a uklidil puk do prostoru, kam se Martin Šindelka nestihl přemístit – 4:5.

Havířov však znovu vyrovnal, když se Jakub Apolenář trefil mezi betony – 5:5.

Nový Jičín s tímto stavem nesouhlasil a po střele Davida Štefky šel znovu do vedení – 5:6.

Domácí pak hráli přesilovou hru, ale ta se jim vůbec nepovedla. Akce Havířova kazily nepřesnosti, spousta puků pak končila na boční síti branky. V závěru se AZetu naskytla ještě jedna početní výhoda, domácí to navíc zkusili v šesti, ale recept na hostující brankáře už se havířovským hráčům najít nepodařilo.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Byl to úplně šílený zápas. Prvních deset minut jsme se drželi toho, co jsme chtěli. Vytvářeli jsme si šance a dostali jsme se do vedení 1:0. Před zápasem jsem si říkali, že soupeř je silný kolem brány, že tam má šikovné hráče. My pak dostaneme čtyři góly z šesti právě z těchto míst a stojí za tím náš nedostatečný důraz. To se nám nesmí stávat a jsou to věci, které se nám v posledních třech zápasech opakují. Pokud tohle nezlepšíme, budeme tyto zápasy těžko zvládat. Je to o poctivém přístupu směrem dozadu a něčem navíc směrem dopředu. To tam dneska nebylo. Měli jsme šance, dali góly, ale vzadu jsme hořeli.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): Na obou stranách byla spousta nepřesností a chyb, my jsme z toho vytěžili o jednu branku víc a vyhráli jsme. Ani jeden ze tří brankářů, kteří dneska byli ve hře, neměl svůj den. I to přispělo k tomu, že padlo hodně branek. Důležitým faktorem byly naše vstupy do třetin, které jsme měli hodně dobré do druhé i do třetí třetiny. Dokázali jsme vždy dobře reagovat na branky domácích a otáčet skóre v náš prospěch.

Fotogalerie k zápasu